malti

Jaki ciągnik w góry???

Polecane posty

malti    0

Witam,proszę o pomoc jaki ciągnik najlepiej sprawdzi sie w górach? Jest to małe gospodarstwo w którym prowadzona jest hodowla zwierz. Ciągnik będzie wykorzystywany głownie do różnych prac gospodarczych, zabiegów agrotechnicznych na łakach i pastwiskach- o dość dużym nachyleniu terenu (rolnicy z nizin- nie chcą tu jeżdzić bo jest za stromo:/)produkcji i zbioru siana- przyczepa samozbierająca i baloty), musi dać rade z rozrzutnikiem obornika i turem w naprawdę trudnym terenie. Obecnie w gospodarstwie pracuje wysłużony już Ursus C4011 (60 KM). Myślałam o ciągniku 60-80 KM, np. Zetor Proxima albo New Holland TD 5010, 5020.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi ciągnikami w górach? Jak się sprawdzają? Jakie są ich zalety -jakie wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Ostatnio słyszałem że renault sie bardzo dobrze spisuje na terenach górzstych. A z tych które wymieniłeś to myślę, że jakbyś poszerzył je na osi to zdawał by egzamin każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Pronar/belarus/mtz 82 bendzie wsam raz na takie terwny (4X4) wsumie ma 80km ale niespali duzo wiecej niż c360 przy lekkich pracach... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

ja bym polecał zetora bo ma dużo mocy trudno go zdławić czego potrzeba w górach ma dobre hamulce i jest ogromne zastosowanie go w lasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Zetor 7245 HORAL wersja górska :)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Jak ma być zetor to bym propoował 7745 a nie 7245 , a najbardziej bym polecał 8145.... ja mam 12145 ale to już co innego... :lol:

Edytowano przez edpawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malti    0

najlepiej nowy i w przystępnej cenie .

poza tym fajnie żeby był ekonomiczny w użytkowaniu. słyszałam że zetory strasznie dużo palą(nh dużo mniej), natomiast serwis i częćci do nh są dużo droższe od np. zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

Zetor Proxima Radził bym ci tego traktora nie kupywać, poniewarz jest nie zwrotny a do tura jest potrzebny dobry zwrot. New Holand Lub Landini jakiś... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też poleciłbym ci NH, mam ten ciągnik(TD5050), jest zwrotny i tak dużo nie pali, co do części to do Zetora części też chyba nie są aż takie tanie, mogą być tańsze od części do NH, ale nie wiele :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

ja polecam ci cos z koncernu same deutz fahr oszczedne proste i co najwazniejsze zwrotne i szerokie ciagniki nie zbyt wysokie maja w standardzie hamulce na wszystkie kola sa stosunkowo niskie a co za tym idzie nisko osadzony srodek ciezkosci nadaja sie idealnie w gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zależy od portfela, jak masz kasę to NH, DF czy tam Zetor, odwrócisz felgi i już lepiej stoi więc powinny być ok, ale jak liczysz się z kasą to najsensowniej wyjdzie Belarus 820, lub 920, koła obrócić i stabilność masz żądaną i ekonomiczny ciagnik w niewielkich pieniadzach. wszystko zależy od tego, czy wymagasz komfortu i masz kupe kasy, czy komfortu (w porównaniu z ursusem) za sporo mniejsze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Moim zdaniem na takie tereny nadaje sie valtra w szwajcari pełno tego tam jest a jak ktos tam był to wie jakie tam sa gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malti    0

oczywiście liczę sie z kasą :/chciałabym przeznaczyć ok. 100 tys. nie zależy mi aż tak na komforcie-nie mam "100" ha do obrobienia; ciągnik powinien być przede wszystkim niezawodny i najlepiej nowy (max.3lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

za sto tysięcy kupisz proxime nową obrucisz koła i podkręcisz ograniczniki i bedzie zwrotny bo za zetora power to trzeba 29tys dołożyć ale dużo lepszy do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

w tej cenie powinieneś kupić NH TD5010 w standardzie, jak chcesz kilmę i pneumatykę to będziesz musiał dopłacić coś ponad 10tys zł, ale warto zainwestować te pieniądze, naprawdę dobre ciągniki, zwrotne i nie palą dużo jak już pisałem, mój NH w lekkich pracach i transporcie spala niecałe 5l/mth, więc to nie jest chyba dużo...

jak jakiś używany to może ten:

http://otomoto.pl/new-holland-td-80d-A34913.html tylko że cena netto i kilku szyb nie ma

http://allegro.pl/new-holland-td-5030-ladowacz-czolowy-pol-mot-tur-i1448788565.html ten z turem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

nh z tej seri to raczej porazka w gory strasznie wysokie tzn wysoko polozony srodek ciezkosci wiec w takim terenia az sie sam prosi o przewrotke a moze cos z ursusa ?tylko nie wiem czy maja hamulce na 4 kola i blokade przedniej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malti    0

Dziękuję wszystkim za pomoc-)

właśnie zaczynam się zastanawiać nad Ursusem... chyba ma najlepsze ceny(a ja muszę zdecydowanie obciąć planowany koszt:/) tylko ciągle słysze o ursusach raczej negatywne opinie. Czy obecnie rzeczywiście jest on robiony z tak kiepskich materiałów i często się psuje??? bo mój ursus pomimo że wiekowy to jest niezastąpiony ale ja nie mam żadnego porównania z innymi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj