wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
damianzbr    1531

ursus jeśli polcalc jest kredą to jest taki sam ja wapniak kornicki, a jeśli nie jest kredą to jest gorszy od wapniaka kornickiego ;)

Mathieu92    113

Powiat łęczyński woj. Lubelskie, ktoś poileci krede luzem?

Szukaj kolego taniego transportu i wannę kredy z Mielnika będziesz miał za mniej niż 3 tysie

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    337

A skąd wziąłeś taką wiedzę ? Chyba po pijaku tego posta napisałeś.

Z kopalni? Ja mam to dodatkowo potwierdzone z stacji chemicznej.

kr9292    236

Jeżeli posieje trawę teraz a poźną jesienią dam wapno, nie zaszkodzi to młodym roślinom??

Chętnię wyślę książkę

SYGNAŁY KRÓW w pdf i ROZRÓD Jana Hulsena    wzamian za    SYGNAŁY ŻYWIENIA.

ktosik25    4

Mam takie pytanie:
Tuż po żniwach poszło na jedną działkę ok 4t/ha wapna z Morawicy. Teraz przemyślałem by posadzić tam ziemniaki w przyszłym roku. Darować sobie ten pomysł czy jest szansa, że nie będzie parcha?

czesio1612    16

Panowie muszę zamówić wapno węglanowe i jestem nastawiony na kupno ze strony wapno-nawozowe.pl zamawiał już tam ktoś z was, jeśli tak to jak z rzetelnością? Cena za tonę węglanowego odmiana 04 52-55% Cao 86zł, powiat ostrołęcki

johnsoon    7

Ogladalem ostatnio u sasiada wapno z morawicy. Moze najgorsze to ono nie jest ale jednak sporo grubszej frakcji, praktycznie niereaktywnej.. na moje oko reaktywnosc jakies 30-40% i to napewno nie w pierwszym roku. Nie ma co nawet porownywac tego do kredy..

Swoja droga jak wyglada sytuacja w Mielniku? Duze kolejki? 

Tomek90    337

Ogladalem ostatnio u sasiada wapno z morawicy. Moze najgorsze to ono nie jest ale jednak sporo grubszej frakcji, praktycznie niereaktywnej.. na moje oko reaktywnosc jakies 30-40% i to napewno nie w pierwszym roku. Nie ma co nawet porownywac tego do kredy..

Swoja droga jak wyglada sytuacja w Mielniku? Duze kolejki? 

Na Twoje oko idź do ślepologa. Jakim cudem określiłeś reaktywność na to tzw "oko"?? 

johnsoon    7

Wrzucilem sobie poprostu 2 łyżeczki do szklanki wody, po przeplukaniu zostało dużo "kamyków"(rozmiar ok 0,5-2mm), nie mierzylem tego na wadze jubilerskiej.. po dolaniu octu(roztwot kwasny) rzeczywiscie te kamyki jakos reagowaly(babelki, syczenie) ale niestety ziemia nie ma roztworu octu i nie da sie w niej wymieszac wapna idealnie.. dlatego wiadomo ze te "kamyki", czyli frakcje ktore mozna zobaczy golym okiem sa praktycznie niereaktywne!, a co najwyzej moga podtrzymywac odczyn ph ale napewno go nie podniosa

Jesli miales do czynienia z wapnem typu radkowit premium, badz tym bardziej z kreda to wiedzialbys o czym mowie.. kreda jest cialem bezpostaciowym, czyli jej czasteczek nie zobaczysz golym okiem.. mozesz zmieszac ja z woda i pomalowac sciane. dlatego sie tak swietnie rozpuszcza w glebie i podnosi ph!!!!

ps. i nie wsykakuj mi tu z jakimis slepologami bo gdybym mial ochote to zjadlbym cie lirycznie bejbe.. troche pokory

mariuszd93    489

Ma ktoś jakieś namiary do przedstawiciela w Mielniku?

Mielnik

510-757-387

Ta  sama  grupa  ma  kopalnie  w  Kornicy 

Kornica 

697-606-155

;)

Tomek90    337

Wrzucilem sobie poprostu 2 łyżeczki do szklanki wody, po przeplukaniu zostało dużo "kamyków"(rozmiar ok 0,5-2mm), nie mierzylem tego na wadze jubilerskiej.. po dolaniu octu(roztwot kwasny) rzeczywiscie te kamyki jakos reagowaly(babelki, syczenie) ale niestety ziemia nie ma roztworu octu i nie da sie w niej wymieszac wapna idealnie.. dlatego wiadomo ze te "kamyki", czyli frakcje ktore mozna zobaczy golym okiem sa praktycznie niereaktywne!, a co najwyzej moga podtrzymywac odczyn ph ale napewno go nie podniosa

Jesli miales do czynienia z wapnem typu radkowit premium, badz tym bardziej z kreda to wiedzialbys o czym mowie.. kreda jest cialem bezpostaciowym, czyli jej czasteczek nie zobaczysz golym okiem.. mozesz zmieszac ja z woda i pomalowac sciane. dlatego sie tak swietnie rozpuszcza w glebie i podnosi ph!!!!

ps. i nie wsykakuj mi tu z jakimis slepologami bo gdybym mial ochote to zjadlbym cie lirycznie bejbe.. troche pokory

Ślepolog ok, żebyś napisał co i jak tak jak w drugim poście byłoby ok. 

Radkowita nie stosowałem, kredy rozrzuciłem setki ton i wiem co to jest i że nie zawsze się nadaję. 

Węglanowym zwykłym oraz magnezowym + kreda granulowana z koszelówki podniosłem ph z okolic ~4 (jęczmien hektarowymi placami wypadł w pierwszym roku) do ph na poziom że raps teraz sobie super rośnie. To jak? Sam granulat taki ganiony przez wszystkich zrobił taki skok ph?? Odrazu mówie że teraz susza w podlaskim także nie ma że popaduje i jakos ciągnie na kwasie. 

damianzbr    1531

Wszystko zależy od deszczu, jak będzie padać to pozamiatane. Mi zostało z jesieni do wiosny wózek może półtora wózka RCW3 kredy, załadowałem se na rozsiewacz zadowolony, pojechałem na pole a tu zonk, jak byś masło / mokrą glinę chciał rozsiać. Ale jak przykryjesz powinno być ok. Przykryte raz leżała też całą zimę, tylko że wysypane na wielką plandekę i ta sama plandeka jeszcze starczyła żeby przykryć wtedy było ok. Bez przykrycia zmarnujesz wapno.

No chyba że masz jakiś profesjonalny rozrzutnik z frezem podającym na talerze to wtedy będzie ok.

szymong1234    28

Ja zamówiłem dlg wapno czyli kredę z bardzo młodego złoża. Zapłaciłem 154 zł netto za tonę na termin. Za rozstanie ostatecznie wyszło 35zł od tony. Mój załadunek tylko. PH było na poziomie około 5 ŚREDNIO. Poszło około 2 t na ha więc za rok się zobacz jak zadziała. leżała z 3-4 miesiące na dworze i rozsiewał się bdb mimo zawilgocenia.

PATr    282

U mnie raz leżała kreda 2 lata na pryzmie, przykryta z góry folią i od ziemi folią, rozsiewała się lepiej niż te prosto z kopalni

AgroRedziny    6

Jeżeli posieje trawę teraz a poźną jesienią dam wapno, nie zaszkodzi to młodym roślinom??

Nie wiem jak to wygląda dokładnie, ale ja jak rozsiałem 3t/ha wapna 50% na rosnące samosiewy rzepaku (w fazie około 6liści) to po jakimś tygodniu na całym polu liście zaczynały żółknąć, nie wiem czy to od wapna ale wydaję mi się że tak. Chwilę później zaorałem całość pod pszenice

BENNY82    72

a czy spotkal się ktoś z wapnem granulowanym węglanowym w bb i jedyny adres na nim jaki znalazłem to stawiski . jest też w workach i dwa rodzaje z magnezem turbo i bez. cea 350zlt. czekam na wyniki próbek i zapewne cos będę zapodawał z magnezem.

Zawisza    144

Co powiecie na wapno węglanowe wg. sprzedwcy 70% reaktywności, 80% czystego CaO, w cenie 3900 25t, frakcja o ile sie nie mylę 1mm?

Edytowano przez Zawisza

ziomal_one    17

Zgodnie z przedmówcą. Kopalnia pod nosem, a kupujesz od pośredników? Cena lipa. 

Zgodnie z przedmówcą. Kopalnia pod nosem, a kupujesz od pośredników? Cena lipa. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Przemo188
      Czy ktoś z was stosował to wapno/nawóz? Czy jego właściwości są chociaż w jakimś stopniu zgodne z tym co można wyczytać w internecie lub w TV usłyszeć?
    • Przez robert812
      Chciałbym się dowiedzieć (a może innych też to interesuje), gdzie znajdują się skupy zbóż, jakie firmy i w jakich miejscowościach, zawsze oddaje do jednego punktu nie zastanawiając się czy gdzie indziej nie zaplacono by mi więcej.

Ja podam pierwsze:

"Polskie Młyny S.A" zakład w Teresinie, pow. sochaczewski, woj, mazowieckie
      całoroczny skup pszenicy i żyta oraz sezonowo rzepaku i kukurydzy.
    • Przez Churuscik
      Witam wszystkich, mam problem z chryzantemami ciętymi, od pewnego czasu zaczęły wyskakiwać żółte naloty i się powiększać z czasem, występują one na górnych liściach, dolne liście są piękne zielone. Również zauważyłem że jak by w pączkach ktoś wosku albo żywicy na kropił i tę zaczątki płatków kwiatowych zlały się , nie w całości ale w znacznym stopniu. Czy jest na to jakiś sposób, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.

• Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.