wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    296
39 minut temu, mich18 napisał:

Pasuje mi na moją działkę 25 ton wapna  i muszę wybrać kreda lub węglan a nie przywiozą mi kujawitu 10 ton i kredy 10 , tylko cały transport, a wapno pod zboża kukurydza rzepak

Zależy jakie masz ph. 

Jeżeli kwas i chcesz podnieść to kreda! 

Jeżeli masz 6+ to kujawit bądź itp

mariuszzz    46

Zwykły Kujawit będzie działał nieco wolniej od kredy,

Ale już Kujawit Premium będzie znacznie szybszy niż kreda, tyle, że trzeba się zakurzyć.

zetorr6441    296

Dodaj szczyptę kredy do garsci ziemi i zmierz ph potem zrób to samo ze standardowym dolomitem i więcej już nie będziesz pisał bredni o wapnie na forum... 

Wiadomość z agroFakt.pl

GRZES1545    5718
15 godzin temu, Davidmix napisał:

Witam czy po wapnowaniu pola można siać poplon gorczyce białą??

Śmiało, ja sialem w mieszance tę gorczyce z facelia rzodkiewka rosła super.

Morion    514
Dnia 1.06.2020 o 21:43, szczypka napisał:

na fakturze lub/i na atescie powinna być opisana frakcja (grubosć) lub oznaczenie   wapno z siewierza ma frakcje 0-2mm a to co masz ma zdecydowanie grubszą frakcje zgłoś problem do sprzedawcy niech przyjedzie przedstawiciel kopalni i albo niech sobie to zabiorą i przywiozą dobry towar albo niech oddadzą kase  

Miałeś rację. Porobiłem zdjęcia i zareklamowałem. Niestety uznali tylko w 20% grubszą granulację, i tyle kasy zwrócili, ale dobre i to. Przyczyną była awaria sit. Dzięki za czujność :)

ThePerkins    600

Które wapno węglanowe byłoby lepsze ?, Jaźwica czy Laskowa ?, czy może posiać bez magnezu morawicę lub Stojewsko ?. Chcę dość szybko odkwasić , magnez niski ( dorzucić kizeryt w razie co ).

bialy2005    514

radkowit😀

• Like 2

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

bialy2005    514

kwestia ilosc skala ta sama chodzi o rozdrobnienie. ja toszacuje tak ze 3t premium to 5-6 standardu

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

damian12345    26

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

u mnie dolomit z Siewierza fajnie podbił mg

Mecha    100
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

A czemu granulat?

Bo sypkie mam a granulat pójdzie pogłównie.

będę zostawiał słomę na polu, pole będę wapnował, chce je nawiezc npk oraz zaorac polną drogę obok. W jakiej kolejności to zrobić, aby słoma była w całym profilu glebowym, a z nią wapno no i oczywiście npk. Napewno będę stosował azot i raczej w postaci rsm z herbicydem doglebowym albo później. Jeszcze później chce rozsiac wapno atrigran pogłównie łącząc to ze zwalczaniem ślimaka. 

Na deser do tego wszystkiego dochodzi 25ar po ziemniakach kopanych we wrześniu, które również trzeba tak samo potraktować...

Tomek90    1291
33 minuty temu, Mecha napisał:

Bo sypkie mam a granulat pójdzie pogłównie.

będę zostawiał słomę na polu, pole będę wapnował, chce je nawiezc npk oraz zaorac polną drogę obok. W jakiej kolejności to zrobić, aby słoma była w całym profilu glebowym, a z nią wapno no i oczywiście npk. Napewno będę stosował azot i raczej w postaci rsm z herbicydem doglebowym albo później. Jeszcze później chce rozsiac wapno atrigran pogłównie łącząc to ze zwalczaniem ślimaka. 

Na deser do tego wszystkiego dochodzi 25ar po ziemniakach kopanych we wrześniu, które również trzeba tak samo potraktować...

Wapno na sciernisko, npk przed siewem.

Gość   
Gość
damian12345 napisał:

orientuje się ktoś ile teraz może kosztować morawica z odległością 200 km do kopalni?

A czemu akurat z Morawicy ?? ja biorę z Górażdży, bo najniższy koszt transportu. Wziąłem parę lat temu z Morawicy i powiedziałem dość.. nie będę bogacił transportowców. Koszt transportu to często równowartość towaru, a mnie potrzebne jest wapno, nie volvo na polu 😉

Tomek90    1291

Śmieszny jesteś. To że najniższy koszt transportu nie znaczy że jesteś wygrany bo wapno wapnie nie równe 😆

6465    7954
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Czy mogę złożyć 2 wnioski o zwrot do wapna z jednej faktury? Np. 50% wykorzystam teraz, a drugie 50% w kolejnym

Przy zwrocie akcyzy za paliwo można złożyc jedną fakturę do 2 wniosków w 2 gminach

Co ty byś chciał 2zl do litra on?  Za dobrze by tak było. 

Gość   
Gość
Tomek90 napisał:

Śmieszny jesteś. To że najniższy koszt transportu nie znaczy że jesteś wygrany bo wapno wapnie nie równe 😆

Zaczynasz być wkurwiający z tymi swoimi pseudo mądrościami.. Mowa o towarze o zbliżonych parametrach i jakości, więc nikt zdrowo i logicznie myślący, nie płaci za transport 200 km. jeśli jest możliwość dostarczenia ładunku z 50 km !!! klaar ??

damian12345    26
mraukot napisał:

damian12345 napisał:

A czemu akurat z Morawicy ?? ja biorę z Górażdży, bo najniższy koszt transportu. Wziąłem parę lat temu z Morawicy i powiedziałem dość.. nie będę bogacił transportowców. Koszt transportu to często równowartość towaru, a mnie potrzebne jest wapno, nie volvo na polu 😉

będzie brane na dofinansowanie to jeden kit czy będzie kosztowało 50zł czy 100zł/t. Morawica ma większą reaktywność. A ile Cie kosztował ten lhoist z Górażdży?

Gość   
Gość

Jaką większą reaktywność ?! takie samo gówno to jak i tamto ! wszystko zależy od stopnia zmielenia, a na ten przykład morawicki węglan miał wtedy frakcję poniżej 0.5 mm w ilości ok. 54%, natomiast ten z Lhoista ok. 65%. Gołym okiem było widać że lepiej zmielone.. Oczywiście różnica jest w kolorze, bo opolskie węglany mają barwę żółtawą. Apropo's ceny, to w 2018 r. płaciłem 58 zł/t netto, zamawiane w Techmot Opole. Odnośnie Morawicy, to przecież w pobliżu są jeszcze takie zakłady jak Trzuskawica, Celiny, Bukowa, Drugnia Rządowa... Co tak wszyscy upierdolili sobie tą jedną Morawicę ??

szczypka    826
11 godzin temu, Morion napisał:

Miałeś rację. Porobiłem zdjęcia i zareklamowałem. Niestety uznali tylko w 20% grubszą granulację, i tyle kasy zwrócili, ale dobre i to. Przyczyną była awaria sit. Dzięki za czujność :)

dobre i to  jak to rozsiejesz zawsze coś podziała 

@bialy2005 do kiedy jest dostępny radkowit premium  czy cały rok?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawiSo
      Witam. Dzisiaj rozsiałem wapno tlenkowe dobromir, nie zdążyłem zmieszać go z glebą przed deszczem. Czy straci ono swoje właściwości, czy jednak nie ma to większego znaczenia?
    • Przez forestrider18
      Panowie ktoś na Facebooku rzucił pomysł, żeby po żniwach jeśli chcemy pozbyć się perzu z pola to nie iść w drogi Randap lub jego zamienniki tylko pryskać Agilem na jedno liścienne co wychodzi właśnie sporo taniej a potem na jednoroczne chwasty i tak się pryska zboża i tak. Co o tym myślicie? Pytałem u siebie w ogrodniczym i sprzedawca mówił że Agil nie zalega ani nie kumuluje się w ziemi czyli, że nie powinien zaszkodzić zbożu. Jedynie co to pisze, że uprawę można wykonać miesiąc po zastosowaniu środka i tylko raz w okresie wegetacji. Pryskalem agilem w tym roku w grochu i fajnie perz wzięło. Ktoś stosował podobne praktyki? Nie było widać nic potem w zbożu? Chodzi oczywiście o ozime.
    • Przez yacenty
      Witam,
      dzis z ojcem doszlismy do wniosku ze trzeba by cos posiac po zbożach, niestety ale mamy zero doswiadczenia zarówno jesli idzie o dobór upraw jak również techniki jaka uprawiac?
      No wiec do dyspozycji mam talerzówke ciągana, pług i agregat uprawowo siewnym oraz rozsiewacz z brzegu 2 talerzowy.
      Teraz pytanie jest takie czy jest wogole sens siac poplon jesli planuje orac 1 października a 2 października siac pszenice?
      Jak uprawiac sciernisko na poplon? Talerzówka na 10-12cm i pozniej od razu posypac rozsiewaczem do nawozu i jakos przyklepac (brona, włóka) czy można już bez przyklepywania, czy moze zamiast rozsiewacza do nawozu poleciec uprawowo-siewnym?

siejecie tez jakies poplony pod rzepak? czy tez pod jeczmien zimowy?
      Co najlepiej posiac?
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez włodek
      Cześć,
      W związku z tym, że w tym roku będę wapnował pola czystą, granulowaną kredą, bez żadnych dodatków, muszę jeszcze dodatkowo zastosować magnez ponieważ mam jego niedobory. Co prawda jakiś tam magnez w tym wapnie jest ale nie są to duże ilości. W związku z tym chciałbym Was podpytać, jakie preparat magnezowy dobrze było by zastosować i kiedy. Czy dawać go od razu na ściernię razem z wapnem czy może jakoś później? Samego czystego magnezu widzę że nie ma ale jest coś takiego jak siarczan magnezu. Będzie ok czy lepiej coś innego dać? 
    • Przez kuba123456
      Dzień dobry czy można siać wapno granulowane kredowe przed siedem poplonu na ściernisko
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj