wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Szymi40    974

Będą  wyniki  badań    to się   zobaczy-    ziemie   różne  glina  ale i piaski.   Do  żniw   daleko  poszuka  się  jakieś  dobre wapno  najlepiej  z  magnezem. 

Pioagri    14

Witam Panowie, obecnie cena brutto Radkovit PREMIUM  z dowozem 74,55zł /t. Mam około 35km do kopalni

marluk    170

Wie ktoś od kiedy w tym roku fundusz w Lublinie zacznie wypłacać kasę za wapno? Nie idzie tam się dodzwonić.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal_19    8

Za 30 razem się dodzwoniłem wybieraj sekretariat prawdopodobnie największa szansa odebrania telefonu , a pani zajmująca się wnioskami o wapnowanie jest na urlopie od dzisiaj do jutra. Dostałem informacje że najlepiej dzwonić w godzinach porannych przed 10.

• Like 1

Matioza1994    2

Witam, czy ktoś się orientuje czy ten program działa również w 2020, bo z tego co słyszałem to przyjmowanie wniosków było do końca roku. Bo planuję1 wczesną wiosną sypnąć pod kukurydzę i nie wiem czy już zamawiać to wapno, żeby faktury mi uznali.

mefjurolnik    10

Podobno ma być ten program, ale co i kiedy to nie wiem. Ja zamówiłem dwa składy kujawitu. 

abc1922    1
Napisano (edytowany)

Panowie czy mogę siać teraz na pszenzyto wapno granulowany jeżeli na jesień przed siewem pod talerzowke poszedł obornik? 

Edytowano przez abc1922

asmodan28    47
11 godzin temu, pawelol111 napisał:

Jak tam wypłaty?

Łódzkie cisza... 3 mies. Od złożenia wniosku

GRZES1545    1998
18 godzin temu, abc1922 napisał:

Panowie czy mogę siać teraz na pszenzyto wapno granulowany jeżeli na jesień przed siewem pod talerzowke poszedł obornik? 

Siej tylko nie przesadzaj z dawką bo lubi przypalić zboże jak większa granula będzie rozkładać się blisko źdźbła, lepsze działanie ma drobniejsza granula i mniejsze ryzyko przypaleń.

Fabian777    7

Potwierdzam mazowieckie wczoraj kasa na koncie , po 3 miesiącach od złożenia wniosku. 

GRZES1545    1998

A pisali tu niektórzy że  ,,kasy niema i nie będzie," 😉

Gratulacje chłopy, pola zwapnowane i kasa w kieszeni 👍

• Like 1

warchest    163

a jak do wapnowania to kupowaliscie wapno granulowane ? czy zwykle luzowe ? czym lepiej sie oplaca wapnowac na doplaty ? bo tak jak sie kupi wapno luzowe to jest doplata tylko do ceny wapna , a tak naprawde w luzowym wapnie cena to jest glownie transport a transportu nie zwracaja , wiec pewnie lepiej granulowane wapno kupic lepiej by sie oplacalo ? 

a druga sprawa jest taka ze nie mam swojego rozsiewacza piasta i bym musiał najmowac a granulat rozsieje samemu 

GRZES1545    1998

Nie wiem jak to jest, może ktoś niech napiszę czy skladał na granulat, i jaką  miał nazwę tego wapna na fakturze.

Mnie w OSCHR powiedzieli że do granulatu nie dadzą zwrotu.

Ja w zwykłym wapnie miałem jedną cenę za wapno, tyle też zapłaciłem ile na fakturze i tyle było zwroru.

warchest    163

czyli transport miales wliczony w cene wapna ? ze placiles za wapno na podworku czyli ktos taka fakture musi wystawic o tyopowo wapnem handluje ? 

mateo105    1

panowie czy jeszcze mozna skladac faktury za wapno ktore bylo kupione w sierpniu 2019  roku??

GRZES1545    1998

Nie wiem czy mialem czy nie😉 chlopak ma firme handlowo usługową, kupuję zboża i sprzedaje, ziemniaki i prowadzi własne gospodarstwo, wapno też wozi z Kopalni. Zapytaj @DamianRolnikSkup on też wystawi Ci odpowiednią fakture i wapno odwiezie.

warchest    163

mi to bd musial ktos z mojego terenu przywiesc bo sie tak dogadam ze jak mi wapno przywiezie to i pozyczy rozsiewacza do wapna lub taniej rozwali , bo kiedys sie tak robilo kto przywiezie wapno to moze pozyczyc nawet za jakas skromna oplata piasta i sam bym rozwalił 

• Like 1

Zgadza się, ale nie mam rozsiewacza, to już we własnym zakresie 

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

staszek1234    16
3 godziny temu, warchest napisał:

a jak do wapnowania to kupowaliscie wapno granulowane ? czy zwykle luzowe ? czym lepiej sie oplaca wapnowac na doplaty ? bo tak jak sie kupi wapno luzowe to jest doplata tylko do ceny wapna , a tak naprawde w luzowym wapnie cena to jest glownie transport a transportu nie zwracaja , wiec pewnie lepiej granulowane wapno kupic lepiej by sie oplacalo ? 

a druga sprawa jest taka ze nie mam swojego rozsiewacza piasta i bym musiał najmowac a granulat rozsieje samemu 

kupione zwykłe i zwrócili prawie całość, nikt nie odlicza ceny transportu. Moim zdaniem najlepiej kupować normalne wapno luzem ale za granulat czy z cukrowni też zwracają kasę. Kilku osobom już pomogłem złożyć wnioski i wszyscy dostali już kasę

2 godziny temu, mateo105 napisał:

panowie czy jeszcze mozna skladac faktury za wapno ktore bylo kupione w sierpniu 2019  roku??

tak, tylko musisz napisać planowany termin wysiewu późniejszy niż termin składania wniosku

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)

• Przez bondek77
      Witam. Coraz częściej się mówi o ekologicznych formach poprawy żyzności gleby, więc moją uwagę przykuły Efektywne Mikroorganizmy. Szukałem wielu informacji na temat ich namnażania, ponieważ gotowe aktywne EM są drogie, bo aż 120 zł za 20 litrów co starcza na 0,5 ha. Na rynku dostępne są również koncentraty, którymi się sporządza aktywne EM, ale one są równie drogie jak gotowe EM. Czy może ma ktoś więcej informacji na temat namnażania tych mikroorganizmów, czy z wcześniej przygotowanych już aktywnych EM, możemy dalej sporządza (nawet w nie skończonośc) rozcieńczając je z wodą i poddawac je fermentacji, czy za każdym razem musimy kupowac gotowe koncentraty? Bo jeśli tak to niestety ta forma nawożenia nie znajdzie swoich zwolenników ponieważ jest za droga.
    • Przez ares57
      Witam
      Czy teraz mogę pobierać próbki gleby do podstawowych badań pH + potas, magnez itd. z plantacji na których obecnie rosną zboża ozime, rzepak ozimy?
      Czy to, że było wykonane nawożenie przedsiewne i oprysk od chwastów jesienią nie zafałszuje wyników?

Czy starając się o dofinansowanie do zakupu wapna mogę podać działki, które dzierżawię, ale na które nie składam wniosku o dopłaty? Czy liczą się tylko i wyłącznie działki, które mam we wniosku o dopłaty?
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez AdamHans
      Witam jak zastosować prawidłowo humus active na pociętą słomę?? kobitka w sklepie mi to poleciła na rozkład słomy
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj