Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pola
mj23    3

aro1975 jaka jest Twoja opinia o kredzie z koszelówki po przesiewaczu, bo wiem z poprzednich postów , że ja stosowales.

aro1975    114

powiem tak jak masz drugą osobę do pomocy, co będzie siedzieć na rozsiewaczu i grudy szpadlem dziubać ady na wylocie się nie zapychało to można brać nie przesiewaną sporo jest frakcji jak kasza manna (największa powierzchnia działania). brałem granulat bo młody nie chciał jeździc na rozsiewaczu, a rozsiewał sie równomiernie i przede wszystkim nie zapychał się.

w tym roku wezmę około 30t nie przesiewanej kredy jak znajdę chętnego do jazdy na RCW :)

ja brałem z kornicy

masio513    7

Panowie poleci ktoś jakieś wapno na Podlasiu w big bagach chodzi mi tutaj o jakąś krede. Może być nordkalk tylko nie wiem skąd najbliżej bedzie

A może być nie w big bagach? Kreda z OMP Mielnik CaO 53,46%. Cena 55zł netto/tona na składzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

mj23    3

powiem tak jak masz drugą osobę do pomocy, co będzie siedzieć na rozsiewaczu i grudy szpadlem dziubać ady na wylocie się nie zapychało to można brać nie przesiewaną sporo jest frakcji jak kasza manna (największa powierzchnia działania). brałem granulat bo młody nie chciał jeździc na rozsiewaczu, a rozsiewał sie równomiernie i przede wszystkim nie zapychał się.

w tym roku wezmę około 30t nie przesiewanej kredy jak znajdę chętnego do jazdy na RCW :)

ja brałem z kornicy

Czyli jak jestem zdany  na siebie to tylko po przesianiu. A powiedz jakie efekty po tym wapnie.

xyz88    7

Stosował ktoś z Was Krede pogłównie na rzepak? Wapnowałem magnezowym na jesieni w 2014r i teraz chciałbym dać jeszcze kredy tylko nie wiem w którym momecie to zrobić żeby nie dawać razem z nawozem. A nie chce dawać pod pług bo wydaje mi się że lepiej podziała jak będzie bliżej ziarna.

mj23    3

A może być nie w big bagach? Kreda z OMP Mielnik CaO 53,46%. Cena 55zł netto/tona na składzie.

Daj jakieś namiary na ten towar

Stosował ktoś z Was Krede pogłównie na rzepak? Wapnowałem magnezowym na jesieni w 2014r i teraz chciałbym dać jeszcze kredy tylko nie wiem w którym momecie to zrobić żeby nie dawać razem z nawozem. A nie chce dawać pod pług bo wydaje mi się że lepiej podziała jak będzie bliżej ziarna.

Pogłównie to raczej tylko granulat, ale to drogo wychodzi, najlepiej na ściernisko pod talerzówkę, agregat.

Daj jakieś namiary na ten towar

Nie było pytania, coś niedoczytałem.

knoro93    165

A co sprzedajesz ? Jaka wilgotność ? Jaka cena powiedzmy do Bielska Podlaskiego ? Przesiane ta kreda ? Jakie frakcje ? To prosto z kopalni czy jakiegoś właśnie składu ?

masio513    7

A co sprzedajesz ? Jaka wilgotność ? Jaka cena powiedzmy do Bielska Podlaskiego ? Przesiane ta kreda ? Jakie frakcje ? To prosto z kopalni czy jakiegoś właśnie składu ?

Kupuję:) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

Tomek90    191

Obok masz to samo w Kornicy o której aro wspomina. Jest jeszcze Koszelówka (ecogran) tylko u nich suszona w bagsach. 

mj23    3

Kupuję :) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

Oby nie było tak mokre jak moje rok temu. Normalnie masakra. Jak dojedzie podziel sie info

aro1975    114

Czyli jak jestem zdany  na siebie to tylko po przesianiu. A powiedz jakie efekty po tym wapnie.

efekt jest ale trzeba dać 3-4t/ha - no w zależności jakie masz pH,

plony mam nie najgorsze (w zasadzie zbieram więcej jak sąsiedzi) w tamtym roku wyszło: żyto hybrydowe 7t/ha, rzepak 5t/ha, owies 5t/ha.

w tym roku groch około 4t/ha (jeszcze nie zważony), rzepak, pszenica, żyto i owies nie koszone jeszcze.

zazwyczaj daję kredę pod rzepak i na pola na których mija 3 lata od wapnowania.

knoro93    165

Kupuję:) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

A przywieźli Ci już te wapno ? Napisz mi namiary na pw

masio513    7

A przywieźli Ci już te wapno ? Napisz mi namiary na pw

Jeszcze nie. Masz pełną skrzynkę.

mat22889    11

po skoszonym rzepaku można rozsypać wapno?? słoma po rzepaku to tak jak by obornik? czy można śmiało sypać?? :)

gorecki331    0

Panowie mam pytanko (sorki że wcinam się z troszkę innym tematem) A mianowicie planuje po żniwach wapnowanie, ale również chciałbym ściąć słomę,czy też tak robicie czy może jak wapnowanie to nie cięcie słomy, jak to wpłynie na próchnicę w  glebie.

Apacz13    2

<p>Dzisiaj przyjechało do mnie wpano AGROCARB z Czech 65 zł brutto z transportem :)</p>

bialy2005    193

pewnie z mijscowosci Vapena ? Tam maja oddziła OMYA ta sama firma co w Mielniku. Kiedys tam łądowałem wapno ale workowane do przemysłu jakis dodatek.

Apacz13    2

pewnie z mijscowosci Vapena ? Tam maja oddziła OMYA ta sama firma co w Mielniku. Kiedys tam łądowałem wapno ale workowane do przemysłu jakis dodatek.

Dokładnie tak jak piszesz firma OMYA z Vapenna CZ :)

nie    570

kto, jeśli można wiedzieć, może takie wapno w takiej cenie załatwić?

Michalk13    8

Wapno z Mielnika ma ok 30 % wilgotnosi czyli wychodzi 80 zl za tone

wojtek554    9

Witam. Mam zamiar rozsiać na sciernie wapno tlenkowe magnezowe. I moje pytanie czy po 2-2.5 tygodnia mogę posiac npk pod siew rzepaku?

BartekSzulc    3

Chciałem się zapytać czy na ściernisko mogę rozsiać wapno polcalc i zrobić później podorywkę? I czy później we wrzeniu mogę dać obornik i nawozy NPK?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się