wiewiur1987

jak zaczac produkcje ziemniaka

Polecane posty

wiewiur1987    0

witam wszystkich serdecznie. mam taki pytanie chcialbym zaczac uprawiac ziemniaki bez wzgledu na przeznaczenie jestem z podkarpacia i nie wiem od czego mam zaczac bo nie znam zadnych firm ktore by kontraktowaly ziemniaki

w mojej oklolicy mam 40 hektarowe gospodarstwo . prosze o jakies porady . serdecznie dziekuje . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Kwestia czy się opłaci czy nie dotyczy każdej produkcji.. Czy to warzywa,świnki czy zboże na handel itd itp... Nie ma reguły... zresztą jak sami wiecie... produkcje ziemniaka wartało by zacząć od zakupu sadzeniaka kwalifikowanego.. dość droga sprawa w tym roku (1500-2000 zł tonka w tym roku). Następnie kwestia zaplecza maszynowego (sadzarka,kombajn,sortownik by się przydał )nawozy, dobrze uprawione stanowisko,itd itp.. i można by pomyśleć o rynku zbytu... jeżeli się trafi rok urodzaju na ziemniaki to sprzedaż towaru bez "znajomych" odbiorców to nie prosta sprawa...

 

Jeżeli nie masz rynku zbytu to kup sobie ciężarówkę... ładujesz 10 ton towaru i jedziesz na giełde.. np na Kraków,Sandomierz... czy gdzie Ci tam bliżej lub drożej towar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiur1987    0

no wlasnie chcialbym zaczac ten kierunek ale nie wiem co i jak w tym temacie i gdzie sie udac

 

myslalem o ziemniakach na frytki albo przemyslowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

W tym roku nie warto jest sie sugerować ceną w ziemniakach, zresztą we wszystkim. Co z tego że w tym roku jest 1zł ziemniak jak za rok moze byc za 10 gr. Tak samo jak reszta warzyw i innych płodów. Taki rok nie trafia sie zbyt często czyli lepiej 2x to przemyśleć a nie jak ziemniak 1zl to na hura kupuje maszyny i sadze 10 ha :D pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Jak zacząć...posadzić :D ziemniaki paczkowane 2,5kg w jednej z sieci marketów 5,45zł opakowanie, raz lepiej raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ale ha?

odstawiajac ziemniaki do zakladu wez pod uwage rowniez fakt ze pieniadze moga nie byc w wyplacone w terminie

ziemniak to uprawa kosztowna (sadzeniaki, nawozy, srodki ochrony) i pracochlonna a nie zawsze sa zyski

w tym roku sa po 1zl/kg a rok temu sprzedawalem nawet po 0,16 zl/kg na gieldzie, to jest loteria i nie trafisz

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalem o ziemniakach na frytki albo przemyslowych

Na frytki? Bez doświadczenia zapomnij o dobrym plonie. Trochę ryzykowne jest to, że zaczynasz i jeszcze nie masz pojęcia o uprawie tej rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

też jestem z podkarpacia i sadzę 1 ha ziemniaków i sprzedaje sąsiadom i część też ojciec wozi na targowice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Jak masz swoje maszyny to możesz posiać na próbe 1hektar.

Ja tam sieje 2,5hektara ale sprzedaje ludziom a nie dla firm.

Dla mnie się opłaca.Mam teraz dużo ziemniaków a sąsiedzi mało bo posadzili najwyżej 40 arów a przez te ulewy to zebrali rozrzutnik a niektórzy nawet i tego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Czym siejesz ziemniaki?? Podaj odmiane to moze sobie zasieje z 10 ha bo sadzeniaki drogie może z nasion taniej wyjdzie :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
:D

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

ja sadzę 1,5h i też sprzedaję po ludziach-na jesieni to było po 1.20 a teraz przyjechał facet że potrzebuje na sklep i proponuje po 1.50 a w zeszłym roku dawał po 0.60-i bądz tu mądry...raz z górki raz pod...a ziemniaki to śliski interes...sadzonki są już u mnie po 4zł za kilo :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jezeli chcesz sadzić ok 1 ha to najlepiej na wolny rynek czyli ludziom sąsiadom w Twojej okolicy poogłaszasz się i na pewno sprzedaż, dostać sie do jakiegoś zakładu to niestety na dzisiaj liczy się ilość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja sadzę 1,5h i też sprzedaję po ludziach-na jesieni to było po 1.20 a teraz przyjechał facet że potrzebuje na sklep i proponuje po 1.50 a w zeszłym roku dawał po 0.60-i bądz tu mądry...raz z górki raz pod...a ziemniaki to śliski interes...sadzonki są już u mnie po 4zł za kilo :blink:

 

daj namiar na gościa!

ja mu zaoferuję 1.2zł/kg :D

nie wierzę że proponuje 1.5zł/kg w hurcie.... jeszcze nie teraz. za miesiąc może.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja sadzę 1,5h i też sprzedaję po ludziach-na jesieni to było po 1.20 a teraz przyjechał facet że potrzebuje na sklep i proponuje po 1.50 a w zeszłym roku dawał po 0.60-i bądz tu mądry...raz z górki raz pod...a ziemniaki to śliski interes...sadzonki są już u mnie po 4zł za kilo :blink:

gdzie sadzeniaki sa po 4 zl?u rolnika czy w centrali nasiennej?

hmm 1,5?moze ale pewnie niewielkie ilosci w terenech gorskich

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

pawelec przyjedź sobie na śląsk zobaczysz jakie "tanie" ziemniaki mamy w sklepach...

 

a po 4zł to sadzonka z centrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

podaj konkretnie odmiane, i kontakt do centrali zebym mogl zadzwonic i sie przekonac ze są po 4zł/kg :D haha!

 

nie wiem ile są w sklepie na śląsku. moze mnie uswiadomisz? wiem za to po ile są w sklepach w lublinie bo tam zaopatrujemy je.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

cena na ziemniaki teraz jest to wszyscy na ziemniaki :lol: jak na świnie to na świnie :lol: a pózniej nie idzie nic bo się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Co do ziemniaka na frytki to raczej jak nigdy nie sadziłeś to może byc problem bo tam to musi byc ziemniak klasowy. Co do ceny ziemniaka to w tamtym znaczy w 2009 roku to sprzedawałem po 1,50 worek 15 kg czyli po 10gr wziąłem wtedy sadzeniaka z centrali płaciłem po 1700zł i dołożyłem dużo pieniedzy do tej produkcji w tym roku wiadomo ziemniak wrocił straty ostatnich 3 lat i jeszcze zostało troche kasy ale taki rok może się powtórzyc za 30 lat. Ratują jedynie klęska która pociągnie za soba utrate plonu ok 50%. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacKad    1

Po 4 zł/kg... to masz w sklepie młode ziemniaczki z importu. Ja sprzedaje po 1 zł/kg a hurtem po 0.80zł/kg i tez wychodzę na swoim . Zachłannym być nie można bo ludzie nie przyjdą za rok. Wiadomo ze wszyscy szukają tam gdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

My sadzimy 1 h ziemniaków odmiana to irga i chłopaki dobrze mówią nigdy nie utrafisz z ceną

 

I prawie wszystko idzie na giełde oczywiście jak jest cena dobra a tak to ludziom na zime sprzedajemy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz16043    1

Witam.Jestem z podlaskiego i u nas sadzeniak sprzedany do centrali idzie za 1.20,a jadalny za 1.40.Sam kupiłem sadzeniaki po 1.20zł odmiany LORD I VINETA,a co będzie na jesieni ,pożyjemy, zobaczymy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj