Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaj    92

To juz z transportem? Daleko masz do kopalni?

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

ahten    13

2 dni temu transport z Kornicy , cena na kopalni 64.80 brutto

jaka wilgotnosc miales 2 dni temu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Ainat    10

kornicy luzem przywieza 24 tony ?

Przywiozą z Omya to ta sama kreda też z Kornicy.

bools    13

ja mam 330 km do tej kopalni jestem ciekaw ile mi za transport powiedza  

ile tej kredy siejecie na 1 ha ? 

Ainat    10

ja mam 330 km do tej kopalni jestem ciekaw ile mi za transport powiedza  

policz sobie sam;

330km x 3,00zł netto = 990zł netto +23% VAT do zapłaty za transport wyjdzie 1217zł

Myślę że maxymalnie trzeba liczyć za transport w Twoim przypadku 1400zł

kreda luz ok. 26 ton 50/60 zł/tona z watem 8% za wannę zapłacisz  1560 zł

Sądzę ,że zmieścisz się poniżej 3000,00 zł   w przypadku kredy luzem.

Granulowana , widziałem ostatni oferty na OLX od 390,00zł/tona do 450,00 zł/tona

ceny były z VAT I chyba z transportem do gospodarstwa. 1tonę można kupić jak potrzebujesz.

Wpisz na OLX np kreda 06a ,wapniaki ,ecogran,kreda granulowana itp.

Przesortuj sobie wyszukiwanie na dział ROLNICTWO i potem POZOSTAŁE i ci wyskoczą oferty.tylko wapna nawozowego a nie np dla niemowląt :)

Jest tego pełno.

Ja na koniec czerwca kupowałem 4 tony wapniaka granulowanego i zapłaciłem 450 zł/tonę z VATem i transportem na podwórku.

Potrzebowałem tyle na warzywa i tyle mi przywieźli i rozładowali pod wiatę..

Edytowano przez Ainat

kaj    92

To ja mam okolo 50km

Ainat    10

to masz dobrą sytuację , zamawiaj bo tam teraz już mogą być kolejki.

Pamiętaj, że tej kredy luzem (ze względu na wilgotność), musisz dać więcej niż suchej i granulowanej.

Myślę, że biorąc cenę zakupu w twojej sytuacji myślał bym o 2,5 tony/ha a nawet o 3 tonach. Też zależy co to za gleba i jaki kwas

kaj    92

Badan nie bylo robione, mam okazje kupic tez krede z kopalni Bachorza, po 55 zlotych plus transport.

Ainat    10

Badan nie bylo robione, mam okazje kupic tez krede z kopalni Bachorza, po 55 zlotych plus transport.

w tej Buchorzy jakiego rodzaju towar sprzedają?

W Kornicy na kopalni za luz masz cenę podobną.

W moim z jednych poprzednich postów jest załącznik rozporządzenia ministra rolnictwa (chyba) o klasyfikacji wapna.

To powinna być dla każdego rolnika biblia przy decyzji o zakupie wapna.Na stronie 10 i 11 są tabele z poklasyfikowanym wapnem.

Tego się trzymajcie.

Mathieu92    112

Może ktoś mi podać skład wapna nawozowego z kopalni Piskrzyn? Kiedyś miałem kartkę od dilera ale niestety wyrzuciłem a w necie nic nie mogę znaleźć.... Dość przypadkowo wpadła jedna patelnia tego wapna do mnie na pole mimo że zamówiłem rano Radkowit Premium, chcę po prostu wiedzieć jak je dawkować. Jak wapno z Piskrzyna sprawdza się na glebach średnich i średnio-cięzkich ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

lebek5    9

1400zł za 25 ton wapna   solid cal to dobra cena? czy  lepiej wziąść z Morawicy węglanowe które lepsze? pieniądze podobne .

laryy123    11

Witam panowie czy ktoś kupywal z tego ogłoszenia wapno ponoć jest z kopalni Chmielnik ktoś ma jakieś doświadczenia z wapna z tej kopalni.oto link http://www.olx.pl/i2/oferta/wapno-rolnicze-najlepsza-jakosc-promocja-a-t-e-s-t-CID757-ID3iwCH.html#:958bb59adf i jeszcze jedno pytanie czym wapno Morawica a Chmielnik różnią się bo te kopalnie są prawie koło siebie, planuje sypnoc 24tony na 2.5ha czy to dobry pomysł czy zredukować dawkę pH miejscami 5

Edytowano przez laryy123

Ainat    10

Mielnik jest wyeksploatowany, zamknięty, Omya kupiła pokłady w Kornicy i tam teraz wydobywają.

Mielnik to dzisiaj historia./

Edytowano przez Ainat

wilhelm    401

Koledze zapewne chodzi o Chmielnik, a nie Mielnik :D W okolicy Chmielnika jest jedna z największych kopalń wapienia w Świętokrzyskim, mianowicie kopalnia Celiny.. W Mielniku wydobywano kredę.

laryy123    11

Chodziło mi o Chmielnik dokładnie to chyba kopalnia Celiny czy ktoś brał z tej kopalni wapno proszę o opinie z góry dzięki

Ainat    10

Panowie,czy wapno koszelowskie czyli kreda będzie dobra na ziemie klasy 3?

Właściwa nazwa to "Ecogran" , jest odpowiedni na każdy rodzaj gleby. Nie ma przeciwwskazań ani co do gleby ani co do uprawy.

To jest najszybciej działające wapno na rynku. Typ kredy 06a występuje w Polsce tylko w Koszelówce, Kornicy  I Rudce, do niedawna jeszcze w Mielniku.

Nigdzie więcej w Polsce tego typu wapna nie znajdziesz. Jeżeli oczekujesz jak najszybszego działania to w b.dobrą stronę patrzysz.

To wapno jest b.dobre na każdą klasę gleby. Reaktywność oficjalnie w/g producenta 98% a faktycznie 100% zawartość CaO 53% a  w węglanie wapnia 98% CaCO3. Lepsze parametry to tylko szalony marketingowiec mógłby przedstawić.

Edytowano przez Ainat

Kos_pl    14

To jest najszybciej działające wapno na rynku. Typ kredy 06a występuje w Polsce tylko w Koszelówce, Kornicy  I Rudce, do niedawna jeszcze w Mielniku.

To wapno jest b.dobre na każdą klasę gleby. Reaktywność oficjalnie w/g producenta 98% a faktycznie 100% zawartość CaO 53% a  w węglanie wapnia 98% CaCO3.

A są jakieś dokumenty na zawartość 53% CaO lub 94% CaCO3? Ponieważ dla kredy typu 06a wystarczy 35% CaO.

Reaktywność 100 % to mogłaby mieć kreda, ale bez zanieczyszczeń. A jest to złoże naturalne, więc jakieś zanieczyszczenia na 99% tam wystąpią.

Podobnie jak i około 10% wody.

Edytowano przez Kos_pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?

• Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?