r0lnik

John Deere 5090M czy New Holland T5050??

Polecane posty

MDSikor    6

frycek widze ze jesteś mało zorientowany gdzie produkowany jest td bo w całości składany jest we włoszech a czy 5m jest na wyzszym poziomie niż td to bym nie powiedział bo awaryjność też jest dość duża a moje zdanie jest takie ze td i 5m to ta sama liga tylko ze 5m ładniejszy ale td tańszy mniej spali i utrzymanie też sporo tańsze ale wiadomo ze lepiej powiedzieć komuś ze sie ma JD niż NH.

Nie zgodzę się, że JD 5M i NH TD5000 to ta sama liga. W JD możesz dołożyć rewers EH i 2 biegi zmieniane pod obciążeniem dodatkowo możesz mieć EHR. A czy w NH serii TD 5000 możesz też to mieć? Z tego co wiem to nie ma takiej możliwości. A więc JD 5M może mieć lepsze wyposażenie niż NH TD5000.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tylko ze jak już doposażysz tą M-ke w to co piszesz to zobacz na oferte którą przedstawił krzysiu-wtedy masz NH t5060 wypasionego mega i ta M-ka robi sie biedniutka wiec dalej twierdze ze M-KA to liga dla td5000 i taka jest prawda .A poza tym po co doposażać M-ke jak wtedy można kupić r-ke za niewiele większe pieniądze -zresztą sam o tym wiesz.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dlatego przy niewielkiej dopłacie lepiej wsiąść serie 5R niż 5M. Gdyby 5M nawet z tymi dodatkami co wymieniłem było by tańsze jeszcze o około 10-15 tys zł niż kosztuje dziś, to ten ciągnik byłby warty swojej ceny. Jakbym miał wybierać między JD 5M a NH TD5000 - wybrałbym zdecydowanie JD, ale gdybym miał wybierać między JD 5M a NH T5000 to tu bym wybrał chyba NH.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bardzo podobny dylemat M od kolegi z klimatyzacja a reszta standard za 124tys zl albo td5030 od dilera za 110tys zł i wybrałbym pewnie M ale wybrałem td przez wzgląd na cena bo po nowym roku były upusty i wyrwałem td5030 za 90 netto ale bez klimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Jak czytam Wasze wcześniejsze wypowiedzi to widzę ,że cena JD 5m troszkę skoczyła. Jak ja rok temu kupowałem traktor JD 5080M Comfort plus jeszcze kilka dodatków to cena zdecydowanie była atrakcyjniejsza i dodam ,że traktor był fakturowany po kursie powyżej 4zł za euro (nie było wtedy promocji 3,5zł) a mimo to cena była fajniejsza (ale to było jak traktor dopiero co wchodził na rynek). Ja nie brałem pod uwagę NH a to dlatego ,że jak wsiadłem na próbnej jeździe do NH TD i jak skrzynia zaczęła szarpać i strzelać przy zmianie biegów a o trzeszczących plastikach w kabinie nie wspomnę to marka ta od razu u mnie była spalona. Więc jak ktoś stawia NH TD w jednym rzędzie z JD 5m to chyba nie wie co pisze lub ma na celu popsuć opinie JD. Dziś wiem ,że dokonany wtedy wybór był słuszny ,traktor świetnie się spisuje i myślę ,że będzie tak dalej. Przykro mi ,że posiadacze NH TD muszą się teraz męczyć i pocieszają się ,że inne traktory wspomniany JD 5m są również awaryjne o ile mi wiadomo to żadnych poważnych usterek w serii 5m nie było a jak były jakieś usterki to mało znaczące ,które szybko usunięto. Na pocieszenie powiem ,że NH TD na pewno lepszy jest od Ursusa c-360. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego mbpiotr z tego co wiem t M jest bardzo młodą wersją wiec nic dziwnego ze nie słyszałeś o żadnej poważnej awarii tej serii zresztą nikt nie wchodzi od razu na AF i nie opisuje swoich przygód z awariami ani w M-ce ani w td-kach. Wersje TD są w Polsce wersją bardzo popularna i uznaną przez wielu rolników biorąc pod uwagę cenę do jakości wyrobu. Ale wracając do tematu to moim zdaniem nie można porównywać NH TD z JD M bo w chwili obecnej w cenie M mamy NH T5000 ciągnik o półkę wyższy niż wersja TD. Szanowny kolego na pocieszenie powiem że MIMO IŻ ZIELONY TO I TAK Z CHIN!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

MDSikor dla jasności forum pogubiłeś śię w wypowiedzi dwa razy napisałeś JD5M a zapewne chodziło o JD5R. drobna literówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mbpiotr-odrazu widać ze nawet sie jechałeś skoro twierdzisz ze w td biegi szarpią i ze coś strzela przy zmianie biegów bo akurat to bardzo silna strona tego traktora i biegi chodzą jak w samochodzie wiec te wypowiedzi sa naprawde złosliwe-na koniec powiem ze w 5M biegi chodzą o wiele gożej i tam co nie co wyje więc o tym może napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Kolego mbpiotr z tego co wiem t M jest bardzo młodą wersją wiec nic dziwnego ze nie słyszałeś o żadnej poważnej awarii tej serii zresztą nikt nie wchodzi od razu na AF i nie opisuje swoich przygód z awariami ani w M-ce ani w td-kach. Wersje TD są w Polsce wersją bardzo popularna i uznaną przez wielu rolników biorąc pod uwagę cenę do jakości wyrobu. Ale wracając do tematu to moim zdaniem nie można porównywać NH TD z JD M bo w chwili obecnej w cenie M mamy NH T5000 ciągnik o półkę wyższy niż wersja TD. Szanowny kolego na pocieszenie powiem że MIMO IŻ ZIELONY TO I TAK Z CHIN!!!

 

A ja na poprawienie humoru dodam MIMO IŻ NIEBIESKI TO I TAK Z TURCJII :P (oczywiście TD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

mbpiotr-odrazu widać ze nawet sie jechałeś skoro twierdzisz ze w td biegi szarpią i ze coś strzela przy zmianie biegów bo akurat to bardzo silna strona tego traktora i biegi chodzą jak w samochodzie wiec te wypowiedzi sa naprawde złosliwe-na koniec powiem ze w 5M biegi chodzą o wiele gożej i tam co nie co wyje więc o tym może napisz.

PRZEMEK321 od razu widać ,że nawet nie jechałeś skoro twierdzisz ,że w JD 5M biegi chodzą o wiele gorzej niż w NH TD. Wiem co słyszałem podczas jazdy próbnej i to było niepokojące ,nie wspomnę o strzeleniu buraka przez handlowca ,który chwalił się jaki to on świetny sprzęt sprzedaje. Panowie przecież na pierwszy rzut oka widać jak te traktory są wykonane ,spasowanie plastików straszne a wsiadając do JD to aż miło popatrzeć. Skoro piszesz o wyciu to pewnie opierasz się na wypowiedziach niektórych forumowiczów a nie własnych spostrzeżeniach z pracy tego traktora. Opisywane "wycie" jest to delikatny gwizd ,który wynika z konstrukcji przekładni. A poza tym samemu proszę ocenić ten dźwięk:

Kolega Kiepski niech się doszkoli w temacie gdzie odbywa się produkcja JD 5M. Przypomnę ,że mosty są w tym modelu Chińskie a traktor składany jest w tej samej fabryce co seria JD 5R ,Niemcy. Mosty mają się dobrze i tak naprawdę wolę te Chińskie mosty JD niż mosty NH ,nawet tu widać różnice mimo ,że Chińskie ale wykonane dla światowego producenta traktorów a to o czymś świadczy. Nie chcę nawet wnikać gdzie są produkowane podzespoły do waszych traktorów bo byłoby to pewnie smutną informacją dla ich użytkowników. Jeszcze taka informacja: przedstawiciel DF strasznie namawiał mnie na zakup od nich ciągnika twierdząc że są super a strasznie jechał po JD 5M twierdząc ,że to bubel. Jak się teraz dowiedziałem sam kupił tego bubla do swojego gospodarstwa. Więc różnie to bywa z tymi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A ja na poprawienie humoru dodam MIMO IŻ NIEBIESKI TO I TAK Z TURCJII :P (oczywiście TD)

 

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mbpiotr i co w tym filmiku takiego cudownego-orka na 10cm a raczej podorywka wiec zadnych fajerwerków tu nie widze a co do 5M dalej twierdze ze naprawde ładny to on jest ale reszta to słabizna i niestety awaryjnośc też duza a mówiąc ze nim nie jeżdziłem to sie mylisz bo nawet chciałem go kupić ale niestety po zaczerpnięciu informaci o nich zrezygnowałem i kupuje co innego-poprostu nie stać mnie na paliwo do niego i na częsci do niego-poprostu gdy bym go kupił to za każdym wyjazdem w pole bym sie modluił by nic nie siadło bo koszty napraw gigantyczne.ps-co do paliwa to radze przeczytać artykuł z top agrar-to jest kpina by 80 konny JD palił tyle co 150 konny DF-JEDNO ZDANIE BRZMI-najlepiej jeżdzić do 1200obr bo ciągnik wdedy oszczedny-śmiech na sali-kup se TD to zobaczysz ile on spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry ale wierzyć mi się nie chce-zarzuć skan tego testu-mam 5720 z tym silnikiem i jest całkiem ,całkiem jeżeli chodzi o zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega nie potrafi odczytywać tabelek... ale to już inna sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Kolego PRZEMEK321 szkoła ,szkolenie i jeszcze raz szkoła ,skoro nie potrafi się odczytać tabeli to już stan troszkę niebezpieczny a co dopiero mówić o trafnej ocenie danego modelu traktora. Orka wykonana na głębokość 25cm ale jak według Ciebie to na 10cm wygląda to Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P

JX i TD są produkowane i we Włoszech i w Turcji, z tym że aktualnie na Europe są te z Jesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

mbpiotr i co w tym filmiku takiego cudownego-orka na 10cm a raczej podorywka wiec zadnych fajerwerków tu nie widze a co do 5M dalej twierdze ze naprawde ładny to on jest ale reszta to słabizna i niestety awaryjnośc też duza a mówiąc ze nim nie jeżdziłem to sie mylisz bo nawet chciałem go kupić ale niestety po zaczerpnięciu informaci o nich zrezygnowałem i kupuje co innego-poprostu nie stać mnie na paliwo do niego i na częsci do niego-poprostu gdy bym go kupił to za każdym wyjazdem w pole bym sie modluił by nic nie siadło bo koszty napraw gigantyczne.ps-co do paliwa to radze przeczytać artykuł z top agrar-to jest kpina by 80 konny JD palił tyle co 150 konny DF-JEDNO ZDANIE BRZMI-najlepiej jeżdzić do 1200obr bo ciągnik wdedy oszczedny-śmiech na sali-kup se TD to zobaczysz ile on spali.

Piszesz o dużej awaryjności JD 5M ,możesz dać przykłady komu i co się popsuło ,tylko konkretnie. A NH TD jednak nie kupię po co mi złom na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

:lol: :lol: Faktycznie swą wiedzą porawiłeś humor :lol: NH TD jest z Włoch a seria TT była z produkowana w Trcji :P

 

NH robi z TD podobnie jak JD z 5M, podzespoły (tylny most,skrzynia, podnośnik, przedni most) przyjeżdżają z Turcjii a makaroniarze dokańczają robotę :P

Miłej lektury http://www.turktrakt...SHOW_2Q2010.pdf

Jeśli nie znajdziesz tam nic o tym to służę pomocą :D

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

ale po co te nerwy wszystko zależy od operatora <czytaj traktorzysty> i jego nogi oraz umiejetnego urzywania sprzegła, biegów szczególnie w skrzyniach z rewersem mechanicznym po za ty mkazdy ma swoją teorie co do interpretacji tabelek winna ona byc jedna <czyli taka jak w tabelce>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

to powiedz mi gdzie DF spalił w l/h mniej od JD? bo spalania w g/kWh przy ciągnikach o diametralnie różnej mocy nie da się realnie porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

co sie bede z wami sprzeczał jak nie mam zadnego interesu w tym-gdybym to wymyślił to ok mozecie nie wierzyć ale jak już test pokazuje ze prawie 150 konny df spalał na pusto mniej od jd5080m no to chyba coś nie tak-poczytajcie a nie zaraz wszyscy na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to opublikuj ta tabelkę zamiast się kłócić :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro ja sie z nikim nie kłuce bo naprawde nie mam w tym żadnego interesu i gdybym tylko to mógl opublikować to bym to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wystarczy zrobić zdjęcie i wstawić na jakiegoś imageshacka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj