wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

mariuszzz    46
Dnia 13.06.2020 o 15:35, 90210grzesiu napisał:

U mnie w miejscu gdzie była pryzma radkowitu premium kukurydza słabiej rośnie.

No i tak ma być.

Przecież to wapno i to bardzo dobre. "Spaliło" ziemię w miejscu pod pryzmą, Tzn nasyciło roztwór glebowy jonami wapnia i magnezu w tym miejscu do takiego stopnia, że rośliny mają problem z pobraniem innych składników.

marko06060    14

@mariuszzz możesz powiedzieć czy radkowit premium ma jakiegoś konkurenta jeśli chodzi o wapno mag w tej klasie?

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszzz    46

Nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce produkował jeszcze takie pyliste wapno magnezowe jak Radkowit Premium.

Są inne pyliste ale to wapna węglanowe bez magnezu: Kujawit Premium czy Fastcalc z Nordkalku.

Szu15000    209

w zeszłym roku radkowit premium zamawiany w kwietniu, termin oczekiwania 2 miesiące, w tym roku zamówiony w piątek a dzisiaj już na polu, chyba chłopy nie biorą wapna wcale że od razu tira laduja (ich transport)

To też zależy od tego kto ma wolna pulę, bo każdy dystrybutor zamawia wapno na dany miesiąc. U jednego możesz dostać jutro, a u drugiego za miesiąc 

bialy2005    514

woze wyceny na pw lub sms 602888262

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Arek    211
13 godzin temu, Szu15000 napisał:

w zeszłym roku radkowit premium zamawiany w kwietniu, termin oczekiwania 2 miesiące, w tym roku zamówiony w piątek a dzisiaj już na polu, chyba chłopy nie biorą wapna wcale że od razu tira laduja (ich transport)

Podobno mają naprodukowane dużo i m.in. dlatego nie trzeba czekać tak długo.

Mecha    100

Mogę nanpierw kupić wapno a potem składać wniosek o doplatę?

GRZES1545    5704
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Mogę nanpierw kupić wapno a potem składać wniosek o doplatę?

Możesz, jak w badaniu wyjdzie Ci  że  masz powyżej  5.5ph to najwyżej nie dostaniesz zwrotu😁

ZYLA    638

Dziś przyjechało do mnie magnezowe z Sandomierza odmiana 06 po 70 zł / tona. Jak oceniacie to wapno? Na pierwszy rzut oka nie wygląda źle. 

Edytowano przez ZYLA

Tomek90    1287
Dnia 17.06.2020 o 10:09, GRZES1545 napisał:

Możesz, jak w badaniu wyjdzie Ci  że  masz powyżej  5.5ph to najwyżej nie dostaniesz zwrotu😁

Z tego rozumowania wychodzi że niema doplaty to nie trzeba wapnowac.

GRZES1545    5704

@Tomek90. Tak to ruzumujesz to twoja sprawa, ja tego  nie napisałem.😎 

Ja czy z dofinansowanie czy bez  to wapnowałem bo ziemia tego  wymagała.

Edytowano przez GRZES1545

sznajdik    563

Pytanie do tych co dostali zwrot, jak działa ta cała procedura?

Złożyłem wniosek 31.12.2019 zero info. z ich strony żadnego listu czy coś dziś patrzę na stronie przyznanych pomocy publicznych i jest 20.04.2020 przyznana kasa nie wiem czy jest na koncie bo nie sprawdzałem ale bardziej mi się rozchodzi o to czy odsyłają papiery bo na papierze od badań mam jeszcze jedną działkę na którą bym złożył kolejny wniosek czy muszę prosić oschr o jakąś kopię?

gabrysiek    80
Dnia 14.06.2020 o 12:58, bialy2005 napisał:

oni zlecaja transport licza w jedna strone i maja w d... a ze w zniwa brakuje aut to wtedu musza placic wiecej, tak dzialaja takie firmy. Oni za przepisanie faktury maja ze 20zl na tonie😀 ja prakyycxnie caly rok mam jednakowa cene bo nie zarabiam na towarze tylko tylje co mi zostaje z teansportu.

Wystawiasz fakturę z ,,ukrytym" transportem? Czy faktura z kopalni + Twój transport? C

bialy2005    514

pełna faktura na wapno 8%

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

solek01    165

Jak mam miejsce zamieszkania w woj podkarpackim, a część działek mam w lubelskim to gdzie mam składać wniosek?

Jak zrobię badania w OSCHR w RZeszowie to oni przekażą ten wniosek we właściwe miejsce?

Jurek321    112

Składasz do tego oddziału gdzie leżą działki tj. działki z lubelskiego składasz  w Lublinie

Gość   
Gość
8 godzin temu, solek01 napisał:

Jak mam miejsce zamieszkania w woj podkarpackim, a część działek mam w lubelskim to gdzie mam składać wniosek?

Jak zrobię badania w OSCHR w RZeszowie to oni przekażą ten wniosek we właściwe miejsce?

To ja mam lepszy nr. Działki leżą i w lub i w maz. Gdzie składać??? Może jutro się dowiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez włodek
      Cześć,
      W związku z tym, że w tym roku będę wapnował pola czystą, granulowaną kredą, bez żadnych dodatków, muszę jeszcze dodatkowo zastosować magnez ponieważ mam jego niedobory. Co prawda jakiś tam magnez w tym wapnie jest ale nie są to duże ilości. W związku z tym chciałbym Was podpytać, jakie preparat magnezowy dobrze było by zastosować i kiedy. Czy dawać go od razu na ściernię razem z wapnem czy może jakoś później? Samego czystego magnezu widzę że nie ma ale jest coś takiego jak siarczan magnezu. Będzie ok czy lepiej coś innego dać? 
    • Przez forestrider18
      Panowie ktoś na Facebooku rzucił pomysł, żeby po żniwach jeśli chcemy pozbyć się perzu z pola to nie iść w drogi Randap lub jego zamienniki tylko pryskać Agilem na jedno liścienne co wychodzi właśnie sporo taniej a potem na jednoroczne chwasty i tak się pryska zboża i tak. Co o tym myślicie? Pytałem u siebie w ogrodniczym i sprzedawca mówił że Agil nie zalega ani nie kumuluje się w ziemi czyli, że nie powinien zaszkodzić zbożu. Jedynie co to pisze, że uprawę można wykonać miesiąc po zastosowaniu środka i tylko raz w okresie wegetacji. Pryskalem agilem w tym roku w grochu i fajnie perz wzięło. Ktoś stosował podobne praktyki? Nie było widać nic potem w zbożu? Chodzi oczywiście o ozime.
    • Przez kuba123456
      Dzień dobry czy można siać wapno granulowane kredowe przed siedem poplonu na ściernisko
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Grandzik
      Witam mam problem z jedna działka. Totalne bagno. Jak nie ma 3 tyg po 30 stopni bez deszczu to nie da się wjechać. Ułożenie drenu raczej nie możliwe bo prawdopodobnie nie było by spadku. I chce po obu granicach wykopać rów melioracyjny i odprowadzić go do głównego rowu. Czy taki rów pomoże coś w osuszeniu? Bo najgorzej ze wiosna to nie można nawet wejść coś posiać.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj