wiewiur1987

jak zaczac produkcje ziemniaka

Polecane posty

dmax    1

cena na ziemniaki teraz jest to wszyscy na ziemniaki :lol: jak na świnie to na świnie :lol: a pózniej nie idzie nic bo się nie opłaca...

dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz16043    1

dokładnie :)

Czyli najlepiej założyc nogę na nogę i zacząc narzekac zawczasu co by pózniej miec wytłumaczenie na brak kasy.Nie od dziś praca na gospodarstwie jest nie zbyt opłacalna[?] ale coś trzeba robic , tak mi się bynajmniej wydaje.Błędów nie popełnia ten ,który nic nie robi.Tylko bez obrazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Tylko jak sie coś zaczyna robić to sie powinno to ciągnąć a nie skakać z produkcjami i różnymi kierunkami na to co w danym momencie jest najbardziej dochodowe, kierować swoje gospodarstwo w jednym kierunku a nie "Cena na ziemniaka to jeb, kupie 20 letnią anna i wykopie, cena na buraka to jeb kupie neptuna 20 letniego" i tu ani porządnych maszyn nie ma, ciągłe remonty zamiast zamiast zarabiać wydajemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziek    0

moge ci załatwic dobre gatunkowo sadzeniaki i pierwszy odsiew plon 50 z ha sadzeniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Jak przed wojną, dobra motyka, kopiec, babeczki do przebierania itd., worki wszystkie dziurawe ;) Dobry koń, tylko uważaj, żeby za stodołą się nie powiesił ;) A tak na poważnie to zainwestuj conajmniej 1 mln i czekaj aż się zwróci. Dobry sprzęt, dobry sadzeniak, wiedza, itp. itd. piwnica/przechowalnia, a jak klęska urodzaju to koń nie będzie chciał ich jeść ;) Odradzam porywać się z motyką na słońce - co nie jest niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziek    0

u nas sadzeniaka opó chcesz to ci całego tira przywioza odmiany rozmajte w dobrej cenie radze ci sadz ziemniaki bo sa drogie urodzi ci sie 50 ton po 1zł i z hektara masz 50tysiecy przelicz to przes 40ha to kasy bydzie ful

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Jak jest cena to jest utarg ale jak nie ma ceny to jest hu;;;o jak siedzieć w tym to na większą skalę to znaczy więcej sadzić itp.bo inaczej nie zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Tylko jak sie coś zaczyna robić to sie powinno to ciągnąć a nie skakać z produkcjami i różnymi kierunkami na to co w danym momencie jest najbardziej dochodowe, kierować swoje gospodarstwo w jednym kierunku a nie "Cena na ziemniaka to jeb, kupie 20 letnią anna i wykopie, cena na buraka to jeb kupie neptuna 20 letniego" i tu ani porządnych maszyn nie ma, ciągłe remonty zamiast zamiast zarabiać wydajemy :D

A jesienią sprzedają ziemniaki na gwałt bo nie mają przechowalni a nasi stali odbiorcy mają nas w d**** bo mogą kupić po 10-15 gr. Z produkcją ziemniaków nie jest taka prosta sprawa. Są to lata doświadczeń, prób i błędów. Pocieszam się tylko tym, że te "lata doświadczeń" nie pójdą na marne i rolnicy którzy od dawna produkują ziemniaki niską cenę nadrobią wysokim plonem. Pozdrawiam producentów ziemniaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiur1987    0

moge ci załatwic dobre gatunkowo sadzeniaki i pierwszy odsiew plon 50 z ha sadzeniak

 

 

 

 

 

a jaka cena kolego byla by tych ziemniakow ja bym potrzebowal okolo 2,5 t

Edytowano przez wiewiur1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

radze ci sadz ziemniaki bo sa drogie urodzi ci sie 50 ton po 1zł i z hektara masz 50tysiecy przelicz to przes 40ha to kasy bydzie ful

ale sie usmiałem :lol: :lol: :lol: :lol: , widze ze kolega ma zielone pojecie o ziemniakach


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W lubelskim sadzeniak po 1,65 w C/A...oczywiscie u producenta ,bo centrala nasienna to strasznie przegięła z ceną <_< żerują na nas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

podaj konkretnie odmiane, i kontakt do centrali zebym mogl zadzwonic i sie przekonac ze są po 4zł/kg :D haha!

 

nie wiem ile są w sklepie na śląsku. moze mnie uswiadomisz? wiem za to po ile są w sklepach w lublinie bo tam zaopatrujemy je.

 

Mam kuzynke na śląsku i tam naprawde wszystko droższe jest :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nas jak tak kilku wywałowało to Ojciec już im nie sprzedaje po tej samej cenie co normalnie tylko drożej ;) w okolicy ludzie nie mają gdzie przechować w odpowiednich warunkach i od marca zostajemy sami na rynku B) z dobrym jakościowo ziemniakiem co powoduje, że ludzie wolą mieć towar a nie czekać na przyjezdnych handlarzy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

I zasadź "odpowiednią" odmianę, bo "DZIADY cz. ..." (a więcej w temacie Agencja Nasienna) swoje biorą. O powikłaniach, ICH nowych odmian nie bede pisał. O tym gada Jaworowicz (m. in., (nawet nie będę tego wymieniał)), we czwartki (tylko to taki temat ukryty. A z resztą już pisałem. Ale powtórka: Była dżuma i cholera. Dżuma się zaszyła, a cholera została. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek4444    0

oj tam takie glupoty gadacie... od czegoś trzeba zacząć zasadzi ha uda mu sie bedzie sadzil dalej moze mu sie spodoba taki biznes jeśli sie nie uda to umoczy troche kasy ale bedzie wiedział jakie błedy popełnił i wyciągnie z tego jakieś konkretne wniski. tak już ktoś napisał najlepiej założyc noge na noge i nic nie robić i tylko marudzić że się nie opłaca. każdy narzeka krowy się nie opłacają kury się nie opłacają świnie już całkiem ale z czegoś trzeba żyć. Jakoś nikt z nas nie przymiera głodem nowy CASE na podwórku stoi albo jaki inny bydlak;) To coś się musi opłacać więc proszę nie marudzić i nie podcinać chłopakom skrzydeł na samym starcie;) Jeśli sądzisz że Ci sie uda to sie musi udać na przekór losowi gderaniu innych i stonce ziemniaczanej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj