Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
czesio1612    13

Ogólnie te mniejsze bryłki rozkruszają się w dłoni i po skruszeniu wygląda na dobrze zmielone, kierowca twierdził że dużo tego leży u nich w hałdach, a wiadomo i padało też nie mało i dlatego takie jest

wapno nawozowe weglan wapnia

wapno nawozowe

Zobaczę przy rozsiewaniu bo nie będę do gościa dzwonił i się wykłócał skoro i tak nic nie zdziałam, dobrze że tylko jeden samochód zamówiłem. Swoją drogą wapno podobno z lafarge, najwyżej następnym razem poszukam innego dystrybutora, to zamawiałem ze strony wapno-nawozowe.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    1399

czesio narobiłeś zamieszania, piszesz strasznie zbrylone (myślę takie wały jak łeb konia) a ty wstawiasz zdjęcie normalnego wapna...

bialy2005    216

Czy to nie jest przypadkiem kreda z mielnika bo na kieleckie weglany to nie wyglada :)  Jesli kreda to normalnie tak powinno wygladac.

Dostarczam wapno nawozowe  głownie z kopalni Kieleckich weglanowe Morawica  i z magnezem Radkowice. Kontakt PW lub tel 602888262

czesio1612    13

Nie chciałem robić zamieszania ;) Jeśli zrobiłem to tylko przez swoją niewiedzę bo nigdy nie zamawiałem wapna luzem stąd moje pytania. Bryła jak "łeb konia" też się jedna znalazła, kilka wielkości piłki do siatkówki, ale reszta to jak na zdjęciu powiedzmy wielkości pięści. Dzięki za odpowiedzi zobaczę jak się będzie rozsiewało ;)

A co do tego czy to kieleckie to raczej nie bo kierowca miał do mnie 300km czyli wychodziło by że jest z pod Bydgoszczy z Wapienna do Kielc prawie 400 mam

xzibit0000    3

Witam. chciałbym kupić wapno i rozsiać na łąki, teraz moje pytanie kiedy je posiać? i w jakiej ilości? chce kupić granulowane bo nie mam czym posiać sypkiego.

Sokol2    22

miał ktoś wapno takie niby czerwone ?? bm kobylin mi takie przywiózł w ofercie pisało tak"caco3 40%,mg5%, p4%,k4%,n3%" ale jaki faktycznie skład ma ...??

Agrest    1352

Jak czerwone to dolomit. Jeśli dobrze przepisałeś dane to coś tu śmierdzi. Bo raczej z azotem w wapnie się nie spotkałem, a potasu i fosforu też bardzo dużo, bo przy dawce np. 5 ton/ha dasz po 200kg potasu i fosforu - rewelacja i w nosie mieć wszystkie polifoski i amofoski :P Azotu wyjdzie 150kg/ha. Natomiast jak na dolomit to trochę mało Mg. 

Sokol2    22

no tak było w super promocyjnej ofercie hehe. Trzeba by dać tak faktycznie do zbadania to by było czarno na białym czego i ile ... cena 1080 z transportem 

nie wiem jaka reaktywnosc

Agrest    1352

Za taką ceną to ja nawet węglanu nie mam z Iłży oddalonej ode mnie o 30km. Zapłaciłeś za transport, a wapno masz w gratisie.  Sprawdziłem w necie, to coś o upadłości firmy piszą - może chociaż próbują  odzyskać koszty transportu?

Sokol2    22

no ciekawe

a kierowcy pytałem skąd to wiezie to mówił że z kopalni ze śląska i nic więcej nie wie bo jest tylko kierowcą

ziomal_one    17

To nie może być mączka zwierzęca, bo stosuje się do nich dodatek wapna tlenkowego lub hydratyzowanego. Chyba, że to kolejny przekręt. 

wilhelm    402

Ej, kutwa Panowie... a WZ tki to kierowca nie posiada, jak wapno przywozi, że nawet nie wiadomo skąd to "coś" pochodzi ? To kradzione np. może być.. uważajcie żebyście jeszcze o paserstwo nie byli oskarżeni... :)

szczypka    143

panowie pytanie troszkę z innej beczki 

czym najlepiej podnieść zawartość magnezu w glebie? oprócz wapna magnezowego ph gleby na jednej działce mam 6.2 a zawartość magnezu jest na niskim poziomie 

dwojakowski    1

panowie pytanie troszkę z innej beczki 

czym najlepiej podnieść zawartość magnezu w glebie? oprócz wapna magnezowego ph gleby na jednej działce mam 6.2 a zawartość magnezu jest na niskim poziomie 

siarczan magnezu z Tarnobrzega tzw posypowy

Agrest    1352

Podasz linka do opisu towaru?

Produkt według zakładu czy widzimisię dostawcy towaru? Bo mix trochę dziwny. A z tego co na szybkiego do wujka Google wpisałem to żadnego produktu firmowego nie znalazłem, co zaraz zapaliło mi żarówkę kontrolną.

Edytowano przez Agrest

rozważam zakup wapna granulowanego ponieważ nie mam jak rozsiać wapna luzem . mam pytanie  czy moge zastosowac go teraz jesienia pod agregat . bo na wiosne planuje rozwieść obornik na  to i przyorać . co o tym sądzicie ?

karol23    1

Posiałem dziś wapno granulowane Nordkalk AtriGran przed orką siewną przejchać jakimś gruberem czy od razu orać co byście doradzili. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Churuscik
      Witam wszystkich, mam problem z chryzantemami ciętymi, od pewnego czasu zaczęły wyskakiwać żółte naloty i się powiększać z czasem, występują one na górnych liściach, dolne liście są piękne zielone. Również zauważyłem że jak by w pączkach ktoś wosku albo żywicy na kropił i tę zaczątki płatków kwiatowych zlały się , nie w całości ale w znacznym stopniu. Czy jest na to jakiś sposób, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

• Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez master20002
      Chciałbym poruszyć temat bilansu materii organicznej.

Skąd się wziął pomysł aby rozpocząć taką dyskusję?
      W internecie spotkałem wiele publikacji które same sobie po części przeczą. Np były dwa artukuły o kukurydzy na ziarno, w jednym pisali że przy pozostawieniu słomy z kukurydzy na polu bilans jest dodatni bo ilość resztek jest równa dawce obornika 25-30 ton.
      W drugiej napisali, że kukurydza czy to na ziarno czy na kiszonkę daje ujemny bilans ze względu na siew w szerokich rzędach, późne zakrywanie międzyrzędzi itd przez co postępuje szybka mineralizacja gleby właśnie w tych rzędach.
      Podobna historia na temat zbóż. Jedno czego nie mogę połapać to jak strączkowe mogą dać więcej materii niż taka kukurydza???

Może wywiąże się ciekawa dyskusja na ten temat.
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.