wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

KlimekPL    793

U mnie już nie ma takich Antków ale właściciel sprzętu mówił, że kiedyś siał luźne wapno tylko że jak miał mokre to pracownika posadził na koszu który dłubał kijem i szło. Jednak wolę dopytać tutaj, bo on nawet nie wie jakie wapno wówczas wysiewał.

 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

łopatą z przyczepy każde rozrzucisz:) ta technologia nie polega postępowi mechanizacji - zawsze działa.

To takie wyjście awaryjne z każdej trudnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

to kiszka , zawieszanym a szczególnie lejem szans nie masz tego rozsiać, rozrzutnik fajnie by było żeby był z pionowymi wałami ,ale myślę ,że z poziomymi jakoś dasz radę. Pewnie przechodzi pod dolnym wałem i nie jest rozrzucony, tak?

W takim razie musisz odpowiednio ustawić posuw i prędkość i jeździć raz przy razie i jakoś dasz radę.. To że ci spada nie równo to się nie przejmuj rozciągniesz w uprawie.Ważne żeby dawka jaką założyłeś na ha ci się zgadzała.

Ja też nie mam sprzętu do rozsiewu takiego wapna i dla tego kupuję granulowane , drożej ale zrobię sam. Jk bym miał zapłacić za usługę rozwalenia takiego wapna luzem to wyszło by mało co taniej niż granulat. Odpinam zawieszany ,ładuję kredę , podpinam do ciągnika i wysiewam. Pieprzenia jest trochę ale co począć.Takie są skutki nie dofinansowania naszej wsi. Ci co poszli w PROW i w niewolę do banków mają czum wysiewać ale nie mają za co kupić wapna a ci co nie poszli w PROW mają co wysiać ale nie mają czym i ogólnie jak się nie obrócisz to d*pa i tak zawsze z tyłu :)

 

 

Tak na oko , jak patrzę na ten wynalazek to chyba wolał bym zapiąć przyczepę nasypać wapna , po drodze w GESIE kupić najtańsze cztery łopaty, potem podjechał bym do sklepu GS kupił 2 skrzynki piwa i zatrudnił od razu pod tym sklepem 4 Antków i pojechał na pole i rozwalił to wapno.

 

Z rozrzutnikiem obornika mam troche inny problem bo zdjolem adapter i zalozylem burte i tak jest spora dziura i niby dobrze idzie ale jak sie nasypie wiecej to tylna burte gnie i trzeba lopata przezucac do przodu i wolno idzie a lopata w 2 osoby 25 min hektar sie wapnuje wiec przy tym zostane narazie Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Przyjechala kreda z kornicy spod szyldu omya. Wilgotnosc 17%... duza jak na 2 tyg bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Zamowiona Kreda z Kornicy po 64,80 zl/tona plus 400zlotych transport za 26 ton


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

po kwocie za transport widać , że blisko masz do kopalni. Zazdroszczę Ci. Ile za km policzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Do kopalni mam 52 km


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Panowie które wapno magnezowe wybrać

Jaźwica 54

Laskowa 65

Imiein 54

Radkowit 66

Józefka 69

ceny brutto z transportem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Luzem? po ile płaciłeś ? 

80 brutto za tone z transportem, przesiewana ale mam 50-60 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Do kopalni mam 52 km

czyli 4 zeta za każdy km w obie strony Cię policzyli. ,trochę drogo.

Z drugiej strony powrotu na tak krótkim dystansie b.trudno znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Jak mieszkasz SKL to może z Raciszyna wybierz to samo wapno które wywożą cysternami do Polcalc a cena połowę niższa.

 

Co to jest "SKL" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

80 brutto za tone z transportem, przesiewana ale mam 50-60 km

 

co znaczy przesiewana, jest pylista? czy większe kawałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

maja siewnik do 2-3 cm, ale 4/5 to byl "piasek". Teraz dopadalo, to pewnie bedzie przestoj w sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Czy moge teraz na sciernisko rozsypac wapno później wjade gruberem a po orce siewnej rozlac gnojowice i później zasiać jęczmień ozimy? Czy nie łączyć w jednym roku wapna i gnojowicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to jest "SKL" ?

SKL czyli słoneczna kalifornia  :lol: (Śląskie powiat kłobucki) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Panowie: taki eksperyment. Mam ofertę na węglanowe wapno z Radzięcina - 1400 zł/wanna brutto z transportem oraz 1900 zł/wanna brutto z transportem od okolicznego handlarza - podobno wapno z Morawicy, jednak tego nie jestem pewny. Czy dodanie po 5g każdego z nich do roztworu kwasu octowego (octu) a dokładniej do 100ml powinno "odkwasić" go o co najmniej jakąś część jednostki pH?

 

Zrobiłem to i jak narazie czekam na wyniki, jednak czy można jakość wapna ocenić po intensywności pienienia się - czyli wydzielaniu dwutlenku węgla? 

Do porównania miałem granulat z Kornicy, który sam kupiłem - 5g do 100ml octu spowodował naprawdę ogrom piany, wylewała się po bokach na blat, w tych dwóch przypadkach które chcę kupić luzem Radzięcin/Morawica piana podniosła się tylko lekko, na jakieś 2cm ponad poziom roztworu. Czy to znaczy że w ich składzie jest mniej czystego CaO? Bawił się ktoś w to kiedyś? Ma jakieś pojęcie?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja węglanowe mam za 950 a magnezowe 1050 za 26t do tego muszę kupić rozsiewacz i 6t węglanowego+3t magnezowego. Pola praktycznie nie widziały wapna. Niektóre łąki mają pH 4,5 i dziwili się że słabo rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Stosował ktoś wapno wodorotlenkowe hydroxide 50, podobno stosuję się tego od 700 do 1500 kg na ha. Ma ktoś jakieś opinie na temat tego wapna. Cena ok. 70 zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Czy moge teraz na sciernisko rozsypac wapno później wjade gruberem a po orce siewnej rozlac gnojowice i później zasiać jęczmień ozimy? Czy nie łączyć w jednym roku wapna i gnojowicy?

 

Możesz łączyć w jednym roku ale odstęp między wapnem a gnojowicą musi być minimum 2 tygodnie a wiadomo im dłużej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj