Skocz do zawartości

Polecane posty

Marcin349    26

Ja wam powiem tyle że ostatnio chciałem sobie z nudów zakisić trawę taką malutką żeby dla królików było to wziąłem czarny worek na śmieci ale są dwa rodzaje takie cienkie i takie sztywniejsze ( prawie jak te po nawozach) nawaliłem do niego świeżej trawy na ful tak żeby dało się tylko zawiązać, posypałem to cukrem bo słyszałem że się lepiej zakisi :) no a potem wziąłem 2 worek i założyłem w drugą stronę tak żeby otwór tego pierwszego worka znalazł się dnie tego drugiego, zawiązałem to i siedziało to sobie z miesiąc otworzyłem to i była lux kiszonka 0% strat.

BomV    111

Ogólnie rzecz biorąc to wszystko da się zrobić bo owijarki do kostek są, prasy kostkujące też nawet i do robienia sianokiszonki więc jak dla mnie jak miałbym wybierać i kupować kiedyś kiedyś prasę to wolałbym kupić nawet używaną dużą kostkę jakiegos Krone lub Claas niż nową rolującą. Wygoda bo nie trzeba się zatrzymywać, dużo mniej miejsca zajmuje bo miedzy nimi nie ma tyle pozostałej przestrzeni jak po rolce, więc w transporcie zasadniczo też wejdzie więcej na 1 przyczepę, a i tak 1 kostka ma dużo więcej materiału w sobie niż rolka, jest bardziej zbita. A tak jak wy piszecie że gorzej by taką podawać krowom, moim zdaniem nie prawda każdy wiej jak kostka jest zbita warstwa do warstwy, wiec kostke siup pod drzwi stajni ładowaczem przywozisz i po jedej warstwie czy po 2 rozrzucasz. Jak dla mnie to tylko i wyłącznie kostka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się