wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

arturooo    120

Też Radkowit ale standard i jutro 3 tyg mija

Edytowano przez arturooo

thor1984    89

dziś dojechał radkowit premium od białego. Towar elegancki, konsystencja cementu. Po niedzieli niby jestem umówiony z kolesiem do rozsiania ale z ciekawości wyciągnąłem starego kosa i rozsiałem 1 kosz i pyli niesamowicie jak się szybciej jedzie mimo braku wiatru. 

gustaww    65

Z tym pyleniem to przej...ne ostatnio całą wieś zasmrodziłem bo wichrek zmienił swój kierunek a że wieczór to wisiało wszystko w powietrzu.

Maniek1409    2
2 godziny temu, kamil255 napisał:

Bylem w OSCHR z próbkami i powiedzieli, że do granulatu nie ma dofinansowania

Zgadza się. 

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

kamil255    181

Sporo osób wcześniej mówiło, pisało, że do granulowanego też miało być i dlatego trochę się zdziwiłem

Maniek1409    2

https://m.olx.pl/oferta/rozsiewacz-rcw-3-wynajem-CID757-IDB56CI.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F547941536%2F

Wynajmuje rozsiewacz, jeśli ktoś ma blisko :)

w sprzedaży również wapno z kopalni Jaźwica lub Laskowa, ale wolne terminy dopiero na wrzesień. Pięć aut krąży, więc jest co robić. Pozdrawiam

Edytowano przez Maniek1409

Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

WOJTUNIO    38
1 godzinę temu, aro1975 napisał:

orientuje się ktoś, ile kosztuje usługa załadunku i rozwiezienia wapna?

Płaciłem za rozsiewacz 150 zl moj traktor i 250 za za ładowanie 26 ton bylo

Dnia 15.07.2019 o 20:32, zetorr6441 napisał:

W sobotę robiłem doświadczenie z wapnem.

Do 100ml gleby ph 3.6 dodalem  lyzke po lodach kredy z kornicy a w drugim pojemniku dogadałem weglanowo magnezowe z jazwicy. Zgadnijcie jakie wyszło ph po 1min

prawdopodobnie węglanowe miało lepszy efekt?

teraz jak do lasu chodzisz to nie kupe, nie po próbki tylko jajka się zostawia. Bardziej to bałbym się takiego oskarżenia

wcześniej to na grzyby się chodziło

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

WOJTUNIO    38

Oschr lublin probki podane przez ich pracownika w terenie 26 czerwca i problem bo próbka nie ma u nich jeszcze ogolnie nic nie moga znaleźć.

zetorr6441    165
4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

prawdopodobnie węglanowe miało lepszy efekt?

teraz jak do lasu chodzisz to nie kupe, nie po próbki tylko jajka się zostawia. Bardziej to bałbym się takiego oskarżenia

wcześniej to na grzyby się chodziło

Kreda 6.1

Jazwica 4.0

maciej    73

I teraz paradoks taki że jak gleba będzie miała powyżej 5 pH a będzie niska zawartość magnezu to właśnie wapno magnezowe zrobi lepsza robotę niż ta kreda bo i tak rośliny lepiej zareagują na magnez niż na wyższy poziom pH. Więc zależy rodzaj wapna od wyników badań

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez AdamHans
      Witam jak zastosować prawidłowo humus active na pociętą słomę?? kobitka w sklepie mi to poleciła na rozkład słomy
    • Przez Quis
      Witam, nie znalazlem tematu o nawadnianiu kropelkowym i chcial bym dowiedziec sie kilku istotnych informacji 
      Mam plan rosciagnac linie kroplujaca na polu pod warzywa. Nie do konca wiem jak to wszystko ze soba polaczyc. Mam jakas tam wizje ale nie, wiem jak polaczyc to ze soba i nie znam nazwy zlaczek i rur potrzebnych do tego aby je zakupic
      1 glowna rura z ktorej maja wychidzic tasmy kroplujace jak sie nazywa i ktora jest najlepsza.
      2 jak polaczyc tasme kroplujaca z ta glowna rura, jak nazywa sie ta zlaczka i jak ja sie montuje w tej grubej rurze? Na klej? Czy to jakas wpinka ze wierci sie dziure i wpina sie to w ta rure. 
      3 jak dlugie pasy tasmy kroplujacej sa maksymalne? Pole ma dlugosc 120 metrow da rade to nawodnic za pomoca jednej tasmy czy musza btc 2 po 60 metrow.
      4 ilw barow musi hydrofor wytworzyc aby to napedzic.
    • Przez LowRider
      http://www.bogdan.agro.pl/

Czy ktoś z was stosował ten preparat i może potwierdzić jego skuteczność :unsure:
    • Przez kuba5150
      Witam gdzie mogę kupić rsm w pomorskim.?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj