elektrotech

ZRÓB TO SAM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    6
no to ja sie wypowiem

 

alternator w c355

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=30201

 

nie rewelacja ale kilka uwag:

-niestabilne zamocowanie góra alternatora-powinna być tam tulejka do drugiego uchwytu-skręcona śróbą -STABILIZACJA

 

- zbyt cięki kabel ładowania

- z tego co widać niepewne łaczenie kabli-przynajmniej jedna łaczówka którą na rysunku widać skręcony kabel na sówce.... chyba-zła jakość zdjęcia -brak fotki od strony łaczówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
No to mozesz sie pobawić tak, że dorobisz do rotacyjnej zgrabiarke ze bedzie Ci przesuwac pokos tak żeby nie łapać go w nastepnym pokosie..

 

Ja mówie też o produkcji własnej, raczej ciężko będzie znaleźć firmowy wyrób, dobry spawacz, kupa żelastwa, oryginał kosiarka i wszystko sie da;]

 

 

to moze ten wysiegnik HDS taki jak maja chlopki na tirach przystosowanych do lasu, zamontowac to tak jak mowisz na podwoziu i obrotowa przeciwwage, cos a'la cyklop :P

oczywiscie wszystko produkcji "made in stodola"

 

tak jak u mnie to maja zarabiscie dlugi ten wysiegnik.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
to moze ten wysiegnik HDS taki jak maja chlopki na tirach przystosowanych do lasu, zamontowac to tak jak mowisz na podwoziu i obrotowa przeciwwage, cos a'la cyklop :P

oczywiscie wszystko produkcji "made in stodola"

 

Miałem zamiar coś takiego kiedyś zrobić :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Witam mam taka sprawę. Robie bele z sianokiszonki

ma ktoś może jakieś rozwiązanie które ułatwi ich rozdawaniu w oborze (oprócz wozu paszowego).

 

w top agrar polska nr. 10 jest opisane takie urządzenie w wynalazkach rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
@tomekzet Ile ci wchodzi bel na tą platformę i jakie są jej wymiary?

wymiarów dokładnych nieznam ale wchodzi 5 beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka my sami zrobiliśmy Tura do ursusa 914 na podstawie Hydrametu

siewnik Vaderstad 300SC na zboze i na nawoz

agregat uprawowy

brony

głebosz

przyczepa

siewnik do nawozów lejek:d ktorego juz niemamy:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
ula la.. niezłe

Nie są one za cięzkie? Nie mają tendencji do wbijania sie pod powierzchnie ziemi? koła podczas pracy są całkiem w górze ?

Ile to mniej więcej wazy ?

 

 

Dzięki. Każde pole waży ok 60 kg.*10 szt. plus do tego rama (sztelwaga) ok 700 kg. Rama jest zawieszana na zaczepie i koła nie są w górze. Na lżejszej ziemi wskazane by były koła bliźniacze, ale w moim przypadku idzie wytrzymać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Dzięki. Każde pole waży ok 60 kg.*10 szt. plus do tego rama (sztelwaga) ok 700 kg. Rama jest zawieszana na zaczepie i koła nie są w górze. Na lżejszej ziemi wskazane by były koła bliźniacze, ale w moim przypadku idzie wytrzymać.

Czyli rama nie dociska pól rozumiem?

Bardzo mi sie podoba ten sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Czyli rama nie dociska pól rozumiem?

Bardzo mi sie podoba ten sprzęt ;)

 

Dokładnie rama nie dociska pól, wisi na kołach i zaczepie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

potrzebuje opinii czy takiej budowy agregat http://www.agrofoto.pl/forum/Agregat-uprsi...image31291.html

 

o szerokości 3m i z siewnikiem stegsted podniesie C-360 a jak podniesie to czy wystarczy jej uciągu nie zależy mi na wydajności mógłbym jedząc na 2 biegu satysfakcjonował by mnie efekt równego pola bez kolein po siewie w ostateczności jak by nie podnosił to bym wciągał go na agregat środek ciężkości by sie przeniósł bliżej ciągnika i bym podnosił moze :) prosze o opinie mam nadzieje ze w dobrym miejscu naklepałem problem jak nie bardzo to z góry przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taka sprawę. Robie bele z sianokiszonki

ma ktoś może jakieś rozwiązanie które ułatwi ich rozdawaniu w oborze (oprócz wozu paszowego).

Nie wiem jak ty ale ja mam chwytak bel do ciągnika do tyłu z metalfachu i zamiast łap zakładam takie palce które wbijam w bele opuszczam bele do ziemi i jade do przodu i bela sianokiszonki rozwija sie tak robie oprucz bel które sa rozdrobnione rotorem


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
potrzebuje opinii czy takiej budowy agregat http://www.agrofoto.pl/forum/Agregat-uprsi...image31291.html

 

o szerokości 3m i z siewnikiem stegsted podniesie C-360 a jak podniesie to czy wystarczy jej uciągu nie zależy mi na wydajności mógłbym jedząc na 2 biegu satysfakcjonował by mnie efekt równego pola bez kolein po siewie w ostateczności jak by nie podnosił to bym wciągał go na agregat środek ciężkości by sie przeniósł bliżej ciągnika i bym podnosił moze ;) prosze o opinie mam nadzieje ze w dobrym miejscu naklepałem problem jak nie bardzo to z góry przepraszam

 

 

Człowieku zastanów sie co mówisz (bez urazy B) )C-360 nie da rady żadnemu zestawowi uprawowo-siewnemu nie ma co sie napalac no moze ze 2m ale to tez pompa bedzie cierpiec.

A także nie ma szans zeby to uciągną bo z uprawowym 3m to nie da rady a co mowa z uprawow-siewnym.

Do uprawowo siewnego zestawu 3m to trzeba gdzies ok 80-90km a jakieś samoróbce 3m to moze i 7245 da rade ale nie C360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest aby dygnąć taki agregat C-360 no chyba żeby ją s tuningować dać lepszą pompę i silnik ale 2m może by i dała rade ale tutaj główną role odgrywałby podnośnik bo pociągnąć myślę że dała by rade.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet o tym nie warto myśleć, skoro w agregacie 2,10 ma nie zbyt lekko to tylko pomarzyć o uprawowo-siewnym B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Nasze udoskonalenia...

Tuz i obciążnik

http://www.agrofoto.pl/forum/Obciaznik-image36203.html

Powiększona łycha w Fadromie

http://www.agrofoto.pl/forum/Fadroma-image101328.html

stół do rzepaku

http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Z056-su...image77736.html

Podajnik ślimakowy

http://www.agrofoto.pl/forum/Podajnik-slim...image74597.html

Konstrukcja dachu

http://www.agrofoto.pl/forum/Garage-image86292.html

Jest jeszcze parę innych wynalazów ale nie mam ich fot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj