Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    435

U mnie sąsiad sieje rzepak na poplon - orze go wiosną, w życiu ta przyorana roślinka nie da tyle co zabrała - azot, siarka, pk i inne składniki ale on najmądrzejszy 

Pajej    53

U mnie sąsiad sieje rzepak na poplon - orze go wiosną, w życiu ta przyorana roślinka nie da tyle co zabrała - azot, siarka, pk i inne składniki ale on najmądrzejszy 

to gdzie te składniki sie podziewają? przez liście ida w atmosferę?

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25

Większych pierdół nie słyszałem. Nie dość że zapobiega wymywaniu składników to jeszcze dostarcza substancje organiczną. Ale każdy ma swoje zdanie.

Kula07    141

Wracając do wapna. Macie mozwnjakies ceny na NardCala i wapno z Morawicy? W tym roku muszę napewno zakupić 100t a jak kasa by pozwoliła i cena byłaby ok to wziąłbym i z 200.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Agrest    527

Morawica jesienią 55zł brutto na polu, ale to 120km od kopalni. Cena wapna to chyba 30zł/t .Do Ciebie transport wielokrotnie droższy jak samo wapno.

farmerss34    9

Wracając do wapna. Macie mozwnjakies ceny na NardCala i wapno z Morawicy? W tym roku muszę napewno zakupić 100t a jak kasa by pozwoliła i cena byłaby ok to wziąłbym i z 200.

Osadkowski ma teraz promocje  na  wapna z Nordcalka z długim terminem  ,sprawdż.

Kula07    141

Musiałbym zweryfikować. Mam ofertę na NordCala z terminem na sierpień po 96 netto.

Zapraszam na mój Vlog ;)

major_89    35

Mówisz o SolidCal z Nordkalk? też taką ofertę dostałem na 30 sierpnia.  Problem w tym że wożą to z Łudzkiego i koszty transportu robią swoje . Na miejscu mają to po ok 70 zł. 

Kula07    141

Nie powiem Ci dokładnie co to za rodzaj bo tylko taka telegraficzną notkę dostałem. Po niedzieli dopytam się dokładniej.

Zapraszam na mój Vlog ;)

shrek    1

Trzeba indywidualnie rozmawiac2 ? Bo na stronie osadkowskich nic nie znalazlem ;(

thor1984    7

Morawica jesienią 55zł brutto na polu, ale to 120km od kopalni. Cena wapna to chyba 30zł/t .Do Ciebie transport wielokrotnie droższy jak samo wapno.

Agrest zamawiałeś przez jakąś firm, pośrednika czy prosto z kopalni?

nie    578

też będę musiał w tym roku rozsiać wapno, najlepiej kredę, chociaż może zacznę stosować tak jak kolega wapno granulowane co roku od 100 do 500kg/ha w zależności od potrzeb

Agrest    527

Agrest zamawiałeś przez jakąś firm, pośrednika czy prosto z kopalni?

Zamawiane przez kopalnię. Oni zlecają wywózkę firmom zewnętrznym. Tylko czas oczekiwania z 3 tyg przedłużył się do 5.

Agrest    527

Nie, aż tak dobrze to nie ma :D  Frakcja 0-2mm. Ale śmiało mogę powiedzieć, że jest najlepsze ze wszystkich które na przełomie kilkunastu lat stosowałem. Zakupiłem wyjątkowo suche to wapno w tym roku, i mocno pyliło za siewnikiem. Poziom zmielenia na prawdę dobry.

Kula07    141

A no widzisz muszę też obaczyć.

Zapraszam na mój Vlog ;)

crazy29    6

oj troche pomylilem twoja lokalizacje wiec z barcina bedziesz mial drozszy transport i pewnie wyjdzie tona ok 80 zl. wapno ladne- bralem w ubieglym sezonie 200ton a ze nie padalo to bylo suchutkie jak pieprz a jak ppadalo to nie wozili. w tym roku tez bede bral i chyba od nich, czekam tylko na badania gleby ale jeszcze czekam na info kiedy przyjada pobierac proby

Agrest    527

Węglanowym nie przewapnujesz, a jak pola wapnowane dłużej niż 3-4 lata wstecz to możesz w ciemno zamawiać. Jeśli nie gospodarujesz na rędzinach to ewentualne wyniki próbek tylko potwierdzą słuszność decyzji. Jeśli termin zamówienia znacząco wpływa na cenę to tym bardziej warto.

crazy29    6

tak jak piszesz. badania maja ppomoc w wyborze wapna, na najnizsze ph trzeba bedzie wziac cs z gornej polki zeby szybciej dzialalo- a to juz kosztoje min 140 zeta. scandagra miala jakies super dobre bodaj dunskie w tej cenie, mozna jeszcze uzbroic sie w maske i noca gdy jest bezwietrznie to sypac np kujawit premium tylko czy ktos juz probowal je siac RCW??? pewnie tez sie da

RafaKdziela    152

oj troche pomylilem twoja lokalizacje wiec z barcina bedziesz mial drozszy transport i pewnie wyjdzie tona ok 80 zl. wapno ladne- bralem w ubieglym sezonie 200ton a ze nie padalo to bylo suchutkie jak pieprz a jak ppadalo to nie wozili. w tym roku tez bede bral i chyba od nich, czekam tylko na badania gleby ale jeszcze czekam na info kiedy przyjada pobierac proby

Kolego lała się woda  nie tylko padało ,to z wywrotki błoto leciało takie wapno wozili .W mojej okolicy woziły 3 wywrotki non stop.Z dowozem 100 km ok58zł brutto zł z Barcina wapno kujawit .

I love salsa

farmerss34    9

RafaKdziela  .. to dziwne że wypuścili takie  mokre wapno z kopalni , i  jacy frajerzy płacą za wodę tyle   jak  piszesz że się lało za autem

sam chcę kupić kilka aut w tym sezonie  i dla tego wyślę  swojego kierowcę

crazy29    6

no niewiem przez kogo kupowales. mi na 8 wanien 100% suchutkie jak pieprz wozili. jak zaczelo padac to 4 tygodnie czekalem na nastepne transporty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?

• Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?