r0lnik

John Deere 5090M czy New Holland T5050??

Polecane posty

jaro    166

Ja tam nie wiem ile pali NH ale ostatnio rozmawiałem z właścicielem takiej biednej serii T to twierdził że JD jest sporo bardziej oszczędny-i co Ty na to ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

O spalanie forterry to chodzą różne opinie ale czy prawdziwe? Ja słyszałem od 7l do 25l na mtg ,ja nie wiem bo nie mam

 

dobrze słyszałeś;P nasza 10641 pali że tak powiem baardzo dużo;D a wuj ma 9641 i pali praktycznie na pół tego co nasz, więc nie wiem od czego to jest uzależnione w tych dwóch konkretnych modelach. a co do spalania to nie ma co patrzeć, przynajmniej ja nie zwracam zbytnio uwagi bo ono zależy od zbyt wielu czynników i porównywanie go u kilku rolników, w róznych warunkach, przez różnych operatorów jest śmieszne;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro seria T posiada ten sam silnik co TD i nigdy w zyciu w to nie bede wierzył ze spali więcej od JD -zresztą zapytaj właścicieli T i TD z tymi nowymi silnikami 4,5l ile palą to zobaczysz ze naprawde koparka opada jak w lżejszych pracach bedzie spora różnica a w cięższych bedzie porównywalnie ale ciągniki z tego segmętu mocy mają być uniwersalne do wszystkiego a niestety JD sie nie da lekko robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrinos Co do paliwa to zgodzę się z tobą w 100% na spalanie składa sie zbyt wiele czynników np na moich ziemiach MBpiotr za chiny by nie pojechał 4*45 na 25 cm chyba ze 2 taki by go ciągną bo u nas ciągniki po 150KM takie zestawy ciągają i mają co robbic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

niesty na stronie 19 pisze l/h litry na godzinę smutne i prawdziwe JD malo pali na max mocy uciągu a w częściowym obciążeniu jest paliwożerny czyli na takie popykanie będzie to smok i nie ma zlituj sie.

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

3 l/h w ładowaczu chwytakowym "Mikrus" (sprawdzane do bólu :D ) to jest owe wysokie zużycie w lekkich pracach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niesty na stronie 19 pisze l/h litry na godzinę smutne i prawdziwe JD malo pali na max mocy uciągu a w częściowym obciążeniu jest paliwożerny czyli na takie popykanie będzie to smok i nie ma zlituj sie.

6 l/h przy 20 km/h przy małymym obciążeniu to jest dużo? 9l/h przy dużym obciążeniu 20km/h.... DF 154 KM analogicznie 11,5 i 16 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ktoś mógłby gdzieś tą tabelkę opublikować ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

JARO o 3 litrach to JD może tylko pomażyć-w tym ciągniku nie ma wogóle takiego spalania mi tego nie wciśniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam tu na AF ponad 3 tys postów-w żadnym z nich nie pozwoliłem sobie na napisanie nieprawdy-myślisz że dla Ciebie robię wyjątek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3 litry to pali Ursus 3512


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wnoszę po avatarze że fan NH ?:D -napisałem o 3 (słownie trzech) litrach na godzinę pracy w ładowaczu chwytakowym-jeżeli 3512 tyle zużywa-no cóż-nie mam tego Ursusa ale może tak być z prostej przyczyny-ja wrzucam na 540E i nieduże obroty i JD nie odczuwa tego- 3512 zapewne w tej samej pracy "będzie czuł" ten ładowacz.

PS.Dzięki @bogdan-widzę z testu że silnik niby ten sam ale charakterystykę ma inną (u mnie max. moment ma od niecałych 1200 obr/min a max.moc większą o bodajże 5 KM)

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

JARO o 3 litrach to JD może tylko pomażyć-w tym ciągniku nie ma wogóle takiego spalania mi tego nie wciśniesz.

No a jednak takie spalanie można osiągnąć w JD. Nasz 5080R osiąga wynik 3l/h podczas ładowania obornika na płycie obornikowej. W sumie najniższy wynik jaki udało mi się uzyskać to 27l ON spalone podczas 10h załadunku na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Wnoszę po avatarze że fan NH ?:D -napisałem o 3 (słownie trzech) litrach na godzinę pracy w ładowaczu chwytakowym-jeżeli 3512 tyle zużywa-no cóż-nie mam tego Ursusa ale może tak być z prostej przyczyny-ja wrzucam na 540E i nieduże obroty i JD nie odczuwa tego- 3512 zapewne w tej samej pracy "będzie czuł" ten ładowacz.

 

 

 

Jaro a ile spalał 7211 i C-360 przy tej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie teraz to zeście pobili rekord świata-zgłoście to gdzie trzeba może. katator ale chyba przez te 10h nie ładował na okrągło tylko może z 5h a reszte czekał na rozrzutnik-w to moge uwierzyć ale nie w spalanie w JD 80konnym na poziomie 2,7 bo tu to żeście juz pojechali po bandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tych dokładnie nie mierzyłem-ale zdaje mi się że bardzo podobnie (te ciągniki "czują" ten ładowacz przy czyszczeniu rowów melioracyjnych-szczególnie jak zaczyna się zabawa z korzeniami albo iłem).

PS.Przemek a w takie spalanie w NH byś uwierzył ?:D -szkoda że nie mogę dorwać teraz testów z FAT Taenikon-było tam sporo NH i dosyć niebardzawo wypadały.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nie jaro 2,7 to nawet 60 konny NH nie osiągnie takiego wyniku-za nisko. chyle czoła przed JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No widzisz :D -ale jeżeli kolego sympatyczny myślisz że aby jakoś tam uwiarygodnić (w Twoich oczach) to co napisałem podam że JD spalił w tej pracy (czyszczenie rowów ) np. 10 l/h to jesteś w grubym błędzie :D -3 l/h i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

panowie teraz to zeście pobili rekord świata-zgłoście to gdzie trzeba może. katator ale chyba przez te 10h nie ładował na okrągło tylko może z 5h a reszte czekał na rozrzutnik-w to moge uwierzyć ale nie w spalanie w JD 80konnym na poziomie 2,7 bo tu to żeście juz pojechali po bandzie.

Te 10h to godziny pracy silnika. W sumie zrobienie tych 10h zajęło prawie 3 dni. Ładowanie bez pośpiechu. Trzeba do tego dołożyć jeszcze błąd pomiaru, ale przy takim załadunku w miejscu czy to na płycie czy na polu z pryzmy przeważnie uzyskuję wyniki ok 3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jaro ma racje;D obroty 1200 wom na 540E i jazda;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Dokładnie Panowie ważne ,że my użytkownicy JD jesteśmy zadowoleni ze swoich sprzętów i sami najlepiej wiemy ile lejemy ON.

 

Adrinos Co do paliwa to zgodzę się z tobą w 100% na spalanie składa sie zbyt wiele czynników np na moich ziemiach MBpiotr za chiny by nie pojechał 4*45 na 25 cm chyba ze 2 taki by go ciągną bo u nas ciągniki po 150KM takie zestawy ciągają i mają co robbic .

Mała poprawka 3*45 na 25cm ,ja mam ziemie klasy 3 ,4 ,5 ,teren równinny więc u mnie się ten zestaw w 100% sprawdza.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe to już nie wiem jak ja patrze:P widziałem jakie ładne pole masz i ziemia jak się ładnie rozsypuje tylko pozazdrościć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj