wilczek

brona wirnikowa czy agregat

Polecane posty

wilczek    4

witam interesuje mnie opinia co wybrac

mam zamiar w najbliższym czasie kupic agregat uprawowo siewny i mam pytanie co jest lepsze do uprawy brona wirnikowa czy bierny zestaw ziemie mam srednie, kl 3 i wzwyż pomieszane co w takim wypatku jest lepsze licze na wasza opinie i pomoc

mam do wyboru pare zestawow

1. kunh integra G II ; aktywny lub bierny moze ktos ma taki i cos powie o nich

2 kongskilde z siewnikiem demeter classik

3 gaspardo z siewnikiem Dama

niewiem wlasnie ktory z tych zestawow i i w jakiej konfiguracji by wybrac mam nadzieje ze mi cos doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

brona wirnikowa potrzebuje trochę więcej mocy niż zestaw bierny. Wiec zależy jaki masz Traktor do tej roboty a przede wszystkim jakie masz ziemie (czy np. przejechanie agregatem biernym zadowoli Cie pod względem uprawionej roli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

ciagnik to df m 620 164km mysle ze spokojnie z zestawem 3 m da sobie rade na niektorych kawalkach niezbyt jestem zadowolony po przejechaniu agregatem biernym uni grudziadz Kombi 4,2m bo jednak jest sporo bryl nie rozbitych

Edytowano przez wilczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik da sobie radę bez problemu:) Ja kierowałbym się bardziej tym jak bardzo masz zakamieniałe pola ja mam sporo kamieni wiec wybrałem bierny aktywnego było by mi szkoda no i ciągnik musiałbym mieć troszkę większy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

ale takie wirnikowe brony maja jakies zabezpieczenia przeciw kamieniom ? a ktory z tych zestawow byscie proponowali a moze jeszcze jakis inny?

 

ale takie wirnikowe brony maja jakies zabezpieczenia przeciw kamieniom ? a ktory z tych zestawow byscie proponowali a moze jeszcze jakis inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Uwazam, ze na gleby tej klasy powinienes wybrac agrgat bierny. Z uprawa na tych glebach stanowczo da rade sobie bierny, a zyskasz jeszcze szerokosc robocza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

no niby tak ale ja niewiem czy nie lepsza byla by ta wirnikowa brona od biernego prosilbym użytkowników takich bron o jakas podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Dla mnie tylko aktywny, jeżeli sie wjeżdża prosto na orke to nie wyobrażam sobie pracy agregatem biernym, bo chyba bym z traktoa wylecial..do biernego trzeba min. 8-10km/h(a jak 12 to dobrze), a aktywnym śmigasz sobie ile chcesz, robota spokojna i dokładna a nie rodeo. Robimy aktywnym 6-7 lat i jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

wlasnie chodzi mi o taki jakis agregat zeby dobrze po orce odrazu doprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Jeżeli od razu po orce to wirnikowa jak najbardziej. Tylko,zebys nie zmielił gleby na pył... Gleba powinna być struktury gruzełkowatej.

Ale czy w broną wirnikową nie wzrasta zuzycie paliwa? Bo trzeba trzymać ciągle na wyskokich obrotach nawet jak sie wolno jedzie.

 

A co do brony biernej też nie byłoby wcale żle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm to wszystko zależy od rodzaju ziemi. Na moich 3a i 3b wystarczy jeden przejazd agregatu biernego...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david62    0

Przy 160 km polecił bym tobie agregat z broną aktywną 4m. A taka brona aktywna pięknie doprawia glebę u nas siejemy bezpośrednio na orkę. Co prawda orka wykonywana jest z cambellem. Ale pare razy w ostrą skibe wjeźdzałem i pięknie robi. Przy nowszych agregatach wirniki tak chodzą że wypychaja te kamie nie na brzeg. A jak taki wielki kamlot jest to tylko iskry pójdą i po wierzchu przejdzie. Bynajmniej ja tak w mojej amazonce mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

kolego bez wachania bierz aktywny najlepiej z wałem packera. Ja mam aktywny laly plus siewnik nordsten. Robota tym zestawem to bajka. Szybko ruwno nic sie nie zapycha arobota zrobiona za jednym przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jakiej firmy polecacie brony wirnikowe? Jaki model? Ktorych unikać? Chodzi o maszyny używane. Prosze o rady. Jeśli macie jakies doswiatczenia z takimi maszynami chetnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Ja na twoim miejscu wybrał bym agregat aktywny. Czyba że ten bierny by miał tależe po jak łapki to troche lipa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

A jaki to jest ten aktywny? Brona wirnikowa to bierny Twoim zdaniem:) Jak ktoś coś wie to sam poczytam bo moze na przyszły sezon sam kupię. Interesuje mnie używana, ciągnik MF 80KM 4x4 ( tur jest więc podniesie z siewnikiem ,3000kg udzwigu), ziemia to głównie rędziny i takie mieszaniny z płówką. Fajny byłby z wałem pakera ale obawiam się że może być ciężko. Wymiar 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj