wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TurekR    6

Słoma z pszenżyta pocięta z wapnować i talerzówa a przed orką mocznik [ o.k. września] czy odwrotnie teraz mocznik a potem wapno. Wapno węglanowe nordkalk ok 4t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Coś z ta ceną nie tak no chyba ze workowane. Wapno ogólnie ok. Ładnie rozdrobnione i wysoka reaktywność. Od siebie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipos4    5

Coś z ta ceną nie tak no chyba ze workowane. Wapno ogólnie ok. Ładnie rozdrobnione i wysoka reaktywność. Od siebie polecam.

Tak, workowane. Nie widziałem na własne oczy ale sypkie chyba. Problem z rozsianiem pewnie, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

pod kielcami jest jedna kopalnia czy więcej ktoś się orientuje ? bo będę mieć wapno magnezowe znajomy ma przywieźć i ponoć 32 wapnia i 12 magnezu z tego co mówi z badan wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Darek kup sobie kredę z Kornicy, a magnez uzupełnij kizerytem. po ile Kamil przywozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

ja zamówiłem po 80 z dowozem - wcześniej sąsiad miał po 70 netto teraz 2 tyg muszę czekać , a Kamila nie znam jeśli to do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po tyle będziesz miał kredę, myślałem że znasz Kamila Serheja - jego auta wożą sporo wapna nawozowego z pod Kielc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

U mnie to samo wapno z firm po 92 wiec 80 jest ok a magnezowe jest mi potrzebne ale dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

 

Jeżeli do mnie było pytanie to Osadkowski Świdnica smile.png

dzięki za odp.

jakie rozdrobnienie ma agrocarb i czym to najlepiej rozsiewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Ile wysiać na ha wapna węglanowego z Morawicy na średnie gleby 3, 4 klasa ph 5-5,5? Planuje wysiać ok 4t/ha, czy taka dawka nie będzie za duża jednorazowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

a co może się stać jak 3 tygodnie(zalecają 4-6) po rozsianiu wapna, podorywce, później orce posieję npk. Jest to zbyt krótki okres czy nie ma się czym przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Zakupiona rozdrobiona kreda z mielnika - 25 ton, 1350 brutto + 500 zl transport, ok 90 km w jedna strone. Wilgotność poniżej 20%.

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mam do rozsiania 27 t wapna węglanowego tylko jest tak sucho że nie dam rady wymieszać go z glebą poza lżejszym kawałkiem, jak rozsieje to może to wapno sobie leżeć na wierzchu i czy ewentualna orka siewna będzie błędem bez wcześniejszego wymieszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Przy orce wrzucisz wszystko na dno bruzdy. Odkwasisz podglebie. Na nastepny rok bedziesz mial dopiero pozytek z wapna, o ile woda nie zmyje go glebiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

 Podpinam tutaj pytanie: czy jest jakies przeciwskaznie przed rozianiem wapna węglanowego, a następnie opryskania kawałka roundupem w celu zniszczenia perzu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ujeździsz perz a na randapie przecież pisze ile liści powinien mieć perz. Po przejechaniu kołem, jeszcze tak gęsto jak przy siewie wapna to liści za wiele mu nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, czy stosował ktoś wapno z kopalni Celiny? Może ktoś opisze efekty.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Zamówiłem 12ton wapna tlenkowego 70% z Trzuskawicy.Jest to odpad z wapna 90% , kolega brał 2 lata temu i bardzo zadowolony.

mam 1.5ha to bedzie wsam raz.Ph mi wyszło 5.2 po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj