Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skąd wziąć pieniądze na wapnowanie?

galeria
Pola
kobieras    0

Kornica mimo, ze w rekach omya nadal sprzedaje granulat na ktorego ulotce jest smieszna tabelka. I z niej wynika m.in ze na kwas na ciezkiej glebie wystarczy 1.5t wapna. Dzis bylem u lokalnego sprzedawcy pytac o wynajecie rcw. Pani w sekretariacie dzielnie sie ze mna spierala ze na moje lekkie ziemie wystarczy big-bag na hektar wapniaka koszelowskigo. Jesli juz o tym mowa macie jakies patenty na rozsianie kredy bez piasta. Jak to wyglada z rozrzutnikiem? Lejek? To w ogole wykonalne?

damianzbr    977

Jeśli tak to zwracam honor, kapitał zagraniczny wziął się za oszukiwanie rolników.

wilhelm    401

@damian Każdy kapitał chce zarobić, nieważne czy krajowy czy obcy ;) Widzę że w tym roku znowu zostaje mi do wyboru Morawica... ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Hubert21    9

Witam jaką zachować kolejność prac bo chciałbym po żniwach rozsiać wapno zgłęboszować i posiać poplon to czy najpierw rozsiać wapno potem głębosz i na to posiać poplon i zgruberować czy jakoś inaczej?

mariuszd93    489

Dawki podane  na  workach  granulatów , dotyczą bierzacych potrzeb roslin i podtrzymania prawidłowego PH 

Nigdzie nie  jest napisane , ze  te dawki PH  podniosą . I  do  tego powinno się  stosować  granulaty , czyli  do podtrzymania PH .

Odkwaszać  granulatami - to nieporozumienie , zwłaszcza ekonomiczne 

To ze  pani  w sekretariacie tak twierdziła - świadczy tylko o jej kompetencjach .

Michal673    3

Radkowit Premium jest o 10 zł droższy na tonie jak w ubiegłym roku, ale lepszego wapna węglanowo magnezowego nie znajdzie.

Troker1979    13

Kornica mimo, ze w rekach omya nadal sprzedaje granulat na ktorego ulotce jest smieszna tabelka. I z niej wynika m.in ze na kwas na ciezkiej glebie wystarczy 1.5t wapna. Dzis bylem u lokalnego sprzedawcy pytac o wynajecie rcw. Pani w sekretariacie dzielnie sie ze mna spierala ze na moje lekkie ziemie wystarczy big-bag na hektar wapniaka koszelowskigo. Jesli juz o tym mowa macie jakies patenty na rozsianie kredy bez piasta. Jak to wyglada z rozrzutnikiem? Lejek? To w ogole wykonalne?

Ja siałem 24 t wapniaka jurajskiego (luz BB) lejkiem. Dość sprawnie szło po małej modyfikacji mieszadła(zdjęcie w galerii). Z tym że wapno w BB, w srodku folia więc materiał o niedużej wilgotności.

Rafi1979    0

Czy ktoś może wypowiedzieć się o wapnie Kujawit? Z góry dziękuje i pozdrawiam

warchest    44

koledzy a jak kupujecie ta krede z mielnika czy kornicy luzem calymi tirami to jest te same wapno co pakuja w worki ?

i 2 pytanie jak kupujecie ta krede luzem to ja skladujecie na dworzu bez przykrywki czy jak ?

HuBeRt94    0
Napisano (edytowany)

A co myślicie o orcal?

Edytowano przez HuBeRt94

kabus55    54

:lol:  :lol:  :lol: Przepraszam, ale nie mogę przestać się śmiać: "kredę czy wapno"? :lol:  :lol:  :lol:

Normalnie nie wierze w to co czytam. 352 strony dyskusji, w zasadzie na temat wapnowania pól zostało tu już napisane prawie wszystko co powinien wiedzieć rolnik, a tu proszę nadal takie kwiatki. 

To tak jak sprzedaje nieraz coś na olx, ludzie pytają gdzie Pan mieszka to im mówię, że tak jak w jest podane w ogłoszeniu, aha czyli jak do Pana dojechać WTF??? Umieć znaleźć w necie rzecz, którą chcemy kupić, a nie potrafić znaleźć sobie drogi dojazdu??? :blink:

Ludzie mają takie niesamowite źródło wiedzy jak internet, a nie potrafią z niego korzystać.

Taurus83    84

Zamówione 24 tony oxyfertilu 90. 450 netto tona. Zobaczymy czy działa lepiej niż kreda

damian86p    0

Ewentualnie sam magnez mam niska zawartość magnezu na paru hektarach
Ewentualnie sam magnez mam niska zawartość magnezu na paru hektarach

warchest    44

no to ponoc polecaja wapno radkowit premium z magnezem ale mowie tylko co slyszalem nie stosowalem dlatego niech ktos sie jeszcze wypowie

Michal673    3
Napisano (edytowany)

Nie bez powodu radkowit premium zdrożał. Jest to bardzo dobre wapno co potwierdzam ja, jak i inni rolnicy którzy się wypowiadali w tym temacie, wystarczy tylko odszukać ich posty. O ile podniosło się ph nie jestem w stanie powiedzieć ale na pewno to wapno działa szybciej niż inne wapna magnezowe ze względu na swoją wysoką reaktywność którą zawdzięcza drobnemu zmieleniu. Jest to po prostu mąka i trzeba zrobić osłony jeśli ktoś będzie rozsiewał np. Rcw. Mam namiary na firmę która sprzedaje to wapno taniej niż z kopalni. Nazwy nie podaję ale tel już raczej można 502 059 728

Edytowano przez Michal673

kryssr    50

Miałem to wapno, hmmm czy podnosi jakoś szybko i dobrze ph to nie wiem, rok temu stosowane w tym roku bedę robił badanie, jest to nic innego jak drobno zmielony dolomit, który z natury długo się rozpuszcza. Obecnie sam się zastanawiam czy kreda nie byłaby lepsza a magnez uzupełniać kizerytem pod wrażliwe rośliny. 

No i jak lekko zawilgotnieje to się lepiej rozsiewa, suche to tylko przy małym wietrze albo na rosę, co by za dużo do sąsiada nie poleciało :D rozrzucałem Apollem 10, mankament że gdzieniegdzie małe kupki za rozrzutnikiem z taśmy spadają i trzeba co 5 metrów jeździć. 

warchest    44

a krede skad bys kupowal i jak luzem krede sie kupuje to trzeba ja przechowywac gdzies pod dachem czy moze lezec normalnie na dworzu tak jak wapno dolomitowe?

ws71    36

Czy ktoś może wypowiedzieć się o wapnie Kujawit? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Wczoraj  dostarczono ,b. suche ,b.drobno zmielone,zero grudek zawartość CaCO3 do 50%,stosowanie minimum 2t/ha jeżeli chcemy podnieść ph ,przy podtrzymaniu ph 1,5t/ha,pierwsze efekty rok po wysiewie

Napisano (edytowany)

Stosował ktoś inovit 35 ??? Warte to coś czy lepiej dopłacić i brać kujawit?

Edytowano przez AgroFerdekxD

Napisano (edytowany)

Potrzebuje łódkę kredy,macie jakiegoś sprawdzonego dostawce(chodzi mi o transport)który by mi ją przywiózł w rozsądnej cenie?Centrum łódzkiego.
Dzwoniłem do Braniewa,powiedzieli 125zl brutto u mnie na podwórko,drogo czy nie?

Edytowano przez rolnikursusc3603p

dwojakowski    1
Napisano (edytowany)

Potrzebuje łódkę kredy,macie jakiegoś sprawdzonego dostawce(chodzi mi o transport)który by mi ją przywiózł w rozsądnej cenie?Centrum łódzkiego.

Dzwoniłem do Braniewa,powiedzieli 125zl brutto u mnie na podwórko,drogo czy nie?

Koło Pajęczna jest bardzo dobra kreda woj łódzkie

Edytowano przez dwojakowski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się