wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

jarecki    2996

0-20 cm na ph  K -P        tak jak w zaleceniach . 

KlimekPL    565

Po prostu z całej głębokości warstwy ornej. Jak tej warstwy jest 30cm to trza pobierać z 30. Jak jest 15cm to pobieramy z 15.

SOKAN    13

Kto sprzedaje wapno z Mielnika. I jaka jest orientacyjnie cena na środkową Polskę?

Wiadomość z agroFakt.pl

Morion    514

Koszty transportu będą ogromne zważywszy, że to w granicach 400 km Swego czasu na forum chwalili kredę z Drugni Rządowej, gdzie jest znacznie bliżej. Może tam zapytaj? 

sznajdik    563
Napisano (edytowany)

strumian    4

mam pytanie czy inwestować w wapno radkowit premium czy zwykłe z Morawicy ? 

Pstrąg    11

Panowie lepiej dać w tym roku 2,5-3t/ha radkowit premium i za rok to samo czy dowalić w tym roku 5t? Ziemia lekka, ph 4-4,5

pawlu    1

Które lepsze opolawiak 04 czy nortkal standard, różnica cenowa 10zl

GRZES1545    5718
14 godzin temu, Pstrąg napisał:

Panowie lepiej dać w tym roku 2,5-3t/ha radkowit premium i za rok to samo czy dowalić w tym roku 5t? Ziemia lekka, ph 4-4,5

Lepiej jest podzielić dawki, chyba że dobrze głęboko wymieszasz gruberem żeby wapno było na różnych glebokosciach. Ja po podorywkowym byłem zadowolony.

23 godziny temu, strumian napisał:

mam pytanie czy inwestować w wapno radkowit premium czy zwykłe z Morawicy ? 

I To i to jest dobre, ale lepsze radkowitP tyle że  może  pylić przy rozsiewie.

caseihc    20

Panowie czy wapno z oczyszczalni ścieków opłaca sie sypać w pole?

mariuszzz    46

Wapno z oczyszczalni?? Tzn osady dezynfekowane wapnem? Oczyszczalnie dezynfekują osad wapnem palonym ale z tego co pamiętam można go stosować tylko na glebach o pH powyżej 5,6 (przynajmniej tak było kilka lat temu) bo osad jest bezpieczny pod względem biologicznym ale wciąż może zawierać metale ciężkie, które uaktywniają się w glebie przy niższym pH.

zetorr6441    296

Masa

Mój draminski pokazuje do 0.2 różnicy ze stacją. 

Może coś źle skalibrowałes? 

Ja wsypuje pół szklanki ziemi i wlewam trochę wody demineralizowanej tak aby powstało błotko

• Like 1

PawelS    281

Pytanie do osób co są w temacie mam zamiar zamówić wapno jak dzwoniłem np do Morawicy to za skład wapna wychodzi 2200zł gdzie samo wapno jakieś 700zł cena orientacyjna i tyle będzie uwzględnione na FV a wiec zwrotu dostanę jedynie za samo wapno a transport to już z własnej kieszeni ? Jak to działa 

masa24    1312
21 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Masa

Mój draminski pokazuje do 0.2 różnicy ze stacją. 

Może coś źle skalibrowałes? 

Ja wsypuje pół szklanki ziemi i wlewam trochę wody demineralizowanej tak aby powstało błotko

Ile mniej więcej tej wody wlewasz ??  Pół szklanki , szklankę  ? Mniej więcej ? W zależności ile wody wleje to pokazuje inny wynik

sznajdik    563
1 godzinę temu, PawelS napisał:

Pytanie do osób co są w temacie mam zamiar zamówić wapno jak dzwoniłem np do Morawicy to za skład wapna wychodzi 2200zł gdzie samo wapno jakieś 700zł cena orientacyjna i tyle będzie uwzględnione na FV a wiec zwrotu dostanę jedynie za samo wapno a transport to już z własnej kieszeni ? Jak to działa 

Mi przywiozła firma gdzie płaciłem za wapno wraz z transportem czyli 2600 zł kosztowala łódka wapna i tyle bylo wystawione na fakturze nie było rozbite na towar i transport kwestia kto jak może wystawić

michal_19    104

Ja zamawiam z agroloku i na fakturze jest transport ukryty w cenie wapna zamawialem ostatnio morawice po 98zł/ tona

PawelS    281

Wapno z Morawicy weglanowe 55% cena za tonę z transportem 95zl brutto jakieś 300km odległość to dobra cena ? I to już te niby lepsze koloru białego 

Edytowano przez PawelS

zależy w którą stronę to jedzie, nie każde 300 km wycenia się tak samo :) myślę, że ta cena jest dość wysoka, taniej bym Ci przywiózł

a co do transportu w jedną stronę przewoźnicy chętnie jeżdżą, a w drugą jak nie zapłacisz pusto pełno to nie chcą jechać..

PawelS    281

Ładny żwir co to za wapno niby ? 

Edytowano przez PawelS

szczypka    826
39 minut temu, Morion napisał:

Jakby kogoś interesowało to tak wygląda wapno z kopalni Siewierz.

IMG_20200601_191546_HDR.jpg

IMG_20200601_191643_HDR.jpg

miałem wapno z siewierza  kilka razy i tak nigdy nie wyglądało  kolor miało inny o kamieniach nie wspominając masz na to cos fakture i certyfikat?

Morion    514

@PawelS Magnezowe

24 minuty temu, szczypka napisał:

miałem wapno z siewierza  kilka razy i tak nigdy nie wyglądało  kolor miało inny o kamieniach nie wspominając masz na to cos fakture i certyfikat?

Mam fakturę bo brałem na dofinansowanie. Nie wiem o jakim certyfikacje mówisz? Dostałem jakiś Atest do sprawozdania z badań, to o to chodzi? Samo wapno jest wilgotne i coś jakby żółtobeżowe i ma nieco grubszej frakcji. Powinno wyglądać inaczej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawiSo
      Witam. Dzisiaj rozsiałem wapno tlenkowe dobromir, nie zdążyłem zmieszać go z glebą przed deszczem. Czy straci ono swoje właściwości, czy jednak nie ma to większego znaczenia?
    • Przez forestrider18
      Panowie ktoś na Facebooku rzucił pomysł, żeby po żniwach jeśli chcemy pozbyć się perzu z pola to nie iść w drogi Randap lub jego zamienniki tylko pryskać Agilem na jedno liścienne co wychodzi właśnie sporo taniej a potem na jednoroczne chwasty i tak się pryska zboża i tak. Co o tym myślicie? Pytałem u siebie w ogrodniczym i sprzedawca mówił że Agil nie zalega ani nie kumuluje się w ziemi czyli, że nie powinien zaszkodzić zbożu. Jedynie co to pisze, że uprawę można wykonać miesiąc po zastosowaniu środka i tylko raz w okresie wegetacji. Pryskalem agilem w tym roku w grochu i fajnie perz wzięło. Ktoś stosował podobne praktyki? Nie było widać nic potem w zbożu? Chodzi oczywiście o ozime.
    • Przez yacenty
      Witam,
      dzis z ojcem doszlismy do wniosku ze trzeba by cos posiac po zbożach, niestety ale mamy zero doswiadczenia zarówno jesli idzie o dobór upraw jak również techniki jaka uprawiac?
      No wiec do dyspozycji mam talerzówke ciągana, pług i agregat uprawowo siewnym oraz rozsiewacz z brzegu 2 talerzowy.
      Teraz pytanie jest takie czy jest wogole sens siac poplon jesli planuje orac 1 października a 2 października siac pszenice?
      Jak uprawiac sciernisko na poplon? Talerzówka na 10-12cm i pozniej od razu posypac rozsiewaczem do nawozu i jakos przyklepac (brona, włóka) czy można już bez przyklepywania, czy moze zamiast rozsiewacza do nawozu poleciec uprawowo-siewnym?

siejecie tez jakies poplony pod rzepak? czy tez pod jeczmien zimowy?
      Co najlepiej posiac?
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez włodek
      Cześć,
      W związku z tym, że w tym roku będę wapnował pola czystą, granulowaną kredą, bez żadnych dodatków, muszę jeszcze dodatkowo zastosować magnez ponieważ mam jego niedobory. Co prawda jakiś tam magnez w tym wapnie jest ale nie są to duże ilości. W związku z tym chciałbym Was podpytać, jakie preparat magnezowy dobrze było by zastosować i kiedy. Czy dawać go od razu na ściernię razem z wapnem czy może jakoś później? Samego czystego magnezu widzę że nie ma ale jest coś takiego jak siarczan magnezu. Będzie ok czy lepiej coś innego dać? 
    • Przez kuba123456
      Dzień dobry czy można siać wapno granulowane kredowe przed siedem poplonu na ściernisko
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj