wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    1177

Komu to dawaleś? Jak Panu Kazimierzowi to miał niedawno Ciężką operację, ponoć część prubek przepadła. Dzwoń  do Lublina i pytaj bo niektorzy czekają po 8tygodni.

• Thanks 1

pop129    7

Tak, dokładnie, Panu Kazimierzowi... Smutna informacja, mam nadzieję, że będzie z Nim wszystko w porządku. Dziękuję Ci za informację, tak zrobię, pozdrawiam serdecznie!

samtech84    28

W Białymstoku rozdzielają badania, PH i dawkę robią szybciej i wysyłają, reszta później dosyłana. Ile się tam czeka ciężko określić

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    1071

7 tyg u mnie i nic nie ma. Białystok

Chyba czas się odezwać jutro do nich

• Like 1

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

ktosik25    5

kilka pytań do osób, które wypełniały już wniosek. Jaką stawkę dopłaty wpisywaliście w kol.5 gdy kwota faktury jest niższa niż stawka dopłaty(300zł) gospodarstwo do 25ha.

Edytowano przez ktosik25

Azor07    302

Można pocztą ,ale dołącz oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych.

GRZES1545    1177

Ja takie dokumenty wożę osobiscie, zawsze mozna coś poprawić od ręki gdy jest pomyłka, mam potwierdzenie odbioru od ręki.

WOJTUNIO    35
Dnia 4.09.2019 o 07:52, king12 napisał:

Składał ktoś wniosek do oschr Lublin bo nie mogę na ich stronie znaleźć wniosku jest tylko ogolny ale pisze ze tez nie aktualny a dodzwonić się tam to graniczy z cudem 

Ja zlozylem na ogolny bo trzeba juz rozsiac i orac. Kazdy wniosek rejestruja u siebie w systemie i czy jest dobrze czy zle to juz jest tak jakby złożony. Mozna rozsiac wapno a poprawki beda potem

krystal9    3

Jak się przestawia sytuacja jeśli wapno kosztuje np 70 zł za tonę o zawartości CaO powyżej 50 a przysługuje mi dotacja w wysokości 300 zł do tony CaO. W takim przypadku dotacja będzie wynosiła te 70 zł do tony? 

proernest    1
7 minut temu, krystal9 napisał:

Jak się przestawia sytuacja jeśli wapno kosztuje np 70 zł za tonę o zawartości CaO powyżej 50 a przysługuje mi dotacja w wysokości 300 zł do tony CaO. W takim przypadku dotacja będzie wynosiła te 70 zł do tony? 

No na logikę 70 zł. Reszta to propaganda 😃

hubertuss    651
2 godziny temu, krystal9 napisał:

Dokładnie 70 zł. Na tym nie da się zarobić.  Choć kilka razy słyszałem już wersję, że jeśli np CaO 50 % to tylko wyjdzie 35 zł. 

U mnie wapno z mielnika typ G1 5b 43 % po 88 , 5 zł brutto z dostawą.

pedro2    1071

Co dwa dni te same pytania panowie ogarnijcie się tak samo jak suszowe dają wg rządu po 1000zl do ha. Ile jest faktycznie każdy wie. Tak samo tutaj będzie decyzja to dopiero będzie wiadomo.

Białystok na dniach mają być wyniki, 8tydzień

• Like 1

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

krystal9    3
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Dokładnie 70 zł. Na tym nie da się zarobić.  Choć kilka razy słyszałem już wersję, że jeśli np CaO 50 % to tylko wyjdzie 35 zł. 

Niby dla czego miałaby ta dotacja wynosić tylko 35?

GRZES1545    1177
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Gdzie kolego słyszałeś taką wersję, pod sklepem? To słuchaj dalej, jeszcze liczyleś że da się na tym zarobić🤑 Tyle informacji na temat wysokości pomocy i jak naliczana jest,  i piszesz że przy 50% czystego składnika zwrot 35zl, jak Ty to liczyleś chłopaku?

hubertuss    651

A gdzie ja napisałem, że liczyłem, ze na tym da się zarobić? Ja skomentowałem czyjąś wypowiedź. Jak zwrócą całą wydaną kwotę to luz tym lepiej. Jak zwrócą połowę to też będzie dobrze.

Edytowano przez hubertuss

warchest    106

takie pytanko czy jak juz wapno kupilem i fakture bd miał na dniach to mógłbym zlozyc na to wniosek ? a badania mam z roku wczesniej ?bo badania rok temu robilem i planowałem juz dac wapno i juz w piatek pewnie przyjada mi rozsiac wapno bo pod zboze musze orac a wiec moglbym dostac dofinansowanie na takiej zasadzie ? 

hubertuss    651
9 godzin temu, hubertuss napisał:

A gdzie ja napisałem, że liczyłem, ze na tym da się zarobić? Ja skomentowałem czyjąś wypowiedź. Jak zwrócą całą wydaną kwotę to luz tym lepiej. Jak zwrócą połowę to też będzie dobrze.

Tu masz 100 % racji.

8 godzin temu, warchest napisał:

takie pytanko czy jak juz wapno kupilem i fakture bd miał na dniach to mógłbym zlozyc na to wniosek ? a badania mam z roku wczesniej ?bo badania rok temu robilem i planowałem juz dac wapno i juz w piatek pewnie przyjada mi rozsiac wapno bo pod zboze musze orac a wiec moglbym dostac dofinansowanie na takiej zasadzie ? 

Teoretycznie tak. Zanim twój wniosek trafi pod obróbkę to minie na pewno jakiś czas. nawet kilka dni. Więc kto ci udowodni kiedy wysiałeś.

GRZES1545    1177

Po złożeniu wniosku możesz rozsiewac nawet tego samego dnia.

Pytanie czy masz odpowiednie badanie z zaleceniami, i dobrze wypelniony wniosek zatwierdzony przez OSCHR to możesz śmiało rozsiewać.

Roxer    28

Można złożyć wniosek mając jedna fakturę z dwóch? (na ta druga nam WZ-ke) a później ewentualnie ja dołączyć? Bo strasznie długo może to potrwać :/ 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Zwracam się do was z zapytaniem jaki polecilibyście mi pH - metr do mierzenia odczynu gleby w zakresie do 500 zł. Pomijając płyn Heliga. 
    • Przez arturwojtowicz
      Hej  Poza tym że prowadzę gospodarstwo rolne, lubie pobawić sie w warzywka ( warzywnik eko zdrowy dla rodziny ) oraz różne kwiatki w ogrodzie itd. Ale do sedna, by zmniejszyć częstotliwość podlewania ogródka oraz roślin doniczkowych dodaje do gleby hydrożel, co to takiego pewnie większość wie a jeśli nie to można poczytać w google, lecz w skrócie powiem że to mikro granulat w frakcji 0,1 - 1 mm który po połączeniu z wodą pęcznieje i 1 gram potrafi zmagazynować około 200 gram wody, oferty podają że 100kg zatrzyma w glebie 40 000 litrów wody. Mozna sobie wyobrazic to tak ze z malej lyzeczki od cukru hydrozelu otrzymamy powiedzmy dwie garście takiej galarety 😉Swoje zadanie w ziemi spełnia przez około 5 lat a potem traci swoje wlasciwosci. W doniczkach kwiatowych i ziemi w której  rosną warzywa bo tutaj rownież sobie sypne można ładnie zaobserwowac jak to wygląda i jak długo jest wilgotno. Niektóre częsci działek pól uprawnych mam typowo słabszej piaszczystej ziemi na której w czasie suszy mozna powiedzieć ze nie wyrosnie nic lub roslina szybko schnie w okresie letnim. Cena za 10 kg hydrożelu to 100 zł, no tak własciwie drogawo, na jednej z ofert sprzedaży jest napisane 100 kg/ ha. Teraz sobie pomyslicie że głupek chce kupic big baga i rozsiać na pole jak nawóz, niby tak ale nie do końca, pomyślałem kupić 50-70 kg hydrożelu i zastosować go powiedzmy na 0,5 ha najslabszej gleby która najsłabiej trzyma wilgoć i zrobić taki eksperyment bo wiem jak co roku wygląda plon, co wy na to ?   Może ktoś sie wypowie, podyskutuje?  
    • Przez AdamHans
      Witam jak zastosować prawidłowo humus active na pociętą słomę?? kobitka w sklepie mi to poleciła na rozkład słomy
    • Przez AgroLis
      Pryskałem pszenicę ozimą  Huzarem oraz Mustangiem. 
      Miotla odbiła i teraz wygląda to masakrycznie. Przerosła zboże. Miotła jest już bura. 
      Czy jest jakiś oprysk aby spalić miotle w tej fazie? 
      Czy lepiej sobie już odpuścić. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj