elektrotech

ZRÓB TO SAM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    6

Witam użytkowników w Nowym dziale .Każady ma coś na sumieniu :) samoróba a jakże przydatna-rozwiązanie nigdy nie ujęte przez produkcję.

Wielkie podziękowania dla Yacenty-za utworzenie tego oraz za informację od RYAN..

dział zapowiada się ciekawie - ładujmy baterie cyfrówek i róbmy fotki z opisami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryan    0

Bardzo sie ciesze ze ten temat powstał jestem ciekawy waszych rozwiazań...

 

Pozdrawiam :)

 

p.s dzięki admi i mod za szybka decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Bardzo sie ciesze ze ten temat powstał jestem ciekawy waszych rozwiazań...

 

Pozdrawiam :)

 

p.s dzięki admi i mod za szybka decyzje :)

Każdy dobry pomysł jest zawsze dobrym rozwiążaniem...Nasz Admin Yacenty doskonale rozumie to oraz jest zawsze otwarty na nowe pomysły...a nóź...TO JEST TO:) :)

 

ps

Mamy dobrego Admina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tak? nic mi o tym nie wiadomo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba   
Gość Seba

Witam mam taka sprawę. Robie bele z sianokiszonki

ma ktoś może jakieś rozwiązanie które ułatwi ich rozdawaniu w oborze (oprócz wozu paszowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

zasadą tego rozpoczętego postu było rozwiązanie-fotki itp wiec proszę TU nie zadawać takich pytań -są do tego inne działy

TU PRZEDSTAWIAMY GOTOWE PROJEKTY!!!!!!!!!

każe inne pytanie będzie kasowane-przydałby się tz KOSZ bo tam byłoby konkretne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znaczy np.moje oponki w Zetorku pasują do tego działu ?Bo sporo tam było samoróbki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Jeszcze raz przypominam!!! TU JEST DZIAŁ samodzielnych konstrukcji!!! nie dyskutujemy jak baba z babą...kasuje posty nie na temat!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to i ja się wypowiem...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27554

 

Koparka konna dawniej ciągana koniem lub ciągnikiem przerobiona na tuz do ciągnika...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=26888

 

Skrzynka na najpotrzebniejsze narzędzia i nie tylko ( aparat cyfrowy itp. )

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23025

 

Bardzo dobry pomysł...nie trzeba wiaderkiem śmigać...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23002

 

Przystawki zwiększające pojemności przyczepy...

 

Wszystkie udoskonalenia zostały zrobione prze ze mnie i przez mojego tatę...Jak na razie to już wszystko... <_< ;)

 

Pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
qazi    61
Karol12    0

U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dzięki

jest tego więcej ale takich tylko drobnych rzeczy które sami robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce ale potrzebuję opinii fachowców, otóż muszę zbudowac wysięgnik do kosiarki bijakowej lub rotacyjnej, którym będę w stanie skosic wał przeciwpowodziowy (jadąc po jego koronie oraz od dołu) czyli zasięg musi wynosic około 15 metrów co oznacza, że musi byc pólzawieszany, gdyż będzie współpracował z ciągnikiem o masie ok 6 ton i mocy 115 koni mechanicznych, zasadniczy problem polega na tym, że wysięgnik nie może byc zwykłym dwuteownikiem lecz musi umożliwiac płynny przesuw kosiarki oraz regulację kąta pracy od 45 stopni w dół do 45 w górę kolejnym problemem będzie zgrabienie zielonki ze zbocza ale myślę, że zwykła zgrabiarka karuzelowa z Unii Grudziądz powinna sobie poradzic (dobrze byłoby, gdyby mogła ona współpracowac z tym samym wysięgnikiem co kosiarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce ale potrzebuję opinii fachowców, otóż muszę zbudowac wysięgnik do kosiarki bijakowej lub rotacyjnej, którym będę w stanie skosic wał przeciwpowodziowy (jadąc po jego koronie oraz od dołu) czyli zasięg musi wynosic około 15 metrów co oznacza, że musi byc pólzawieszany, gdyż będzie współpracował z ciągnikiem o masie ok 6 ton i mocy 115 koni mechanicznych, zasadniczy problem polega na tym, że wysięgnik nie może byc zwykłym dwuteownikiem lecz musi umożliwiac płynny przesuw kosiarki oraz regulację kąta pracy od 45 stopni w dół do 45 w górę kolejnym problemem będzie zgrabienie zielonki ze zbocza ale myślę, że zwykła zgrabiarka karuzelowa z Unii Grudziądz powinna sobie poradzic (dobrze byłoby, gdyby mogła ona współpracowac z tym samym wysięgnikiem co kosiarka)

 

 

moze cos w stylu wysiegnika z koparko-ladowarki, np. JBC 4CX, tyle ze duzo dluzsze.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

no to ja sie wypowiem

 

alternator w c355

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=30201

 

skrzynka na narzdzia na blotniku

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=26035

 

przedłuzka do sprzegła w c360

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11286

 

siłowniczek do dzwi

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10661

 

i kratka na waz do beczki polecam kazdemu

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=32300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Oprócz ostatniego linku reszta nie działa, popraw to :P


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
moze cos w stylu wysiegnika z koparko-ladowarki, np. JBC 4CX, tyle ze duzo dluzsze.

 

myślałem już o oryginalnej kosiarce na ramieniu ale są takie tylko do 10m i jeszcze potrzebują bardzo ciężki ciągnik, więc doszedłem do wniosku, iż można by zmontowac taki wleczony wysięgnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

ramie teleskopowe i duża przeciwwaga;p

Coś na zasadzie JCB itp w koparkach, do tego kosiarka bijakowa czy jakoś tak i może grabić nie trzeba bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
ramie teleskopowe i duża przeciwwaga;p

Coś na zasadzie JCB itp w koparkach, do tego kosiarka bijakowa czy jakoś tak i może grabić nie trzeba bedzie ?

 

problem w tym, że ja potrzebuje tą zielonkę na pasze, i zależy mi na dużej wydajności, więc może lepsza będzie kosiarka rotacyjna, a ramię od koparko ładowarki jest za ciężkie i za krótkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
problem w tym, że ja potrzebuje tą zielonkę na pasze, i zależy mi na dużej wydajności, więc może lepsza będzie kosiarka rotacyjna, a ramię od koparko ładowarki jest za ciężkie i za krótkie

No to mozesz sie pobawić tak, że dorobisz do rotacyjnej zgrabiarke ze bedzie Ci przesuwac pokos tak żeby nie łapać go w nastepnym pokosie..

 

Ja mówie też o produkcji własnej, raczej ciężko będzie znaleźć firmowy wyrób, dobry spawacz, kupa żelastwa, oryginał kosiarka i wszystko sie da;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj