matibrusik

Mf - 255 szybko gasnie kontrolka od ciśnienia oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matibrusik    0

Witam. 4 dni temu kupiłem sobie Mf-255 i nie mam do niego żadnych zastrzezeń. Oleju nie bierze, ładnie zapala i pracuje, nic nie stuka. Tylko niepokoi mnie to, że chociaż silnik jest nierozgrzany, to po zgaszeniu ciągnika, kontrolka ciśnienia oleju gasnie po 1-2 sekundach. Skoro tak szybko gasnie, tzn. ze silnik niema cisnienia?? i trzeba mu zrobić remont???? Sprzedajacy mówił, że zrobił mu kapitalny remont, poł roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Raczej się zapala. Tak ma być. Jakby blikała na wolnych obrotach to podejrzane by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matibrusik    0

Tak zapala się po 2 sek. Pomyliło mi się , bo przy zapalaniu gaśnie przecież.

 

No ale nie powinna zapalać się trochę poźniej??

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Kolego jeżeli masz jakieś obawy co do ciśnienia oleju to najlepsze wyjście poprosić znajomego mechanika niech Ci sprawdzi ciśnienie oleju wkręcając zegar ciśnienia tam gdzie znajduje się czujnik. Ja taki zegar sobie kupiłem i jest ekstra kupując ciągnik czy kombajn podłączam i wiem z czym mam do czynienia. Zegar nie jest drogi mi się odbił po miesiącu bo znajomi przy zakupie jakieś maszyny zawsze mnie biorą żebym sprawdził ciśnienie. A ryzyko ze kupisz maszyna z ledwie dyszącym silnikiem maleje prawie do zera jeżeli masz jeszcze jak sprawdzić kompresje. Pozdrawiam

Edytowano przez Adriano1232

Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Raczej w normie. U mnie w 3512 też tak zapala się. Chyba że jak z oleju kit to dłużej nim zapali się. Ja na dobrym mobilu parę lat i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Jeżeli zapala się po 1-2 sek. od zgaszenia to wszystko jest ok.

U mnie na zimnym silniku po zgaszeniu zapala się po 5-6 sek. a na gorącym jak tylko silnik ustanie, jeżdżę na turdusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie masz się czym przejmować mój jest po remoncie ,robiliśmy go sami koszt nie całe 5 tyś i kontrolka zapala się po zgaszeniu silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj