Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skąd wziąć pieniądze na wapnowanie?

galeria
Pola
lisek    3

Interesuje mnie wapno z zakładu INOWAP. Do Kalisza chyba najbliżej. Jakieś opine o tym wapnie? Myślałem nad odmianą 05. A INOWIT 35?

adiss    6

Piętnaście km dalej masz Barcin i "porządne" wapno . 

mariuszzz    14
Napisano (edytowany)

Interesuje mnie wapno z zakładu INOWAP. Do Kalisza chyba najbliżej. Jakieś opine o tym wapnie? Myślałem nad odmianą 05. A INOWIT 35?

Inowap to firma która zajmuje się sprzedażą odpadów z zakładow sodowych w Inowrocławiu.

Inowit 35 to nie wapno tylko "srodek poprawiajacy wlasciwosci gleby". Tzn ze to jest za bardzo syfiaste nawet jak na wapno i nie da sie tego sprzedac jako "wapno posodowe". Zwykłe wapno posodowe ma do 3% chloru a w Inowicie podają ze ma do 3,5 % chloru.

Nie miałem do czynienia z tym osobiście wygląda ze to fatalny odpad z zakładów sodowych do którego dodają pewnie trochę wapna palonego żeby dało się to sprzedać rolnikom.

Tu masz link:

http://www.wapno-kruszywo.pl/produkty/srodek_poprawiajacy_wlasciwosci_gleby.html

Edytowano przez mariuszzz

Wiadomość z agroFakt.pl

ja planuje w tym roku całe wapno wysiać po ścierniach i zrobić je agregatem, potem zaorać przed siewem rozsiać polifoskę lub lubofoskę uprawić i posiać, tak jest dobrze czy inaczej działać? 

marcin5320    1

Witam mam w okolicach takie wapno do nabycia po 160/t możecie coś mi o nim powiedzieć?

Gruntcal - środek wapnujący
GRUNTCAL – naturalne, wysoko reaktywne wapno węglanowe. Powstaje wskutek zmielenia wapienia ze złoża Czatkowice. Bezpiecznie podnosi pH gleby oraz poprawia jej strukturę i żyzność. Chroni rośliny przed szkodliwym działaniem manganu, glinu i metali ciężkich. Zwiększa pojemność wodną gleby i polepsza przyswajanie przez rośliny składników odżywczych (N, P, K, S, Mg, Ca). Zwiększa w ten sposób jakość i wielkość plonu.

Charakterystyka produktu:

Odmiana: 04
Reaktywność: min. 97%
CaCO3: min. 96%
CaO: min. 53%
Opakowania: luz, worek

soltys48    314

no to pochwal sie co zmieniles?

dla ścisłości to posiadam taki rozsiewaczhttp://imged.pl/rcw-3-piast-rozrzutnik-wapniarka-piaskarka-4359022.html tylko zamiast łańcuchów jest taśma-nic się nie zatrzymuje ani nic nie zostaje w kaście

Z przeróbek to

-hydromotory(mocniejsze)szybciej się kręcą

-zmienione koła na 10,5/15 i koło napędu posuwu po to aby szybciej podawało.....

-powiększona kasta-auto rozwożę 6 kursami

-założone łopatki z regulacją-dwie się urwały i nie bardzo wiem z czego dopasować...

Modyfikacje wprowadził poprzedni właściciel ponieważ miał ścieżki co 24m i tak żeby jeździć na dwa razy

robi57362    53

Witam mam w okolicach takie wapno do nabycia po 160/t możecie coś mi o nim powiedzieć?

Gruntcal - środek wapnujący

GRUNTCAL – naturalne, wysoko reaktywne wapno węglanowe. Powstaje wskutek zmielenia wapienia ze złoża Czatkowice. Bezpiecznie podnosi pH gleby oraz poprawia jej strukturę i żyzność. Chroni rośliny przed szkodliwym działaniem manganu, glinu i metali ciężkich. Zwiększa pojemność wodną gleby i polepsza przyswajanie przez rośliny składników odżywczych (N, P, K, S, Mg, Ca). Zwiększa w ten sposób jakość i wielkość plonu.

Charakterystyka produktu:

Odmiana: 04

Reaktywność: min. 97%

CaCO3: min. 96%

CaO: min. 53%

Opakowania: luz, worek

To granulat czy sypkie. Bo jak sypkie to drozyzna mi ktede przywiezli po 100/t

robi57362    53
Napisano (edytowany)

To parametry ma dosyc dobre na papierku jak za swoja cene . Mniejsze ilosci to jakie ?sypiac po 3 tony na ha patelnia wystarcza na ok 8 ha a sa tacy co na forum pisali ze sypali po 8 i nic zlego nie bylo

Edytowano przez robi57362

kosa29    2

witam jaką szczelinę ustawić aby rozsiewacz rcw 3 wysiał wapno w ilości 3t/ha a jaką aby wysiał 1,5t/ha

AleksanderX    104
Napisano (edytowany)

a z jaką szybkośćią będzierz poruszać się po polu i jakie obroty wałka

Edytowano przez AleksanderX

mariuszd93    489

zalezy jakie  to  wapno, próbuj nikt  nie poda  dokładnych ustawień

, olek coś palnie  , ale i tak  nie  trafi   :P

mlody111    14

witam. jestem ciekawy jakie wapna stosujecie w swoim gospodarstwie przy produkcji ziemniaka. Ja zawszę sypię Dolomit po którym są efekty, ale jednak dopiero po jakimś czasie, przydałoby się zastosować coś szybciej działającego, bo dostałem nowe dzierżawy o bardzo niskim pH i trzeba trochę podratować te pola, ale na tyle ostrożnie żeby ziemniaki nie dostały strupa. Jest ktoś z branży ziemniaczanej?? 

laryy123    11

Ja w tym roku mam zamiar zakupić z morawicy węglan dawkę planuje 8ton na ha pod warzywa bo też mam kiepskie pH gleby czy coś proponujecie innego panowie?

shrek    1

Witam wszystkich, poszukuję dobrego wapna weglanowego luzem przynajmniej ze dwie łódki. Moja lokalizacja to woj podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Dostalem oferte na weglanowe z morawic po 93 zl za tone netto u mnie na polu z tego co czytam to dobre wapno według forumowiczów. Mam pytanie czy ktos sie orientuje czy mozna taniej kupic dobre wapno ?? Chodzi mi o bliższe kopalnie bo cene podbija strasznie transport mi wyliczyli do 1 tony 65zl a do morawic mam 350 km, wiec moze ktos kupował z pow.wys maz z bliższych kopalni albo ktos kojarzy blizej kopalnie wapna ?? Z góry dzieki za wszelkie info ;)

kobieras    0

Krede zamawiacie bezposresnio z omya czy przez jakis posresnikow? Pierwsi juz dlugo nie odpowiadaja a posrednika znalazlem jednego tez bardzo daleko. Z transportem 120

shrek    1

Właśnie propo kredy z mielnika jsk to jest z nia luzem ?? Tzn tylko ta omya ja sprzedaje ?? I ktos sie orientuje jak to kosztuje na miejscu ?? Kiedys dzwonilem do koszalowki i do kornicy i oni tylko granulat sprzedaja a na olx widzialem krede z mielnika luzem i sie zastanawialem czy to nie lewy towar albo jakas podpucha??? A damianzbr miales kontakt z ta firma omy?? Bo na stronie ich jest ze dopiero w sierpniu otwarcie kopalni w mielniku. Ktos sie wiecej orientuje na temat kredy z mielnika ??

marcus1998    50

W kornicy mają w tej chwili już też luzem, prosto ze ściany oraz też takie przesiewane- niby 1- 3cm gruzełki. Kornica w tej chwili jest też chyba w OMYA, bo z mielnika odeslali mnie właśnie tam. Swoją drogą te przesiewane na podwórku z transportem 160km kosztuje mnie 100zł tona brutto.

Tomek90    190

W mielniku niby złoże się kończy, działki prywatne podkopane. W kornicy załapałem się na sucha z hali.

kobieras    0

Marcus co znaczy prosto ze sciany? Mi powiedzieli tylko o tym przesiewanym 1-3cm 80 netto i ze nie maja swoich wywrotek. Mam tam 240km. Jak sie kontaktujecie z omya? Przez formularz juz ze 3 tygodnie sie nie odzywaja. Chyba jednak wezme radkowit p. na moje kwasy

marcus1998    50

Kopalina bez żadnej obróbki. Też do nich dzwoniłem i powiedzieli 80 netto za przesiewane, a już przez pośrednika mam po 60

drobny    0

Kolego możesz podać nr tel do tych zakładów kredowych w Kornicy

kobieras    0

Do zakladow to w google wystarczy wpisac. A te przesiewane jak bedzie dzialac?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się