wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

drobny    117

pH gleby uprawniające do otrzymania dofinansowanie kosztów zakupu wapna dotyczy gleb dla których pH będzie niższe lub równe 5,5

EmilPlayP    5

Mam pytanie, robiłem badania gleby w sierpniu, wyniki przyszły we wrześniu, czy na łódkę wapna kupionego w Kwietniu dostanę zwrot? Dokupiłem jeszcze w tym miesiącu dwie i wiem, że z tymi nie powinno być problemów.

Frontier    30
57 minut temu, drobny napisał:

pH gleby uprawniające do otrzymania dofinansowanie kosztów zakupu wapna dotyczy gleb dla których pH będzie niższe lub równe 5,5

Zwracam honor, coś mi się poebao, że do 5.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pitraszek    225
1 godzinę temu, EmilPlayP napisał:

Mam pytanie, robiłem badania gleby w sierpniu, wyniki przyszły we wrześniu, czy na łódkę wapna kupionego w Kwietniu dostanę zwrot? Dokupiłem jeszcze w tym miesiącu dwie i wiem, że z tymi nie powinno być problemów.

Tak. Data wysiewu musi być we wniosku późniejsza od daty złożenia wniosku. Na wysiew jest max rok. Czyli rok do tyłu faktury pójdą

kołalski    0

Chyba jeszcze można złożyć wniosek o wapnowanie?

Na jednej działce ewidencyjnej 2ha mam 2 uprawy (podane do agencji) kukurydza i trawa na gruntach ornych. MOgę pobrać z tych dwóch działek (ale jednej ewidencyjnej) jedną próbkę? Czy konfrontują uprawy/ działki rolne z wnioskiem o dopłaty?

Pitraszek    225

Ja podawałem w jednej próbie jak nie przekraczało 4 h. Poszło bez problemu. Nabór ciągły do 2023

Edytowano przez Pitraszek
  • Like 1

kołalski    0

Jeszcze jedna wątpliwość bo dzierżawię na tzw. gębę od sąsiada (on pobiera dopłaty) 5ha z działki 9ha, pozostałą część (4ha) dzierżawi ktoś inny. Byłem wczoraj u sąsiada i powiedziałem że jest dopłata do wapnowania i on mówi że mogę jak chcę wziąć tą dopłatę. Ustaliliśmy, że pobiorę 2 próbki on podpisze wniosek, a ja wszystko załatwię.

Pytanie czy mogę zbadać i podać do dofinansowania tylko część działki?

Bo gość który dzierżawi pozostałą część nie chce wapnować, bo mówi że nie wie czy będzie dalej to dzierżawił i czy w ogóle właściciel odda mu kasę z dofinansowania na to wapnowanie, a on poniesie koszt zakupu wapna... 

kołalski    0

W sumie też tak myślałem, ale przyjmijmy, że pH będzie wszędzie takie samo i przyznają 1tone wapna/ha (9ton na całość).

Kupię 9 ton i dopłacę do wapna magnezowego i nikt mi tej różnicy nie zwróci. Gdyby był zwrot 100% to OK, zostawił bym na pryzmie i niech sobie, z łaski, rozsieje, ale tak to nie bardzo.

Zresztą z nimi oboma to ciężko, bardzo ciężko się dogadać.

Więc pytanie: czy można zbadać część działki, wziąć na to dofinansowanie, a pozostała część działki może czekać, aż np. za rok właściciel zbada pozostałą część i znowu wystąpi o dofinansowanie. Bo może za rok wziąłbym całą w dzierżawę, ale z tym właścicielem, jak pisałem wcześniej, ciężka sprawa...

damiano12332    53

To weź sobie próbę z gorszym ph wyslij, dadzą Ci ze 3t na hektar, kupisz patelnie wapna i Ci zwrócą  za całe, a rozsiejesz na swoje.

maciej    99

Nie tylko 300 zł do ha a magnezowe zazwyczaj kosztuje 30 zł na kopalni plus transport z 40 zł

bialy2005    465

Max było 300zl do 1t czystego składnika czyli srednio przyjmując wapno 50% tona moze kosztowac 150zl i całość będzie zwrócona

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

damiano12332    53
2 minuty temu, maciej napisał:

Nie tylko 300 zł do ha a magnezowe zazwyczaj kosztuje 30 zł na kopalni plus transport z 40 zł

To ja wiem, tylko kołalski chyba nie bardzo.

maciej    99

Dokładnie 300 do tony czystego składnika dawno temu składałem wniosek to zapomniałem co i jak Ale 10 tys było na fakturze i tyle zwrócili więc ziemia dostała a kieszeń nie boli

kołalski    0
19 minut temu, damiano12332 napisał:

To weź sobie próbę z gorszym ph wyslij, dadzą Ci ze 3t na hektar, kupisz patelnie wapna i Ci zwrócą  za całe, a rozsiejesz na swoje.

Ale jak znaleźć miejsce z gorszym pH?

15 minut temu, maciej napisał:

100 procent oddają za wapno nie ważne czy magnezowe czy zwykłe

Oddają 200 do tony czystego, bo ma ponad 30ha

5 minut temu, maciej napisał:

magnezowe zazwyczaj kosztuje 30 zł na kopalni plus transport z 40 zł

Na kopalni nie wiem ile kosztuje, mnie interesuje cena za jaką dostarczą te wapno do mnie. U mnie zwykła morawica kosztuje >100zł/tonę

1 minutę temu, damiano12332 napisał:

To ja wiem, tylko kołalski chyba nie bardzo.

to samo co wyżej

Zigi94    75
kołalski napisał:

Ale jak znaleźć miejsce z gorszym pH?

najłatwiej znaleźć u sąsiada, takiego co mu nic nie chce już rosnąć

kołalski    0

NIe no bez przesady, nie będę kombinował zwłaszcza, że tylko dzierżawie ziemię bez umowy. Wyniki jakie wyjdą tyle posieje wapna.

Czyli nikt nie miał takiego przypadku, że badał część działki? I nie wiadomo czy pozostałą część ewentualnie można zbadać i uzyskać zwrot np. za rok.

maciej    99

Jesli ktoś ma 100 ha i uregulowane ph na większości czyli nic nie dostanie a złoży wniosek na 20 ha gdzie ph słabe to chyba należy mu się 300 zł do ha bo na tyle składa wniosek ale moge sie mylić

300 zł do tony czystego a nie ha *

kołalski    0

Czyli np. 25ha co roku x 4 lata = wywapnowane całe gospodarstwo...

czyli pewnie takie częściowe badania nie przejdą

danielhaker    4353

We wniosku wpisuje się powierzchnię gospodarstwa i stąd zależna jest suma pomocy

Dnia 19.11.2021 o 16:18, Pitraszek napisał:

Tak. Data wysiewu musi być we wniosku późniejsza od daty złożenia wniosku. Na wysiew jest max rok. Czyli rok do tyłu faktury pójdą

To pewne że tylko max rok w tył faktury? A nie od początku programu? Co rok kupuję wapno ale nie miałem do tej pory czasu zająć się wnioskiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez diwad8900
      witam,mam pytanie czy korzysta ktoś z usług firm które zajmują się dobieraniem środków ochrony roślin i nawozów dla danego gospodarstwa po oględzinach gospodarstwa np jak firma "Agrolok" są jakieś inne firmy tego typu ?
    • Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Leszy
      Słuchajcie tak jak w temacie. Na jednej działce zakupionej już 4 lata temu, mam ogromny problem z chwastami, ale szczególnie ze skrzypem. pH jest uregulowane. W ciągu tych 4 sezonów już dwa razy poszło wapno węglanowe z Morawicy. W pierwszym roku 4 t/ha w ubiegłym 3.5 t/ha, ale to podobno nie ma znaczenia. Ziemia była orana, a wcześniej gruberowana przed orką. Dodatkowo szedł zawsze obornik. Trzy lata była kukurydza, a  w tym roku pszenica, i w tej parzenicy dostał ten skrzyp jakiegoś kopa. Szczególnie na połowie pola, gdzie jest lepsza gleba klasy 3. Wyżej gdzie ziemia przechodzi w 4 nie występuje. Macie jakieś sugestie?    
    • Przez włodek
      Cześć,
      Chciałbym Was podpytać, czy i ewentualnie czego używacie do przyspieszenia rozkładu resztek słomy ale w taki sposób, aby stanowiło to później fajny nawóz pod przyszłe uprawy? Po krótce jak sytuacja wygląda u mnie i czemu o to pytam. Do tej pory, zawsze słomę zostawiałem i odbierał ją ode mnie kuzyn ponieważ hodował krowy, w zamian na jesieni odbierałem od niego obornik. Celowo napisałem hodował ponieważ od tego roku przestawił swoje gospodarstwo z produkcji mleka na produkcję roślinną, pszenica, kukurydza, buraki, rzepak i słomy nie będzie już potrzebował co za skutkuje tym, że nie będę już miał obornika a w mojej okolicy w promieniu 30km, on był jedynym takim większym gospodarzem który hodował bydło więc nikt ode mnie słomy nie odbierze i nie da mi obornika bo ja też nie będę jeździł po kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę po nawóz. Najbardziej boli mnie utrata tego obornika bo to jednak cenne składniki dla ziemii która u mnie i tak jest fatalna bo to 3, 4 i 5 klasa. Bez nawożenia nie urośnie nic. Dlatego szukam czegoś, co mi ten obornik zastąpi a może będzie nawet lepsze. Podpowiecie coś? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj