Ferdek07

Farmer vs Farmtrac

Polecane posty

Ferdek07    75

Farmer (silnik mtz 82km) czy Farmtrac 675? Cena podobna, podwozie carraro perkins kontra mtz ( oba oszczędne) tylko kto to lepiej poskładał to do kupy? Podobno farmtracki praktycznie bezawaryjne ale farmer to zawsze troche więcej ciągnika, który bardziej komfortowy? co byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co zauważyłem oba są awaryjne tzn. mogę się wypowiedzieć o dwóch znanych mi osobiście Farmerach (w jednym w ciągu roku 5 razy laweta,w drugim 2 razy nie licząc pierdół typu niedziałający przedni most,problemy z hydrauliką) i o jednym Farmtracu (1 raz laweta ,raz 1,5 miesięczny postój,raz wyrwany podnośnik-nie z winy użytkownika)-ale nie chciałbym generalizować-i powiem-oba są dobre :)-dla ludzi ,którzy lubią dłubać przy ciągnikach :)-ja już gdzieś o tym pisałem-ludzie piszą-ciągnik jest super tylko trochę hydraulika cieknie-ale to nic-no i napęd nie zawsze załącza-ale kto by tam się szczegółami przejmował :)-otóż ja wychodzę z założenia -albo coś jest dobre albo do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Z tego co zauważyłem oba są awaryjne tzn. mogę się wypowiedzieć o dwóch znanych mi osobiście Farmerach (w jednym w ciągu roku 5 razy laweta,w drugim 2 razy nie licząc pierdół typu niedziałający przedni most,problemy z hydrauliką) i o jednym Farmtracu (1 raz laweta ,raz 1,5 miesięczny postój,raz wyrwany podnośnik-nie z winy użytkownika)-ale nie chciałbym generalizować-i powiem-oba są dobre :)-dla ludzi ,którzy lubią dłubać przy ciągnikach :)-ja już gdzieś o tym pisałem-ludzie piszą-ciągnik jest super tylko trochę hydraulika cieknie-ale to nic-no i napęd nie zawsze załącza-ale kto by tam się szczegółami przejmował :)-otóż ja wychodzę z założenia -albo coś jest dobre albo do d...

 

to ogólnie rzecz biorąc oba są godne polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To co może lepiej proxime co nie ważne czy 6441 (61km) czy 8441 (82km) pali 6 l na w najlżejszych pracach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

według mnie nie ma porównania między farmerem a farmtraciem farmer jest lepszy


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

W sęsiedniej wiosce mają farmtracka i po paru miesiącach poszła hydraulikai dlatego wybieram farmera :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ok, farmer, ale łamie się na pół w turze linka od sprzęgła się rwie a z chydrauliką też tam różnie bywa, a ma ktoś porównanie komfortu który cichszy i wygodniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Pare domów wyżej kolesiowi co wozi słupy energetyczne farmtrac'iem po 60mtg poszła pompa oliwy, teraz z tego co wiem raz nie mógł podnieść przyczepy z ziemią, widziałem jak wracał do domu z nią i potem jechał mf255 i podniósł.. a Farmtrac ma może 100mth teraz(tegoroczny zakup)

Nie wiem jak inne marki ale farmtrac jak dla mnie troche kiepski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ma ktoś farmtraca z JD czy tam chydraulika nie jest przypadkiem troche inna, no i może masywniejsza obudowa sprzęgła, bo najbardziej boje się w tym farmerze tego że za 5 lat złamie mi się na pół na jakiejś bruździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc ja mam farmera caly czas pracuje kupilem go nie dawno ale narazie chodzi slicznie i co nie podczepie to idzie zrobilem po zniwach juz ponad 30 ha zostalo jeszcze z 10 ha i u wuja okolo 25 ha zobaczymy co bedzie z tym przednim mostem to prawda tez nie chcial mi sie wlaczyc ale jakos sobie poradzilem i zaczyna mi troszke kapac ale dzwonilem do serwisu maja przyjechac i zrobic ja polecal bym zetorka podobne pieniadze a dobra maszyna pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Moim zdaniem farmatrac to dużo lepszy wybór od farmera. Nie mam przekonania co do silników MMZ, a perkinsy są całkiem dobre. Sam zastanawiam się nad zakupem farmatraca, albo samika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi sie wydaje ze silnik d-243 to najmocniejszy punkt farmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dzisiaj byłem u dealer'a Farmtrac'a i Farmera i widziałem oby dwa ciągniki...

Jak do ciężej roboty to lepszy Farmer (mocniejszy, masywniejszy)

 

A wogule to co to za porównanie- ciągnik o mocy 74KM i 82KM...

Jak już to zamiast 675 to bardziej porównywalny do Farmera byłby Farmtrac 685...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Porównanuje farmtraca 675 do farmera z silnikiem mtz bo cena jest ta sama, a chciałem się dowiedziec który mniej się psuje, ale moge wywnioskowac że lepszą inwestycją będzie farmer, chociaż jak miał bym wybierac pomiędzy farmtrackiem 685 a farmerem z jd to wybrał bym na pewno farmtraca, ale za ponad 120 tyś była by też forterra więc niewiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

właśnie był u mnie znajomy który posiada farmera 82 Km, przyjechał i pożyczył ode mnie myjki która chce umyć silnik w farmerze

miał moim zdaniem bardzo poważną awarię

 

poszła mu uszczelka w pompie wspomagania, tym samym przestało działać wspomaganie i z powodu braku uszczelki olej ze skrzyni zaczęło pompować do silnika

 

powiedział ze z silnika spuścił 30 litrów oleju to na pewno nie wyszło dobrze farmerowi na zdrowie

 

koszty to pompa za 120 zl plus nowy olej do skrzyni i do silnika

 

na jakość składanych i produkowanych w Polsce farmerów musimy jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja posiadam Farmtracka 685 DT o mocy 82 KM przepracował już 170 mtg i na razie tylko 2 bezpieczniki wymieniłem,na razie jestem z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobi    0

Witam sam się zastanawiam co kupić wiec rozmawiałem z ludźmi którzy nabyli już sprzęt, rozmawiałem się z dwoma właścicielami ciągników farmtrac 80 4 wd i jak na razie właściciele nie narzekali jeden w ciągu 2 lat zrobił jakiś 2000 Mth i żydach awarii nie było co do farmera nie mam przekonania to taki MTZ z lepsza skrzynią biegów tylko zapomnieli żeby poprawić sprzęgło znajomy kupił do firmy żeby przyczepy po placu ciągać no i nie wytrzymało sprzęgło co zaowocowało tym ze w polu syn rozwalił jeszcze skrzynie biegów i serwis zabrał ciągnik na lawecie. Moja rada dobrać kilka fajnych rzeczy do farmtraca takich jak haki obciążniki poszerzane opony to w sumie wyjdzie jakieś 106 tyś zł i w pole a jak kasy więcej na zakup to z zetorem proximom plus 85 sobie porównać tylko ze spalanie wyższe ale farmer tez oszczędny nie będzie a jeżeli o to chodzi to morał prosty jak nie farmtrac to wyjdzie ze farmer a jak na farmera chcesz kasę wydać to kup zetora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dlaczego Farmer nie będzie oszczędny???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może paliwożerny nie jest ale napewno silnik perkinsa w farmtracku spali mniej od tego mtz, założyłem ten temat dawno dawno temu i teraz to napewno zdecydował bym się na farmtracka ale tylko na model 685dt bo szybka skrzynia, bo nowsza kabina i deska rozdzielcza ale i nowa niższa cena niż za poprzedni model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Co do farmera to kupa śmiechu, na Agro Show odpalili jakiegoś 1xx km. to głos podobny do władka :) I jeszcze jakby silnik troche nierówno chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam farmtrac'a 80 4 WD 74 KM ma ponad 100 mth i nie miał najmiejszej awarji, zaletą jest to że bardo mało pali. sąsiad ma farmera (silnik JD) i bardzo dużo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj