nowy1989

Roztrząsacz pokosów do kosiarki bębnowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karolt    0

Ja kupilem w sklepie rolniczym w kielcach zaplaciłem 500zl zdaje egzamin ładnie rozrztszaca lecz przy dużej trawie trzeba wolniej jechac bo sie owija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

Właśnie Kolego @Belarusik ja mam łąki oddalone o 6 km od domu, oszczędzałbym czas i paliwo. Przeważnie sieję lucernę i koniczynę. Zastanawiam się nad tym , ale 600 zł wywalić to jest sporo.

 

 

 


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

no ja też do mojej kosiarki bym założył :) Gdybym miał większy roztrzasacz to może bym sie powstrzymał ale że jest 2 i w dodatku na pasek to trzeba coś działać


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Wejdź do galerii w dział udoskonalenia i zobacz jak to jest rozwiązane,można zrobić takie coś samemu i mniejszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Kolego ja mam taki roztrząsacz, dałem za niego bodajże z 2 lata temu 500 zł. Powiem tak, w małej i średniej trawie ładnie rozrzuca (2-3 pokos) ale jak na pierwszy to się nie nadaje. Te łapki są za słabe i nie daje rady.. Ale jak mój ojciec jak za 500 zł to opłacało się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Też takie cos planuje kupić i prosiłbym o więcej opini na ten temat, bo podobno z tym sprzetem trzeba troche wolniej jezdzić. Ja kosze 3P na 3 to moim zdaniem na ten sprzęt prędkośc w sam raz no i trawy mam młode i dość dobrej jakości.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wom    0

uzytkuje taki rozbijak z c360, sprawdza sie dobrze jest problem w wysokiej trawie powyzej ok 80 cm bo zaczyna sie zawijać na łopatki- przeszkadzaja osłony. Kosiarka z rozbijakiem nie kosi do tyłu. Szybkośc to 3 i obroty ok 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

Miałem robić coś takiego jak przetrząsacz pokosów z allegro.Ale trzeba by było wszystko kupić i dorobić.Za same materiały i części spokojnie 200 zł . Znalazłem tego producenta ,a że wiózł niedaleko mnie to i podrzucił,i z ceną,przyjemnie się obszedł :) Roztrząsacz spokojnie obleciał ze 100 ha,. każdemu jak najbardziej polecam.pracuje przy 180 rotacyjnej, jest w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

     U mnie chodzi spoko przy 180,aby tylko otwory pasowały do przykręcenia,albo odwiercić nowe przy przetrząsaczu,i dłuższy pasek klinowy,jeśli coś tam nie podrzuci to nie  ma tragedii [w twoim przypadku], u mnie 100 procent lub prawie odrzucone. Nie licz że będzie to ideał rozżucenia,raczej jakbyś z z kopa przyłożył ,następnym minusem cofając łapie fartuch,pod ogrodzeniem szybko i sprawnie zbiera drut ,trawę ok 1 m potrafi obkręcić na wiatrak. Plusy to co rozżuci , spokojnie pozwoli na łatwe przesychanie,jeśli chodzi o drugi punkt a ile to się cofa,a jeśli już to jeszcze mi nie porwało, z drutem nie poradzisz, chyba że w kilkanaście sekund łatwo wyłączysz wiatrak i kosisz bez,z dużą i pokręconą trawą tak samo. W gratisie masz odrzucone od rowu drogi,miedzy.....,oszczędzasz czas, w czasie koszenia jeśli pamiętasz o tym co napisałem,nie interesujesz się przetrząsaczem    nawet przy poważnych nierównościach [prędzej rotacyjną rozp,,,,,,,,] Chyba jestem skłonny powiedzieć że jest to najtańsza maszyna jaką można kupić,którą tyle się eksploatuje tyle robi dobrego i praktycznie bez awarii :rolleyes: ,ale jeśli chodzi o pasek podpytaj producenta :) . I jeszcze jedno ,wbrew pozorom ciągik praktycznie go nie odczuwa [ c 360  plus 180 plus przetrząsacz plus 3 bieg lub 4 z wałkiem zależnym],no nie mówimy o starej lub wybitnej trawie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turek    0

jak kolega chce mam taki zdemontowany z Uni Mewa 2,10 wraz z kołem pasowym napędzającym ( małe na 4 paski) Jest trochę większy robiony specjalnie do tej kosiarki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turek    0

Zamawiany u producenta standard ma ramiona za krótkie prawdopodobnie chociaż nie wiem czy tylko. Mój pracował sezon z Mewa 2.10
Teraz mam dyskowa i nie potrzebuje roztrzasacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turek    0

mewe sprzedałem ale roztrzasacz mam moge sprzedać jeżeli potrzebny ja dałem 1000 za roztrząsacz i 260 za koło napędowe + otwory w kole i robota na tokarce 150 zł

i pasek klinowy mam, mogę przesłać zdjęcia

jak jesteś zainteresowany tak za 80 oddam wszystko zapraszam masz tel. w wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podasz mi kolego te namiary ?? i wyślesz zdjęcia swego??


kolega kziak mówisz ze dłuższy pasek dać a co wtedy z obudowa paska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

     Swego kupiłem na allegro w tytule ,,przetrząsacz pokosów'',ale już ich nie widzę,zeszłego roku jeszcze byli . Nie wiem jak wpisać adres,ale na mojej galerii jest zdjęcie,może coś podpatrzysz,ale jak tu kolega oddaje za 80 zeta  :blink: ,może raczej 800,bym uderzył w tym kierunku,[nie znam tego przetrząsacza] .  Samemu robić od podstaw           odpada :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Jak by ktoś reflektował to mam przetrząsacz po dwóch sezonach czyli u mnie to 20ha, oddam za pięć stówek plus wysyłka. Zmieniłem kosiarkę a rotacyjna stoi w garażu i czeka na tzw wszelki wypadek bo pieniędzy za nią już nie wezmę; przetrząsacz mogę odkręcić. Jak by co to PW.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Szerokość 1.65, ale wydaje mi się,  że montaż do szerszej nie powinien stanowić problemu, wystarczy dobrać długość paska oczywiście i przestawić ew. ramiona (są regulowane).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

    Regulacja na ramionach to raczej  [wyżej-dalej-bliżej],między 165 a 180 jest różnica w wysokości bębna tak ze 3 cm,być może w 210 jest jeszcze więcej. Dospawać,lub przykręcić kawałki płaskownika do łap [będzie regulowana wysokość pobieranego materiału w gratisie],koszt z 10 zł,no trochę czasu,lub wykonać pod wymiar tylko grubsze [przy mnogości materiału trochę mogą się przyginać]. Jak zgubiłem jedną ,wykonanie zastępczej z 30 min. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj