wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kołalski    0

Pytanie z innej beczki: jeżeli w dopłatach jest podane 2ha tuzu, a teraz wyorałem ten tuz to wpisuję grunt orny czy musi zgadzać się z dopłatami?

Młody1997    0

Mam zamiar w najbliższych dniach na orkę rozsypać wapno, żeby przez zimę wraz z wodą przesiąkało glebę. A wiosną prawdopodobnie będzie tam owies. Wszędzie piszą, że pod owies nie powinno się wapnować. Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia? Jestem w trakcie podnoszenia pH z 4,2 i to miałaby być druga dawka (pierwsza rok temu).

Pitraszek    225

Przy takim pH to niema co się zastanawiać. Trzeba wapnowac. Wszystko zależy ile dajesz i jakie wapno. Jak dasz kredy 10 ton to dobrze nie będzie

Wiadomość z agroFakt.pl

majster545    14
2 godziny temu, Pitraszek napisał:

Przy takim pH to niema co się zastanawiać. Trzeba wapnowac. Wszystko zależy ile dajesz i jakie wapno. Jak dasz kredy 10 ton to dobrze nie będzie

Witam wczesną wiosną chciałbym rozsiać wapno granulowane na pszenice. W jakiej ilości rozsiać wapno i jakie wapno byście polecili? 

Młody1997    0
4 godziny temu, Pitraszek napisał:

Węglanowe z magnezem. 3-4 t/ha

vat    207

W zeszłym roku dostałem dofinansowanie do wapnowania gruntów ornych. Teraz chciałbym zbadać i ewentualnie zwapnować tuzy. Chyba nie będzie z tym problemu? 

Roxer    50

Nie będzie problemu jak będziesz się ubiegał o dofinansowanie do innych działek.

• Like 1

migacz    128

Znacie jakiegoś dostawcę podłoża po pieczarkach w Wielkopolsce. Potrzebowałbym z 2 transporty 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez diwad8900
      witam,mam pytanie czy korzysta ktoś z usług firm które zajmują się dobieraniem środków ochrony roślin i nawozów dla danego gospodarstwa po oględzinach gospodarstwa np jak firma "Agrolok" są jakieś inne firmy tego typu ?
    • Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Leszy
      Słuchajcie tak jak w temacie. Na jednej działce zakupionej już 4 lata temu, mam ogromny problem z chwastami, ale szczególnie ze skrzypem. pH jest uregulowane. W ciągu tych 4 sezonów już dwa razy poszło wapno węglanowe z Morawicy. W pierwszym roku 4 t/ha w ubiegłym 3.5 t/ha, ale to podobno nie ma znaczenia. Ziemia była orana, a wcześniej gruberowana przed orką. Dodatkowo szedł zawsze obornik. Trzy lata była kukurydza, a  w tym roku pszenica, i w tej parzenicy dostał ten skrzyp jakiegoś kopa. Szczególnie na połowie pola, gdzie jest lepsza gleba klasy 3. Wyżej gdzie ziemia przechodzi w 4 nie występuje. Macie jakieś sugestie?    
    • Przez włodek
      Cześć,
      Chciałbym Was podpytać, czy i ewentualnie czego używacie do przyspieszenia rozkładu resztek słomy ale w taki sposób, aby stanowiło to później fajny nawóz pod przyszłe uprawy? Po krótce jak sytuacja wygląda u mnie i czemu o to pytam. Do tej pory, zawsze słomę zostawiałem i odbierał ją ode mnie kuzyn ponieważ hodował krowy, w zamian na jesieni odbierałem od niego obornik. Celowo napisałem hodował ponieważ od tego roku przestawił swoje gospodarstwo z produkcji mleka na produkcję roślinną, pszenica, kukurydza, buraki, rzepak i słomy nie będzie już potrzebował co za skutkuje tym, że nie będę już miał obornika a w mojej okolicy w promieniu 30km, on był jedynym takim większym gospodarzem który hodował bydło więc nikt ode mnie słomy nie odbierze i nie da mi obornika bo ja też nie będę jeździł po kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę po nawóz. Najbardziej boli mnie utrata tego obornika bo to jednak cenne składniki dla ziemii która u mnie i tak jest fatalna bo to 3, 4 i 5 klasa. Bez nawożenia nie urośnie nic. Dlatego szukam czegoś, co mi ten obornik zastąpi a może będzie nawet lepsze. Podpowiecie coś? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj