wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

wilhelm    408

Z tymi odpadami racja, u nas na Śląsku pojawia się coraz więcej cwaniaków oferujących rozmaite "wapno rolnicze" pochodzące z przemysłu. Wszystko to odpady, za które "producent" musiałby ponosić niemałe koszty utylizacji, a tak jeszcze nieźle na tym zarobi i pozbywa się kłopotu. Oczywiście po drodze, jeszcze jest ze dwóch pośredników, którym łatwy pieniądz też nie śmierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Panowie mam pytanie. Skosiłem wczoraj łubin i na tej działce ma być zasiany rzepak. Chcę rozsiać jeszcze wapno z morawicy. Mieszać go z glebą gruberem bezpośrednio przed orką czy wykonać razówkę? 

 

Ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Z tymi odpadami racja, u nas na Śląsku pojawia się coraz więcej cwaniaków oferujących rozmaite "wapno rolnicze" pochodzące z przemysłu. Wszystko to odpady, za które "producent" musiałby ponosić niemałe koszty utylizacji, a tak jeszcze nieźle na tym zarobi i pozbywa się kłopotu. Oczywiście po drodze, jeszcze jest ze dwóch pośredników, którym łatwy pieniądz też nie śmierdzi ;)

 

Nie tylko u Was na Śląsku , to stało się popularne w całym kraju. Trzeba być bardzo ostrożnym i czujnym żeby nie dać się nabić w butelkę.

 

Tak jak pisałem wyżej ; kupować tylko kopaliny z renomowanych sprawdzonych kopalni , zapłacić nawet trochę więcej i spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Rozsiewal ktos krede rozrzutnikiem?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Tak ja prubowalem . Rozsialem na 2 ha i mnie zdenerwowalo. Wolno idzie zalozylem tylna burte i lecialo wsam raz ale co chwile trzeba bylo przerzucac lopata do przodu bo burte gielo. Reszte tj okolo 10 ha rozwalilem lopata .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Panowie mam zamiar rozsiać wapno na ściernisko i zgłęboszować to pole to lepiej głęboszować przed gruberem czy zgruberować i dopiero głębosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

ph na jednym polu mam 3.9 i na ściernie poszedł już tlenkowy oxyfertil 1.6t/ha i przedsiewnie jeszcze jakiś granulat myślę sypnąć, dobrze rozwiązanie czy już nie dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Robiliście kiedyś oprócz standardowej analizy zawartość % węgla organicznego? Jaki wartość to już dobry wynik? Nie mam się do czego odnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Robiliście kiedyś oprócz standardowej analizy zawartość % węgla organicznego? Jaki wartość to już dobry wynik? Nie mam się do czego odnieść

 

Zrób sobie badanie ogrodnicze ,kosztuje ok,50 zł b.szybko robią a masz tam dużo więcej badań Węgiel ,zasolenie ,siarka i parę innych rzeczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja na spod rozrzutnika bede kladl podklad z pieczarek a na to krede, powinien byc lepszy posuw.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Rozsiewal ktos krede rozrzutnikiem?

 

Rozrzutnik rozrzutniwoki nierówny. Widziałem siew annaburgerem rewelacja. Siałem kilka razy swoim cynkometem 8t na różne sposoby i powiem szczerze srednio mi się to podobało. W ubiegłym roku zacząłem rcw i zrezygniwałem bo strasznie się zapychało i 1,5 łódki też konczyłem rozrzutnikiem jakoś z biedą to poszło. Jeżeli wypracujesz sobie obsługe rozrzutnika pod wapno to  może być całkiem spoko. Ale to nie jest takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ja na spod rozrzutnika bede kladl podklad z pieczarek a na to krede, powinien byc lepszy posuw.

Pdklad z pieczarek to prawie jak obornik wiec powinienbyc odstep conajmniej 6 tyg.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja nie  rozumiem  w czym  macie  problem  z  rozsiewem kredy? ja praktycznie  za niewiele  ponad  1  dzień  czasu  kłosem  rozsiałem 26 ton 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Zrób sobie badanie ogrodnicze ,kosztuje ok,50 zł b.szybko robią a masz tam dużo więcej badań Węgiel ,zasolenie ,siarka i parę innych rzeczy.

 

Nie zrozumieliśmy się ;)

Badania z działek mam już zrobione. W nich zawartość węgla oranicznego (% p.s.m.). I teraz mam przed oczami wyniki i nie wiem jak je zinterpretować. Wynik na poziomie 0,83% jest już dobrym wynikiem? Czy może 1,16%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Wynik dużo poniżej średniej,max około 3%,średnia 1,12 świadczy to o wyjałowieniu gleby[polepszyć może nawożenie obornikiem,cięcie słomy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ja nie rozumiem w czym macie problem z rozsiewem kredy? ja praktycznie za niewiele ponad 1 dzień czasu kłosem rozsiałem 26 ton

A jaka pojemnosc ma ten klos? I jaka miakes krede z kornicy ?przesiewana czy prosto z pod kombajnu?

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Chyba chodzi o "kosa" , ja nim również sieję i wysiać tonę kredy na godzinę nie ma problemu , pojemność 250 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jest też zawieszany KŁOS i ma pojemność 500 albo 600 litrów.

 

A jaką masz metodę na rozsiewanie Kosem? Po prostu ładowanie łopatą z pryzmy czy masz jakieś sposoby na przyśpieszenie pracy? Bo obawiam się, że Kosem bym po prostu się zajechał i prędzej mi się rozsiewacz rozpadnie nim patelnię rozsieję.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Przeczytałem cały temat po raz kolejny i dochodzę do wniosku że na użytki zielone najlepsza będzie kreda, pytanie skąd ją sprowadzić żeby jakiś efekt był. Polecana tu kopalnia minerał to aż 280km od centrum Podkarpacia więc transport wyjdzie pewnie drożej niż towar.
Ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A jaka pojemnosc ma ten klos? I jaka miakes krede z kornicy ?przesiewana czy prosto z pod kombajnu?

KŁOS zawieszany  , podobny do  kosa , pojemność to nie powala  wchodzi około 600 kg . Kiedyś kupowałem w bb kredę to 500 kg wchodziło na równo  z  koszem  , ja  sypię  z pryzmy  z dużym  czubem. wywiozłem około  45 kursów... :wacko:

nie przesiewana  ze  Starej Kornicy 

 

ładowałem turem  , siałem  c 330 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

mariuszd93 - a ten plastikowy kosz jest wstanie wytrzymać co najmniej kilka lat eksploatacji przy rozsiewaniu np. kredy? Nie odkształca on się jak go w całości napełnisz? Ja oglądałem te rozsiewacze, w tym model z 2 tarczami rozsiewającymi i pojemności około 600l, ale ten kosz jakoś nie wzbudził mojego zaufania, a mechaniczną zasuwę bardzo trudno było podnieść nawet przy nowym i pustym rozsiewaczu - a jak by jeszcze odkształcony przez kredę kosz zasypowy docisnął ją z tyłu, to już w ogóle mógłby by być duży problem z jej otwarciem - moim zdaniem, chociaż jest chyba też dostępna sterowana hydraulicznie zasuwa.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj