Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zapisz się na wapno defekacyjne!

galeria
Pola
Tomek90    209

ph większe niź 7,2 - to jest odczyn zasadowy. Więc wapnowanie zbędne ,a nawet niewskazane.

Zanim się obejrzysz jak pH poleci, także 200kg granulatu co to jest. No niech będzie na ta mineralizajce resztek.

Turbomatiq    4

Koledzy a może być tak,że bezpośrednio po zbiorze pszenicy sypie wapnem po tym agregat talerzowy i następnie obornik oraz orka czy nie bardzo?

ereksio    129

W Lafarge Ostrowite cenią 104 zł brutto za tonę. Wapno jest namoknięte po ostatnich deszczach tak że jest to wielka kupa .

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszzz    14

W Lafarge Ostrowite cenią 104 zł brutto za tonę. Wapno jest namoknięte po ostatnich deszczach tak że jest to wielka kupa .

Pewnie dlatego obniżyli cenę, teraz w Ostrowitem i w Sępólnie jest po 65 netto czyli 70,20 zł brutto. Dla rolników liczą z VATem 8%.

Szymi40    376

Cena  netto na kopalni  jak doliczy  wat  i transport  to już nie będzie  tak  pięknie. 

Tomek90    209

Wyjdzie ponad 90 brutto. Z miesiąc temu 93 było dokładnie, teraz pewnie drożej. 

d4rek    16

Jak szukasz przewoznika solidnego u mnie we wsi jest w miare tanio, przywozi w kursach powrotnych z kielc jak dobrze pamietam. Jak chcesz namiary to priv ja bralem magnezowe w zeszlym u niego.

milanreal1    290

http://olx.pl/oferta/wapno-weglanowe-40-zuromin-sierpc-CID757-IDa6e7Z.html#f53be3cadc

ktoś kupował te wapno? polecacie? wapno z Inowrocławia. nadaj się na gleby lekkie nie wapnowane x lat?   :) albo ktoś ma dostawce sprawdzonego w tych okolicach? 

wapno weglanowe:

Morawica 85 zł

Kujawit 70 zł

Bukowa 77 zł

zawartość ok. 50% CaO które najlepiej wybrać? jakieś opinie? 

Patrząc na te grudki i wielkość pryzmy to wapno posodowe na 99%. Warto je stosować jak dostaniesz za darmo. Inaczej nawet nie ma co się zastanawiać.

panowie mam pole pod rzepak klasa 3a i miejscami 2 ph 7,4  chciałem  rzucić po żniwach z 200 kg wapna granulowanego warto?

Przy takim pH wapnowanie jest zbędne, choć z drugiej strony 200kg wapna to tyle co nic więc na pewno nie zaszkodzi. Rozważyłbym może fundusze z tego wapna przeznaczyć na lepszy nawożenie PK lub siarczanem magnezu.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

soltys48    477

co jest kredą?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

soltys48    477

Zapytałem "co jest kredą"ponieważ ni z gruszki ni z pietruszki napisałeś"to jest kreda"....więc pytam kolejny raz czego/bądź którego postu dotyczył twój wpis?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

icek1    178

http://olx.pl/oferta/wapno-weglanowe-40-zuromin-sierpc-CID757-IDa6e7Z.html#f53be3cadc

ktoś kupował te wapno? polecacie? wapno z Inowrocławia. nadaj się na gleby lekkie nie wapnowane x lat?   :) albo ktoś ma dostawce sprawdzonego w tych okolicach? 

wapno weglanowe:

Morawica 85 zł

Kujawit 70 zł

Bukowa 77 zł

zawartość ok. 50% CaO które najlepiej wybrać? jakieś opinie? 

to te wygląda jak pryzma z kreda nawozową

soltys48    477

w tej cenie kreda nawozowa???Niema takiej opcji na 99% jest to posodowe

3000 postów

icek1    178

24 tony razy 64 no i plus transport to by się zgadzałó bo nie wiadomo czy do Rzeszowa czy do szczecina

soltys48    477

kreda z 40% caO?

3000 postów

icek1    178

może drugi gatunek bo kreda  to kopalina bez wzbogacania i standaryzacji a pokład jest rózny a ile jest tej kredy w kredzie na pewno na każdym samochodzie się róznii to tak jak kiedyś wozili wapno defekacyjne z basenów/odstojników cukrowni/ niby 30//% zaw wody tylko że ono było dostarczane chętnym rolnikom za darmo a chętnych było bardzo małó

Edytowano przez icek1

czy mozna posypać wapno granulowane a na to sol potasową? bo mam miejsca gdzie brakuje potasu i chciał bym to i to posypać przed uprawą ścierniska

AleksanderX    128

jak skała to chyba nie kreda a bardziej dolamit no i reaktywność kredy jest prawie 100% i na dodatek kreda jest tańsza Pytanie czy na terenie gor swietokrzyskich występują pokłady kredy bo ja nie wiem

Edytowano przez AleksanderX

katopo    4

A co powiecie o wapnie defekacyjnym z cukrowni. Jak by to załatwić na jesień to czy nie było by problemu z trzymaniem tego do następnego lata żeby rozsiać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?

• Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?