r0lnik

John Deere 5090M czy New Holland T5050??

Polecane posty

jaro    166

Ale zrozum mnie-ja na podwórku mam same paliwożerne potworki...a jak się dokładnie dopytam to wychodzi na to że te najbardziej oszczędne palą tyle samo ile te moje paliwożerne-stąd moja ciekawość :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jak dla mnie to Panowie Piotr z Przemkiem powinni się troszeczke wyluzować;D jak już ktoś powiedział, zresztą też tak uważam oba modele są klasy "niższej" i obydwóm wiele do ideału brakuje, my za 5080m daliśmy 148tyś brutto. jeżeli teraz cena dochodzi do 150tyś netto :blink: to powtórnie napewno byśmy go nie kupili.. za te pieniądze to 100 razy wolał bym "troche" dołożyć i kupić MFa albo 5R w dużo dużo lepszym wyposażeniu. ale co do samego JD to w momencie gdy moi rodzice go kupowali, naprawde się naszukałem, naczytałem i sam go zasugerowałem, bo na ówczesne czasy miał moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do wyposażenia.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Panowie ale o co wy się kłócicie??? Przecież wiadomo że dla jednego jest lepszy JD a dla drugiego NH i niech tak pozostanie :lol: Każdy ma swoje zdanie i nie musi się zgadzać z drugą osobą. Dla mnie osobiście z tych trzech ciągników najlepszy jest MF.

A mam pytanie czy Ty bierzesz pod uwage tylko te trzy ciągniki? Bo ja osobiście zaproponowałbym Ci dużo tańsze rozwiązanie pol-mot h. Pewnie zaraz wszyscy powiedzą że to złom i tak dalej ale to jest valtra A i silnik PERKINS -1104D EURO III. Na allegro jest za 117000zł brutto 92km. Podaję ulotkę http://supertraktor.pl/files/ulotka_polmot_h.pdf

Edytowano przez ozon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

mbpiotr używając słów ZŁOM tylko potwierdzasz ze masz rozum jak dziecko-jeśli sie napaliłeś na 5M to ok nikt cie nie krytykuje tylko wiedz ze to nie pierwsza liga i poziom td którego tak ujołeś jednym słowem-kończe z tobą rozmowe bo widze ze w następnym poście z braku argumentów zaczniesz mi ublirzać a po co mi . Co do skanu tego artykułu z top agrar to nie mam takiej możliwosci niestety ale wiele osób z forum je prenumeruje więc prosze zapytać-do bogdan-UMIE CZYTAĆ TABELKI.koledzy czy możecie sie wypowiedzieć na temat tego filmiku na ile cm jest tam orane? mbpiotr jeśli tam jest 25cm to ty chyba nigdy nie orałeś kolego i nie poniżaj sie ublirzając mi.

Panie PRZEMKU321 to gdzie te przykłady awaryjności JD 5M ,chyba tylko w Twojej głowie. Jeśli się coś pisze to trzeba mieć na to popierające dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mbpiotr sam sie łapiesz na to co piszesz-napisałeś ze td to złom więc możesz pokazać te rozlatujące modele stojące na szrocie bo tam jest złom-ja cały czas tylko sugeruje ze jak td tak i 5m to jedno licho tylko ze td dużo tańszy i mniej spala a ty jesteś taki bystry i nawaliłeś kasy za M-ke i teraz chcesz chyba sam sobie udowodnić ze dobrze zrobiłes a jak byś był taki bystry to byś poszukał i bys znalazl w tamtym okresie czasu DF agrofarm 420gs i to wypasionego za 135 tys netto bo kumpel takiego kupił za tyle a nie to drogie chińskie barachło-bo tak można to nazwać za tą cene-pozdrawiam PRZEMEK321.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

pokaż jakim barachłem Ty jeździsz;D dla mnie to jest naprawde super traktor i wszystko co możliwe nim robie na 100% jest lepszy, wygoniejszy i bartdziej komfortowy czy to od TD(tym niestety nie miałem okazji pracować) czy np od zetora forterry. u nas objął wszystkie prace te lżejsze, nie wiem czy nie będzie kolejnej Mki w gosp. mamy kilka wariantów zakupów i jeden z nich zakłada montaż na 5080 tura i zakup 5070m czyli myślę że roczne użytkowanie o czymś świadczy, a np nigdy w życiu więcej nie pozwole rodzicom kupić zetora bo niby traktor bezawaryjny z grubsza ale już kilka miesięcy truje głowe tacie żeby go sprzedać i kupić albo 6330 albo case maxuma z ładowaczem.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

adrianos wiem ze cie uraziłem to pisząc ale mi chodziło o to ze to dobry ciagnik za max 120 netto a nie jak teraz prawie 140 bo to już przesada i za tą kase można mieć lepszy ciągnik a ja odniosłem sie do mbpiotr który tak chwali m-ke za 140 kafli netto a gani td za 100 netto więc wypowiadając sie na temat jakiegoś ciągnika trzeba zawsze brać pod uwagę stosunek jakości do ceny a nie jak mbpiotr-ma m-ke to td już szrot-poprostu dziecko i tyle.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mnie nie uraziłeś;D ja się za traktory nie gniewam. hahaha i jak już mówiłem nie pozwolił bym kupić Mki za 140netto... bo jak już mówiłem my niecałe 150brutto za naszego daliśmy rok temu, wersja comfort, skrzynia 40, klima, rewers elektro hydrauliczny, komplet obciążników, grzałka i nie wiem co tam jeszcze było opcjonalnie zamawiane... przy obecnej cenie Mki myślał bym o case JX prawdopodobnie, bo jak trafnie napisałeś, liczy się cena odnośnie jakości, np ja wiem że fendt jest najlepszy i nikt mi nie wmówi że tak nie jest, ale my zamówiliśmy case pume cvx a za te pieniądze był by fendt ale serii 400 a nie 700 i niestety nie stać nas jeszcze na tak drogie zabawki.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

Dobrze że siedzicie przed kompami daleko od siebie bo coś czuje że nie kazdy tą debatę skończył by z całą mor(twarzą)ja osobiściebył bym zadowolony gdybym miał choc jeden z tych ciągników. Ja za 5m 150 tyś bym nie dał już bym wolał TD za 100 ale jak ktoś by mi chciał zafundowac jeden z tych ciągników wybrał bym 5m. Dodam że jestem z mafi John deera.


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-nie wiem czy pamiętacie ale parę lat temu można było za te pieniądze kupić poprzednika "R-ki"(co prawda w wersji promocyjnej-ale i tak "M-ce" było do niej daleko)-euro całkiem tańsze wtedy nie było...

Mam nadzieję że pokończą się wszelkie PROW-y (albo zaczną być dla wszystkich :D ) i maszyny zaczną tanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

i cały czas o tym pisze i wreszcie ześmy sie dogadali-TO PO CAŁYM PANOWIE-ZDRÓWKO...

To napisz jeszcze o tej awaryjności JD 5M ,bo coś się migasz od odpowiedzi. Ja osobiście uważam ,że jest za wcześnie żeby o tym mówić. Ja za swojego JD 5080M Comfort + jeszcze kilka dodatków dałem 130 netto (pół roku temu) i taką cenę brałem pod uwagę. Zgadzam się ,że przy obecnej cenie traktor ten robi się mniej atrakcyjny. Troszkę przeginają z tymi podwyżkami.

 

A ten NH TD za 100netto to chyba zupełny golas. Ma on klime ,rewers EH ,pneumatyke ,skrzynie 40km/h ,siedzisko pneumatyczne ,fotel pasażera. Ile on ma KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Doczytałem się kilku wymiarów na korzyść NH;

rozstaw osi NH 235-JD 225

prześwit NH 488-JD 390

długość całkowita NH 4120-JD 3900

masa minimalna NH 4000-JD 3700

i jeszcze zużycie paliwa mniejsze w NH


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tak ładnie zacząłeś podawać te dane a tu na koniec taki pusty slogan :blink: mam nadzieję że dokończysz swoją wypowiedź i poprzesz ostatni punkt swojej wypowiedzi stosownym argumentem (jakieś testy profi, DLG, nebraska :D)

Jeśli chodzi o długość całkowitą i rozstaw to bym polemizował iż nie zawsze dłuższy znaczy lepszy tzn. tam gdzie są ciasne przestrzenie chyba lepszy krótszy ciągnik podobnie z rozstawem który przekłada się na promień skrętu :P

 

Na plus NH bym dodał sprzęgło Power Clutch w dźwigni zmiany biegów tylko należy pamiętać że to z przekładnią 24x24 Dual Command

T5000 ze skrzynią 12x12 Shuttle Command jakim dysponuje sprzęgłem bo w 5M we wszystkich opcjach skrzyń jest wielotarczowe mokre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Topo technika 01 2011 strona 19 JD 5080M mega go chwalą w opisie lukam na spalanie: mała moc 1/2 prędkości 6litrów na h zegarową co dało 300g/kwh, transport 8,5litra na h zegarową co dało ponad 400g/Kwh, max prędkość 15litrów na h zegarową, WOM 540 13 litró na h zegarową co dało prawie 450g/Kwh, a w tabelce poniżej jest dobitniej pokazane jak dużo spala ten SMOK PRZY 100Oobr/min startuje od 8litrów na h a przy 1600obr już jest ponad polem 15litrów przy 2000 jest na 18 litrach pod obciążeniem najniższe spalanie jest jerzdżąc 1100-1200obr/min wyżej krzywa drastycznie rośnie silnik jest chwalony za 53% przyrost momentu i nisko ma max moc, niestety pali tyle ile pali faktycznie przemek mocno porównał do M 420 ale niestety na srtonie 12 pisze spalanie średnie w różnych pracach 290g/Kwh co dało 4,05litra na h zegarową prace pociągowe średnio 288g/Kwh co dało 10,84litra prace na WOM średnia wartość 3,97 litra ocena spalania tego ciągnika na poziomie BDB ale fak przy tych KM na stronie 16 jest podane żę spala nawet 28litrów przy 100% obciążeniu i nie ma co porównywać tych traktorów fakt jest faktem jak JD 120KM wyszedł mega top technice to całe AF widzicie jaki jasiek najepszy a jak w tym top chwalą go na max ale faktycznie spalanie jest tragiczne tego ciągnika to ludzie się wyśmiewają niestety dala fanów JD seria M ma duży apetyt i ku zaskoczeniu NH T5050 96KM spali w każdej pracy mniej paliwa i to dużo mniej niż 80KM M. trzeba to przełknąć i chwalić nadal JD najlepszy, tak jak pisałem za 140tys netto to jest T5060 W wypasie i za tą kase jest M 5090 w wypasie śmiesznie wygląda M w tym starciuu

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ach @krzysiu jest pewna nieścisłość w twoim wypracowaniu... na stronie 12 nie jest podane dane na godzinę, tylko na hektar.

Za to ja przytoczę info na temat spalania JX70 (TOP TECHNIKA 03/2010) i w porównaniu do tegoż JD ma się ono przy mocy maksymalnej 287/274 g/kWh tak więc jak chcemy to lepszy wynik znajdziemy :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu-przecinki,please :D .

PS.To "M-ka" ma inny silnik niż mój w 5720 ?

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Ja robiłem pomiary spalania JD 5080M w różnych pracach kilkakrotnie i spalanie nie wyszło aż tak drastycznie jak to powyżej opisano ,muszę nawet powiedzieć ,że byłem zadowolony z wyniku. Przy zakupie JD liczyłem się ,że traktory JD będą troszkę więcej palić ,ale za to mają moc. Jeden z użytkowników opisywał ,że JD 5080M 80KM w jego gospodarstwie przejął obowiązki Zetora Fortery 100KM i lepiej sobie z tymi pracami radzi niż wspomniany Zetor. Więc coś za coś ,można powiedzieć ,że JD 80KM = np.: Zetor 100KM i teraz pytanie: Czy Zetor Fortera 100KM spali mniej niż JD 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cały ten temat jest świetny... :) , aż chce się czytać, jednakże może niech już kolega nie miesza w całą tą dyskusje zetora...

trochę OT się robi ale szczegół :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

O spalanie forterry to chodzą różne opinie ale czy prawdziwe? Ja słyszałem od 7l do 25l na mtg ,ja nie wiem bo nie mam


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

ach @krzysiu jest pewna nieścisłość w twoim wypracowaniu... na stronie 12 nie jest podane dane na godzinę, tylko na hektar.

Za to ja przytoczę info na temat spalania JX70 (TOP TECHNIKA 03/2010) i w porównaniu do tegoż JD ma się ono przy mocy maksymalnej 287/274 g/kWh tak więc jak chcemy to lepszy wynik znajdziemy :)

Dokładnie bOgdan zgadzam się a JX70 ma ten sam silnik co NH 5020 TD więc tyle palą NH. Zaznaczę ,że traktory te mają 72KM a JD 5080M 80KM. Różnica w spalaniu będzie jeszcze większa jeśli porównamy do NH 5030 TD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jaro o taki :) podobny nie B)

t81313_powertechm.jpg

tyle, że w M spełnia normę Euro III a u Cb EuroII pompę też chyba mają oba Stanadyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

proponuje jechać do urzytkownika td5030 i 5080m -zalać bak do pełna wsiadać i kita mu i pojeżdzić godzine i po godzinie lać paliwo ile wejdzie-dla niektórych to może być szok bo różnica może wynieś ponad 2 litry-powiem wam ze zwisa mi to co teraz napiszecie i te wszystkie testy możecie sobie wsadzić gdzieś bo prawda jest taka ze JD to piękny traktor ale niestety to alkocholik. mam td5050 i jeszcze nigdy w lekkich pracach nie spalił więcej jak 4,5 litra i można gazować ile wlezie i możecie spytać właścicieli czy was ściemniam a spytajcie ile by spalił JD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No ale żeś teraz dał przykład :D -nie wiem jak w "M-ce" ale u mnie wystarczy że ruszysz parę metrów i już możesz dolać parę litrów paliwa-tak jest bak wyprofilowany-możesz ewentualnie pojeździć jakieś 5-6 godzin żeby cokolwiek ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro to możesz pojeżdzić pare godzin to nie robi różnicy-tyle ze jak NH mało pali to nikt o tym nie pisze i wszyscy nabrali wody w usta ale jak by tylko JD był o gram lepszy w jakiejkolwiek pracy lepszy to k . . .a każdy trąbi na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj