Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno w dobrej cenie

galeria
Pola
ziomal_one    17

Uwstecznianie fosforu, jeśli masz jakąś tam zasobność ziemi w ten składnik to raczej nie zauważysz negatywnych skutków, a i przecież wszystko się nie uwsteczni. 

favi515    2

Witam mam problem odnośnie wapna ciężko u mnie z posianiem wapna weglanowego nie sianie ani razu chciałbym aby ziemia zrobiła się Mietka i dostarczała wodę kiedyś niby pomógł mi w tym wał mag ale Ty piszesz ze to t nie warty nawuz wapniowy więc co mam zrobić czym posiac przed siewem aWitam mam problem odnośnie wapna ciężko u mnie z posianiem wapna weglanowego nie sianie ani razu chciałbym aby ziemia zrobiła się Mietka i dostarczała wodę kiedyś niby pomógł mi w tym wał mag ale Ty piszesz ze to t nie warty nawuz wapniowy więc co mam zrobić czym posiac przed siewem a może przed orko bo podorywka zrobiona teraz a za dwa tygodnie mam zamiar siać przenice ozimą może przed orko bo podorywka zrobiona teraz a za dwa tygodnie mam zamiar siać przenice ozimą proszę o odpowiedź memembers specjalista od nawozuw wapniowych

nie wstyd Ci robić takie błędy?

Wiadomość z agroFakt.pl

ejczbio    24

Tez o tym myslalem, ale po orce bedzie rozsiana polifoska, wiec tez wystapi uwstecznienie fosforu i sam mie wiem ktore zlo bedzie mniejsze, czy bezposrednie mieszanie obornika z wapnem, czy polifoski

wilhelm    401

Było rozsiać wapno na ściernisko, zrobić podorywke, nawieźć obornikiem, zaorać, rozsiać polifoske pod agregat i siać pszenice... Tak by to wyglądało "zgodnie ze sztuką" :)

ejczbio    24

To jest łąka. W sobote poszedł glifosat i trzeba odczekac 3 tyg z jakakolwiek uprawka. Gdyby nie to, zrobilbym tak jak piszesz.

PATr    238

Jakie wapno polecacie na ph 4,5-5, gleba średnia(ani żaden piach ani czarnoziem, w niektórych miejscach pojawia się glina), zasobne w składniki, kukurydza jedna z lepszych w okolicy.

Lepiej węglanowe czy tlenek? nigdy nie stosowałem tlenkowego, jest jakiś dopuszczalny limit ile tego się sypie? Węglanowego 50% zawsze sypałem około 8 ton/ha

ziomal_one    17

Na to pole też dawałeś węglanowe?  :o Według tych danych http://iung.pl/dpr/wapnowanie1.html maksymalna jednorazowa dawka to 3t CaO/ha, a całkowita potrzeba dawka do optymalizacji odczynu to 4,5t CaO, więc należałoby to rozłożyć na dwa lata. Forma tlenkowa powinna się sprawdzić, o ile nie masz w planach zbóż ozimych? Wapnowanie podobno przesusza glebę, nie wiem jak z wodą u Cb.  

Edytowano przez ziomal_one

farmer1973    12

8 ton na ha ? I masz tak niskie ph ? To musiało być złej jakości.Chyba że nie na tym polu. Jak chcesz podnieść ph daj dobre tlenkowe.Nic nie zadziała lepiej tylko mądrze zastosuj. Tlenkowe 90% CaO max 1 tona na ha.

arekpl3    8

8 ton na ha ? I masz tak niskie ph ? To musiało być złej jakości.Chyba że nie na tym polu. Jak chcesz podnieść ph daj dobre tlenkowe.Nic nie zadziała lepiej tylko mądrze zastosuj. Tlenkowe 90% CaO max 1 tona na ha.

1 kg weglanu wapnia (CaCO3) odpowiada 0,56 CaO

warchest    44

Ja tlenkowego sypię po 2-3 tony przy PH 5,5.

z jakiek kopalni bierzecie wapno tlenkowe . i jak z przechowywaniem tego wapna tlenkowego musi byc przechowywane gdzies pod dachem ?

tomek73    186

Mi przywozi z okolic Opola a  przewoźnik i handlarz jest z pod Jeleniej Góry.

W tamtym roku miałem na polu z 4 miesiące nic nie przykrywałem i było super, nic nie kurzyło się, troche wilgotne, super się wysiewało, to co mi przywozi to nie jest takie pylące, powiedział bym ze to jest po części granulowane.

ziomal_one    17

Jaka cena tego wapna, dostałeś jakiś certyfikat? Mielony dolomit się kawali jak poleży pod chmurką, dziwne, że z tym nic się nie dzieje. Rośnie coś tam gdzie była kupka wapna? 

PATr    238

oczywiście że nie na tym polu, dawka 8 ton podnosi spokojnie z 4 do 5,5-6

z wodą nie ma problemu na moich polach, w 90% niedrynowane, na wiosnę zawsze się topimy...

lebek5    9

Panowie wapniak koszelewski warto kupic za 370 zł tona  do podniesienia ph?  Czy dać sobie spokój

damianzetor9540    1260

Rozsiałem dziś wapno z Siewierza magnezowe, na pole po zebranej qq na kiszonkę. Koniczne jest szybie jego wymieszanie z glebą czy może poleżeć z 1-2 tygodnie bo póki co nie mam za bardzo czym tego zrobić. Na tych polach co posiałem to wapno będzie dopiero siana qq wiosną. 

Edytowano przez damianzetor9540

icek1    178

dziś sia łem wapno z mielnika bardzo suche dobrze że nie było wiatru

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się