Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie

galeria
Wapnowanie
ZYLA    36
Juz pare lat istnieje na rynku. Jedyne u nas dostępne wapno które można bez problemu siać zwykłym rozsiewaczem do nawozu. Bo nawet kreda granulowana stwarza problemy.

GRZES1545    9

Ja siałem to wapno przez 2 lata i zero reakcji, dopiero kreda załatwiła sprawę,ale tak jak Zyła pisał zalepiają sie łopatki talerzy i trzeba je co jakiś czas czyścic, za to reakcja zboża jest dobra po kredzie.

Spotkałem się też z taką opinią że WAP-MAG nadaję się tylko żeby podtrzymać PH w glebie a nie do podniesienia.

mf235angol    3

Więc co byście zaproponowali na moim miejscu bo napewno odrzywke wpnovit bende musiał zastosować żeby co kolwiek zebrać

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    53

Kup sobie  patelnie kredy i sprawa zalatwiona. Ahak nie masz czym rozsiac to przyczepa tur lopata i w 2 osoby na zmiane i w 2 dni na spokojnie sie wyrobisz 

• Like 1

e2visionamd    1

Witam mam do zastosowania wapno nordkalk standard cal kreda węglanowy typ po burakach z tego co się orientuje lepiej wapno wymieszać równo w pionie profilu glebowego na chociaż 15 cm , ale jest mokro orać pewnie da rade , ale talerzować poźniej pewnie deszcz i zostanie jedynie orka wiosenna... na tym polu znów mają być buraki  ph nie ma tragedi 5,3-6,0 . A może lepiej płytko przyorać np 23 cm a za rok 30 cm czy za bardzo ucieknie wapno w profil glebowy ?

Arek    113

Temat wapnowania po kukurydzy był już poruszany ale...

po kukurydzy ziarnowej z duża ilością słomy nie ma szans dobrze wymieszać wapna z ziemią więc może lepiej rozsiać wapno po orce zimowej, przed wiosennymi uprawami? Ma być zasiany jęczmień.

Miał ktoś do czynienia z czymś takim jak: "wap-niak koszAlewski"? Jest to coś warte, czy sprzedawca wcisnął mi jakąś podróbe wapniaka koszElowskiego?

Agrest    353

Jest Wapniak koszelowski, a jego nazwa handlowa to Ecogran. Jeśli kupiłeś wap-niak i do tego koszalowski to dałeś się zrobić w babmbuko.

ZYLA    36

Podróba napewno, ale niekoniecznie musi to być złe wapno. Może mieć takie same właściwości tylko innego producenta, który ewidentnie wykorzystał podobieństwo nazw. 

Polus0    16
Dnia 8.11.2017 o 02:17, mf235angol napisał:

Co sądzicie o WAP MAG z siarkopolu ???

Stosuje ktoś te wapno ponieważ mam pole z ph 5.1 i posiałem Jenczmień ozimy przed sianiem dałem 2t/ha kredy granulowanej i sadze że morze być mało i chce wap mag posiać po wieszchu 1t/ha na wiosnę

Ja stosowałem i tak jak koledzy piszą - podtrzymanie ph to może. Ale wyciągnięcie ph - nie tędy droga. 3lata stosowałem i o 0,2ph podskoczyło:-) Fakt, jakbym dał 2t/ha to pewnie efekt WOW by był. Taniej i efektywniej wyjdzie zamówić patelnię kredy.

AlaCapone    3666

W dobie internetu, łatwości dostępu do info w ciągu ułamka sekundy, nauki na niesamowicie wysokim poziomie, znajomości dwóch języków obcych nadal są ludzie skłonni zapłacić za towar, za który 40 lat temu ojciec, czy dziadek po jednym spojrzeniu okiem powiedziałby, że to jest "be" i nie kupiłby.

• Like 1

GRZES1545    9
Napisano (edytowany)

Tyle że 40 lat temu myślę że nie było tyle podróby co teraz, a jest tego towaru wszędzie  i każdy chce sprzedać, trzeba myśleć i uważać no i pytać kolegów nawet tu na forum o opinie :)

Edytowano przez GRZES1545

koniu    70
Napisano (edytowany)
Dnia 13.11.2017 o 20:50, Arek napisał:

Temat wapnowania po kukurydzy był już poruszany ale...

po kukurydzy ziarnowej z duża ilością słomy nie ma szans dobrze wymieszać wapna z ziemią więc może lepiej rozsiać wapno po orce zimowej, przed wiosennymi uprawami? Ma być zasiany jęczmień.

my gruberem wymieszaliśmy. Tylko zamiast zwykłych łap z bocznymi listwami założyliśmy gotowe z odlewu. Trochę droższe cenowo ale warto. Wtedy słoma i łodygi nie mają się o co zaczepić i nie robi kup. Mieszaliśmy na około 15cm i szło idealnie.

Edytowano przez koniu

viking    0

Próbowałem dziś bronować po orce....za mokro. Chciałem potem rozrzucić wapno. 

Przy takiej niekorzystnej pogodzie pozostaje mi chyba tylko wjechać rozsiewaczem jak gleba przymarznie, albo je rozrzucić ręcznie.

Masakra

robi57362    53

Ja jakos rozrzycilem krede lopata z ptzyczepy ale ok 2 t mtz mial co robic koleiny prawie po jaja ale jakos poszedl hardkor w tym roku. U sasiada buraki prubowali kopac ropa i nie idzie a juz od paru dni nie pada 

mynko    0

Panowie a ja podziałem kreďę granulowaną i wymieszałam talerzówą dałem Obornik następnie  emy i orķa zimowa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się