wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2149

Wapń i magnez sumujesz , masz tragiczne pH , nawet nie myśl o wapnie magnezowym bo z 3.9 za dwa lata będziesz miał 4.1😃

Michal014d    79
10 godzin temu, Pitraszek napisał:

Miałem taką samą sytuację to przeszło bez problemu. Szukałem info na ten temat to sprzeczne informacje znajdowałem. Teoretycznie dotacja jest do działki a nie beneficjenta i nie ma znaczenia kto wnioskuje aby nie było dwóch wnioskodawców do jednej działki. Ale że w niektórych oddziałach to nie przechodzi jak nie masz w dopłatach

Kurcze to juz sam nie wiem. I pewnie w oschr tez powiedzą niejednoznacznie lub Nie bo tak łatwiej..

10 godzin temu, karolr2 napisał:

Ile się należy np.takiego magnezowego o zawartości wapna 45

20211102_204744.jpg

To na tuzy użytki zielone też można brac te dofinansowanie? 

maciej    164
pawel885 napisał:

Wapń i magnez sumujesz , masz tragiczne pH , nawet nie myśl o wapnie magnezowym bo z 3.9 za dwa lata będziesz miał 4.1😃

Na takie kwasy tylko i wyłącznie wapno magnezowe radkowit premium. 5 ton i po sprawie.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorr6441    295

Kwestia odległości od kopalni ,ceny bądź poziomu dotacj.

U mnie kredą z kornicy potrafiła do 1 podnosić po roku przy 3t na ha.

W moim regionie koszt tj kieleckich kamieni

Pitraszek    273
4 godziny temu, Michal014d napisał:

To na tuzy użytki zielone też można brac te dofinansowanie? 

Na tuz bez problemu. Możesz w Odr zapytać, trochę piszą tych wnioskow

Michal014d    79
51 minut temu, Pitraszek napisał:

Na tuz bez problemu. Możesz w Odr zapytać, trochę piszą tych wnioskow

Czyli doradztwo tez pomaga wypelniac? Myslalem że oschr to robi... a co myslicie o kredzie 4t sypkiej na piaski 5-6 klasa ph ok4-4.5 czy lepiej na pierwszy strzał nordcalc lub morawica weglanowe 4-5t?

Edytowano przez Michal014d

Pitraszek    273

Do oschr się wysyła. Wypełniają, płaciłem od 50 do 150 za wniosek. W zależności ile dzialek

krzychu121    836
12 godzin temu, pawel885 napisał:

12 godzin temu, pawel885 napisał:

Praktykowałeś ? Zastanawiam się właśnie czy przy niskim ph dać morawice żeby szybciej podbić ph czy radkowit z magnezem 

Posiada ktoś kalkulator do obliczenia zwrotu? Nigdzie nie mogę znaleźć który by działał 

Edytowano przez krzychu121

bialy2005    510

jeśli bardzo słabe ph to na pierwszy rzut radkowit bo lepiej działa w niższym pH. chociaż ja już z 5 lat tylko radkowit i nie planuje innego stosować.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

pawel885    2149

nie siałem tego premium,  zamówiłem 3 auta morawicy i jedno drobnego dolomitu z jaźwicy i mieszam 3 łyżki tego łyżka tego ;) ale znajomi po dolomicie sianym kilka lat temu płaczą że ph nadal kiepskie tylko magnez wysoki 

Janekkowal    12

Czy wapno defekacyjne z cukrowni można stosować przez caly rok (czy może mają tutaj zastosowanie jakieś debilne przepisy jak w przypadku obornika)? Chiałem po burakach parę ton rozsypać na podtrzymanie ph. 

Agrest    16273
19 minut temu, pawel885 napisał:

nie siałem tego premium,  zamówiłem 3 auta morawicy i jedno drobnego dolomitu z jaźwicy i mieszam 3 łyżki tego łyżka tego ;) ale znajomi po dolomicie sianym kilka lat temu płaczą że ph nadal kiepskie tylko magnez wysoki 

No na taki koktajl to aż prosił się premium. Ograniczyło by pylenie, a efek raczej super.

pawel885    2149

wziąłem dolomit tylko dla magnezu, a ten radkowit to pył chyba okropny właśnie i nie jest tani 

Gość   
Gość
bialy2005 napisał:

jeśli bardzo słabe ph to na pierwszy rzut radkowit bo lepiej działa w niższym pH. chociaż ja już z 5 lat tylko radkowit i nie planuje innego stosować.

Ale ten cały radkowit (premium czy nie premium), to nadal dolomit i nie ma takiej "siły" zobojętniania ph jak drobno mielony (premium) węglan 50 %, np. opolwiak premium

bialy2005    510

Tylko ile kosztuje radkowit premium a ile np. kujawit premium, opolwiak to nie wiem co to nigdy nie widziałem zapewne w moje rejony nie opłacalny. Ale najważniejsze czy to dolomit który też jest węglanem 😀 czy biala skala bez magnezu to najważniejsze aby było to jak najdrobniejsze i obstawiam że efekty beda podobne.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

sznajdik    563
7 godzin temu, pawel885 napisał:

Zamówiłeś te same wapna bo oba to węglany tylko jaźwica ma jakiś tam śladowy procent mg i kolor je różni

isentor    68

Macie kontakt do kogoś kto obsługuje północ Polski i dystrybuuje sprawdzona kredę granulowaną w konkurencyjnej cenie?

pawel885    2149
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Zamówiłeś te same wapna bo oba to węglany tylko jaźwica ma jakiś tam śladowy procent mg i kolor je różni

Jaźwica to dolomit taki różowy ale dosyć drobny , jest pył jest i kamyk 

bialy2005    510
MatiRol92 napisał:

dolomit zanim coś podziała to potrzebuje ze 4-5lat

albo i wiecej

Nie masz racji radkowit premium 3t po roku ph o 1 do góry potwierdzone badaniami kiedyś wrzucałem nawet fotki badań.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez bondek77
      Witam. Coraz częściej się mówi o ekologicznych formach poprawy żyzności gleby, więc moją uwagę przykuły Efektywne Mikroorganizmy. Szukałem wielu informacji na temat ich namnażania, ponieważ gotowe aktywne EM są drogie, bo aż 120 zł za 20 litrów co starcza na 0,5 ha. Na rynku dostępne są również koncentraty, którymi się sporządza aktywne EM, ale one są równie drogie jak gotowe EM. Czy może ma ktoś więcej informacji na temat namnażania tych mikroorganizmów, czy z wcześniej przygotowanych już aktywnych EM, możemy dalej sporządza (nawet w nie skończonośc) rozcieńczając je z wodą i poddawac je fermentacji, czy za każdym razem musimy kupowac gotowe koncentraty? Bo jeśli tak to niestety ta forma nawożenia nie znajdzie swoich zwolenników ponieważ jest za droga.
    • Przez Sobolxx
      Witam. 
      Kupiłem nowy dom na działce 10a. Dom ten soti na działce, na której wcześniej rosła pszenica. Teraz wzialem się za ogarnianie podwórka. Skosilem wszystko, z grzebałem glebogryzarka, wyrównałem, posiałem trawę i ubiłem. Oczywiście wraz z nową trawa wychodzą również różne chwasty i gdzieniegdzie pszenica. 
      Czym mogę pozbyć się tej pszenicy żeby nie rosła? Czym pozbyć się chwastów? Nowej trawy jeszcze nie kosiłem bo jeszcze na tyle nie urosla ale pomyśleć już trzeba czym się pozbyć tego dziadostwa z podwórka. 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez KULAWA_KOZA
      Witam.Panowie , od 2 lat mam kilka drzewek i ciągle mi chorują na wiosnę , podpowiedzcie może czym to pryskać i co to za choroby bo już brakuje mi pomysłu ......drzewka naorzone zawsze na wiosnę nawozem NPK.
      Ps.moja zona ma róże i popatrzcie co się stało ........co to jakiś robak czy choroba?

C.d

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj