wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karollorak93    117

Do w miarę szybkiego odkwaszenia brać węglanowe czy raczej magnezowe? Pole po zbożu i przygotowywane pod ozime pszenżyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ziemie raczej lekkie. Teraz jest zaorane i co ładować wapno i polifoskę pod pszenżyto i kultywator? Jak a się wapno do npk?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Czy kreda pastewna drobnoziarnista o frakcji 0-001mm nadaje się do odkwaszania gleby czy raczej do podtrzymania,bo pracuje na kopalni i mam do niej dostęp?

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli masz to w dobrej cenie to syp i sie nie ogladaj. To przeciez nic innego jak zmilona skała jurajska. To bedzie sam pył tak jak  wapna typu premium


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
2 minuty temu, bialy2005 napisał:

Jesli masz to w dobrej cenie to syp i sie nie ogladaj. To przeciez nic innego jak zmilona skała jurajska. To bedzie sam pył tak jak  wapna typu premium

cena 50 żł za 1200kg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W miare dobra pewnie worki na palecie czy BB ? Jaka kopalnia cena nie cennikowa raczej :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
1 minutę temu, bialy2005 napisał:

W miare dobra pewnie worki na palecie czy BB ? Jaka kopalnia cena nie cennikowa raczej :) 

Cena taka tylko  dla mnie jako pracownik mam zniżkę.Firma  z tego co mi wiadomo sprzedaje po 160zł do uzg.

Sprzedają w BB i na palecie w workach pakowane po 25 kg.Niedługo ma ruszyć produkcja granulatu z tej kredy.

Firma to Mineral z Morawicy

 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Trzaskwica tez chyba robi takie maczki i ceny podbne jak kojarze


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
1 minutę temu, bialy2005 napisał:

Trzaskwica tez chyba robi takie maczki i ceny podbne jak kojarze

Trzuskawica też robi te mączki ale ceny nie znam 

 

 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1985    1
Dnia 10.09.2018 o 23:21, GRZES1545 napisał:

jestes zadowolony z tego wapna? u kogo zamawiałeś Lukasz?

Dopiero teraz sialem. Więc zobaczymy z czasem jakie będą efekty. Przywozil mi Pan Mazurek z Radzynia Podlaskego. Oczywiście z dokumentem wz z kopalni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ja rozwiozłem obornik, orka i siew lucerny 3-4 dni temu i jeszcze jutro... no i przydałoby się wapno, bo mimo wapnowania sprzed roku jeszcze ciut mało. Chyba trzeba będzie dać granulat późną jesienią lub wczesną wiosną. Obornik dość przerobiony... dwu na nawet trzyletni. Przy takim towarze myślę, iż "przerwa" na wapno mogłaby być krótsza, co myślicie? :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

jak chcesz dać granule to możesz pogłównie tak jak piszesz późną jesienia lub na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Hmm a czemu jak granulowany to można poglownie? Myślałem,  że czy takie czy takie to i tak trzeba wymieszać z gleba. 

Swoja droga wczoraj dałem troszkę wapniaka koszelowskiego na taki najgorszy kawałek,  gdzie mi wypadało zboże. No i myślałem,  że te granule to takie bardziej zbite,  ale w rozsiewacz to nie ma sensu nawet tego rzucać, bo mieszkało moment by to utarlo :/ przynajmniej w moim za***istym promarze, gdzieprędkość mieszadla = prędkości talerzy. 

Przy innych te granule są twardsze? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
ja dawałem poglownie granulat, tak producent podaje że można poglownie siać, deszcz granule rozpuscil i poszło w ziemię, no chyba że ktoś ma góry w polu i splynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Trochę gór mam, ale jakby było można poglownie, to bym sobie trochę tego wapniaka kupił i swoje najgorsze górki jesienią sypnal, no a od przyszłego roku już normalnie wapno idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy kredę pastewną lepiej wysiać na pole i wymieszać  agregatem i zaorać na zimę,czy lepiej najpierw zaorać i wysiać kredę po pługu?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wapno iest najłatwiej zymywanym składnikiem. Przy pełnej uprawie mogą być spore straty erozyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
7 minut temu, ansu napisał:

Wapno iest najłatwiej zymywanym składnikiem. Przy pełnej uprawie mogą być spore straty erozyjne.

czyli lepsze byłoby granulowane one chyba się rozpuszcza? bo też mam w planach wysiać na wierzch sypkie z magnezem, ale był dany obornik we wrześniu i teraz żyto jest zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj