Ferdek07

Farmer vs Farmtrac

Polecane posty

qazi    61

100 mth to żaden przebieg, podziel się z nami opinią o farmtracu jak przepracuje powiedzmy te 2000 czy więcej mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Użytkownik @Szymon1804 ma FT 80 4wd bodajże od 2006r. Może nie ma przebiegu ponad 2000mtg, ale ma coś ~1400mtg (nie wiem dokładnie) ciągnik nie miał prócz urwanego tłumika i haku. Ogólnie to jest zadowolony z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wujek tez ma Farmtraca 80 4wd z 2006 roku i ma coś ok 1500mth z usterek to 2 razy elektryczna pompka paliwowa się spaliła i rozdzielacz od podnośnika się zaciął tak że nie opadał podnośnik to takie z "poważniejszych "usterek o których wiem bo sami to naprawialiśmy więc jak za taką kasę to nie jest źle

a mój poprzedni post miał na celu zwrócenie uwagi na to że nie można zbytnio się wypowiadać o ciągniku po przepracowaniu tych 100mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Mój FT ma w tej chwili ponad 1700 Mth i jest wszystko w porządku.Oprócz tych drobnych usterek,które wymienił @Kluch 369 żadnych awarii nie było i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i myślę, że przykre jest to, że najwięcej do powiedzenia na temat Farmera mają Ci którzy nigdy z nim nie mieli do czynienia (coś gdzieś słyszeli). Pozdrawiam - użytkownik Farmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Zbych to jest niestety norma poczytaj sobie wypowiedzi o mtz i zetorach i wszedzie tak samo wypowiadaja sie inny a nie uzytkownicy. Mi osobiscie farmtracki sie podobajaale nie mialem z nimi do czynienia wogóle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-innymi słowy jeżeli ktoś czegoś nie posiada to nie powinien pod żadnym pozorem wyciągać jakichkolwiek wniosków z powodu np.cotygodniowego przyjazdu serwisu do ciągnika kolegi a przyjazdy owe złożyć na karb zażyłych stosunków owego kolegi z serwisem biggrin.gif -dobre sobie.Jeżeli w Farmerze znajomego wypada śruba spustowa oleju silnikowego i sam w ręce trzymam tą śrubę-owiniętą pakułami !-to też nie powinienem wyciągać pochopnych wniosków o jakości montażu tych ciągników w Sokółce.Jeżeli do innego znajomego 7 ! razy przyjeżdża serwis (tak to nieszczęsne sprzęgło)-to też powinienem przejść nad tym do porządku dziennego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale może to skrajny przypadek, może 95 % sprawuje się bardzo dobrze? Jeśli jednemu z użytkowników JD na forum zepsuła się bezstopniowa skrzynia biegów to znak że wszystkie JD są do d...? Znajomemu w MF 54** odkręciła się pompa wtryskowa, ale w 6 innych które znam nie...

Kolega Jaro chyba lubi popadać w skrajności z tym Farmerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jaro - nie napisałem ani słowa, że nie powinieneś się wypowiadać - mów do woli. Napisałem jedynie, że jest to przykre. Muszę również powiedzieć, że pamiętam naszą wymianę pogladów na temat Farmerów bodajże od 2006 roku - a Ty wciąż się opierasz na dwóch, czy trzech tych samych pechowych przypadkach - jednych z pierwszych wypuszczonych egzemlarzach Farmera. Jak wiesz posiadam Farmera - ma teraz w sumie niewiele bo dopierao ponad 600 mth i sprzęt naprawdę jest w porządku. Miałem kilka drobnych na początku awarii, ale to w każdej marce się zdarza. Drobne awarie wyszły na początku, a teraz ciągniczek odpukać brayka, aż miło. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie opieram się li tylko na dwóch czy trzech przypadkach !-te dwa czy też trzy przypadki znam z autopsji a przypadków z Farmerem znam więcej tyle że już z ustnej relacji-a osoby od których to usłyszałem nie należą do osób obdarzonych wybujałą fantazją w kierunku oczerniania marki "Farmer" biggrin.gif -krócej-jeżeli mówi ci coś takiego dwóch sprzedawców Farmera-to co mam powiedzieć ?-zależałoby im na konfabulacji ?-wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Może awaryjność Farmerów uzależniona jest od regionu, powiatu, gminy, lub czegoś innego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zbychu-jakby Ci tu powiedzieć-ciężko oczywiście będzie mi udowodnić że nie pałam jakąś tam niechęcią do ciągników marki Farmer-posty wskazywałyby na coś zupełnie odwrotnego biggrin.gif -ale zaręczam że w ŻADNYM moim poście na tym forum nie znajdziesz ani grama czegoś co rozmijałoby się z prawdą-podobnie jest z Farmerem-gdyby te zdarzenia o których pisałem nie zaszły to nie pisałbym o nich i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Czas pokaże jak to będzie z tymi ciągnikami - tak podsumowując ja narazie nie narzekam i nie żałuję, że go mam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie jest JD, ale każdy wybiera coś odpowiedniego do zawartości swojej kieszeni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Witam... Użytkownicy Farmatraców i Farmerów jaki ciągnik byście polecili??? Mam Chęć na Farmera ale nie jestem pewien czy jest to dobry wybór... Doradźcie:) Pozdrawiam


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego Jaro 1234 jak sam widzisz zdania na temat tych ciągników są podzielone - ja jako użytkownik Farmera spokojnie mogę Ci go polecić jako tańszą alternatywe spośród innych marek. Jak by co to pytaj o sprawy, które Cię interesują - odnośnie tych ciągniczków.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik tych małych Farmerów to jakieś nieporozumienie. Czterocylindrowy turbodoładowany o poj. 2,44l , to taka pierdółka. Z drugiej strony po co oni dają tyle tych obciążników. 4,9t i 61 lub 66 koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4,5t błąd przy liczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Panowie z całym szacunkiem, ale te masy ciągników (mniejszych farmerków) to chyba z księżyca wzięliście - prawdziwa masa to 3120 kg (w tym 6 obciążników po 45 kg. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek826    37

ja mam farmtraca 80 4WD z 2004 roku. stan licznika ponad 2500 mtg.powaznego przestoju nie było a jak cos sie stalo to same drobnostki typu peknieta sprezyna od sprzegla czy guma od chlodnicy(ale to materialy eksploatacyjne to chyba normalna rzecz hehe).jak go kupowalem to za 100tys za bardzo duzego wyboru nie bylo(farmer byl ale z silnikiem i calym tylem od mtz-a a do zetora jakos nie mialem przekonania), teraz to zawrot glowy z tymi ciagnikami do wyboru do koloru aby tylko $ byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Witam.Co myślicie ,może z własnego doświadczenia wiecie o Farmerach serii TE,najbardziej interesowały by mnie opinie Farmera F-9258 TE.Co myślicie o hydraulice i o tych silnikach JD??Według was co było by lepiej kupić Farmera F-9258 TE za 130 tys czy Farmera F 8244 C2 za 110.Acha i nie wiecie jak trzymają się te ładowacze co są obecnie w promocji Farmera??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andmar18    0

Witam

Mam pytanie do farmera 81 konnego jak się on sprawuje czy nie cieknie olej spod silnika ???? jak u niego ogólnie z awaryjnością.Prosze o odpowiedź

Pzdrawiam


ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj