nowy1989

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej

Polecane posty

wiktor27    1

witam posiada ktoś przetrząsarkę przymocowana do kosiarki i czy to zdaje egzamin bo mam zamiar kupić i nie wiem czy to bedzie dobry wybór. Wypowiedzcie się na ten temat dzięki ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

mam to od roku i nie zabardzo się to sprawdza, na dużej trawie czasem się zapycha i wiadomo trzeba stawać, wyłączać kosiarkę i wyrwać trawe i od nowa (a to wkurza człowieka). Ja mam taki:

 

http://allegro.pl/item1049357893_roztrzasacz_pokosow_kosiarka_rotacyjna_kosiarki.html

 

A poza tym nie rozrzuca ładnie trawy, tylko tak przerzuci na drugi bok. Na mniejszej trawie jest ok. Muszę sobie przerobić te śmigła na jakieś sprężynowe to może lepiej bedzie zdawało egzamin. Ogólnie po zakupie i zamontowaniu byłem zawiedziony działaniem tego sprzętu. A sprzedawca jak do niego dzwoniłem zachwalał strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego gdzieś widziałem już taki temat na AF tak mi się coś pamięta. Jak znajdę to prześle link ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandPower    0

Cześć, mamy właśnie taka przewracarkę i dzisiaj pierwszy raz kosiliśmy z nią, powiem tyle ze na dużej trawie strasznie się zapycha, nie dało się wcale kosić bo ciągle się zapychało i trzeba było wyłączać i wyciągać zapchaną trawę, aż w końcu się wkurzyliśmy i odłączyliśmy ja, bo normalnie szlak człowieka może trafić. :D Ma ktoś może pomysł, co zrobić aby się tak nie zapychało ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wolniej w kosiarce jeździć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Kopiłem ten wynalazek po zamontowaniu wygląd dziwny ale jak pojechałem kosić to kombinowałem z ustawianiem tych łapek miałem na drugim otworze lecz w dużej trawie nie rozwalał tylko przerzucał podniosłem je do góry było trochę lepiej było ale teraz podniosłem całość do góry przez podłożenie sztabek blachy. Mi bynajmniej się nie zawijało może ze pasek miałem mocno napięty :D teraz może będzie lepiej rozsuwać

 

a jeszcze jaka powinna być trawa na sianokiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Trawa "na butelkę" :D

 

 

 

Hmm wszystko zależy od gatunku trawy, mieszanki; jak przerosnie, i stara, to ma dużo ciężkostrawnego włókna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Mnie się rozchodziło jaka powinna być przeschnięta żeby można było w rolki porobić i w rękaw. Ile może leżeć zrobiona rolka na polu zanim ja się wsadzi w rękaw? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Najlepiej jak najszybciej owijać kulkę, żeby temp. nie złapała w środku.

A trawa powinna być przywiędnięta i nie sucha, taka ciut wilgotniejsza jak w kopki. 50-50%


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusin24    0

Witam. Mam zamontowany taki roztrzasacz jak z allegro w swojej rotacyjnej (1.6m), jest to mega dobra sprawa. Mówiąc szczerze to po zamontowaniu zaczelismy sie smiac z ojcem z tego wynalazku ale mina nam sie zmienily jak zobaczylismy efekty:) pozwala oszczedzic sporo czasu i złotowek na przewracaniu. nie rozrzuca daleko bo powoli sie kreci. Montaz trwa około godziny, zalezy jak kto jest wprawiony. ja zaplacilem chyba 599zl ale uwazam ze byl to zakup jak najbardziej trafny. roztrzasacz radzi sobie nawet w wysokiej trawy, nie zapycha sie. w najgorszy wypadku slabiej rozrzuca. Szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja też mam ten oryginalny z allegro i powiem waż że jest super, dokonałem kilka przeróbek co do napinania paska bo ciągle mi się luzowała śruba a jak dokręciłem na max to wzięła mi się urwała to ją wywaliłem dałem nową utwardzaną na to sprężyna , podkładka, nakrętka (coś w stylu napinania pasków w rotacyjnej) Jak spotka jakąś przeszkodę tą się odchyli i teraz jest idealnie. Skoszone około 40 ha i nic się nie dzieje a ile czasu za oszczędzone i jedno przetrząsanie z głowy. Fakt trochę drogo ale jak najbardziej się opłaca. Dodam że samemu montowałem jakieś 40 minut. Haha z początku to założyłem te łapki co przetrząsaja odwrotnie wtedy to 3 metry w górę rzucało i 2 na bok ale przy dobrej pogodzie to ani razu nie przetrząsałem tylko tym skosiłem i siano było suche jak pieprz po 4 dniach


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

U mnie ojciec ma to 3 lata i powiem wam że to jest spoko. Traktorowi żadnej różnicy to nie robi a robota się sama robi. U mnie jest taka przekładnia na pasek a do niej 3 pary tych długich sprężyn (jak do np. podbieraka) u mnie istnieje możliwość rozluźnienia napięcia paska bez jakichś skomplikowanych akcji jest wajcha i nią się reguluje. Na pierwszym przejeździe jest wyłączona (bo by wyrzucała poza pole)a potem normalnie. Mogę dać fotki. Koszt to około 70 zł = pasek sprężyny i przekładnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Witam. Napotkałem się na allegro.pl na roztrząsacz pokosów. Ma już ktoś takie urządzenie? Jak to sprawuje egzamin? Proszę o porady i opinie użytkowników.


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Mam takie coś, i przy małej trawie jest ok, problem pojawia sie gdy trawa jest duża i owija się na roztrząsacz aż potrafi stanąć

<_<

Kupowałem nowy z ogłoszenia w tygodniku rolniczym, ale niezdaje to do końca egzaminu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotos573    0

miałem kiedyś roztrząsacz polskiej produkcji dwie gwiazdy zajmował dwa pokosy i współpracował z C-330 nawijała się na niego trawa i było pełno problemów obecnie pracuje 4 gwiazdowym Fella i działa bez zarzutu 2 lata super sprzęt pomyśl nad czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

Sąsiad sam sobie drobił do rotacyjnej taką gwiazde z tyłu i rozwala mu pokos. Tyle ze ma tak zrobione ze rozwala na bok. Z tego co widziałem to fajnie mu to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

myślę że to nie jest za dobre rozwiązanie lepiej najpierw skosić a później roztrząsnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

Jak na sianokiszonke to dobre rozwiązanie. Za jednym przejadzden skosi i rozwali trawe. Potem jedzie tylko zgrabić i prasować. Ale też musi to dobrze działać i dobrze rozrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

@lamboEVO100 uzasadnij dlaczego? Dla mnie było by to dobre rozwiąznie:

- oszczednośc czasu

-oszczędność paliwa

-szybsze przeschnięcie materiału

np. gdy mam oddaloną o 10km łakę było by dla mnie to dużym udogodnieniem za jednym razep jechac i skosić i rozrzucić ;)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj