wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid35123    1

Gdzie w Lubelskim a najlepiej w poblizu krasnika moge dostac wapno palone lub ewentualnie krede?? Najlepiej luzem albo w big bagach. Budowlane w workach troche drogie.

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuniec    1

Zrobię małą reklamę jeśli potrzebujesz wapna każdego rodzaju to zapraszam http://www.grempix.pl/ można dzwonić o każdej porze jeśli kogoś interesuje cena to jest zależna miejsca zamieszkania i cena podawana jest oczywiście z transportem

 

 

http://www.grempix.pl/

Edytowano przez tuniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Brałem u ciebie. O jakości się nie wypowiadam bo rozsiane na jesieni a o transporcie i dostawie to było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos89    0

Panowie proszę o pomoc:

Posiadam wapno Baltic Grade I Ekstra Zawartość CaCO3 88% MgCO3 5% -reaktywność pow.80%. Zamierzam to rozsiać na łąki ziemia IV/V klasa ale nie wiem ile tego dać żeby podziałało i czy w ogóle na łąki podziała takie wapno? Może ktoś już stosował i może napisać jakie efekty daje akurat takie wapno? Aha i czy mogę po rozsianiu tego wapna od razu posiać nawozy a jak tak to jakie najlepiej? Dodam jeszcze,że badałem glebę na tych łąkach i wyszło mi, że jest mocno zakwaszona.... Pomożecie nowicjuszowi?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Jak masz mocno zakwaszone to według parametrów wapna które podałeś tylko trawę kołami traktora wygnieciesz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poszukuje dobrego wapna weglanowego z magnezem.. jestem z łódzkiego jakie kopalnie byscie polecili w mojej okolicy a takze w woj. świętokrzyskim? Pytam o to drugie bo zawsze stamtad ktos mi przywozi ale pewnie bral tam gdzie kolejka mniejsza a gdzie mniejsza to pewnie jakas lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

o wlasnie a takie ph najlepsze to jakie bo podobnno jak za duze ph to tez nei dobrze ale tak 7,5 to hyab wystarczajace bedzie co nie pod takie uprawy typu pszenica jeczmien kuku i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Poszukuje dobrego wapna weglanowego z magnezem.. jestem z łódzkiego jakie kopalnie byscie polecili w mojej okolicy a takze w woj. świętokrzyskim? Pytam o to drugie bo zawsze stamtad ktos mi przywozi ale pewnie bral tam gdzie kolejka mniejsza a gdzie mniejsza to pewnie jakas lipa...

 

Jak chcesz dobre wapno węglanowe z magnezem z Kieleckich kopalni to w Radkowicach mają godne polecenia. Tutaj masz link http://www.lafarge.pl/Ulotka_Nawozy_Lafarge_Kruszywa.pdf?xtmc=wapno&xtcr=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

pod zboża 6,5 jest wystarczające

 

ale gdy sie chcialoby by osiagac plony powyzej 7 ton to juz pewnie musi byc sporo ponad 7 ph ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

panowie mam takie pytanie co z tego będzie? jednego dnia sypnołem saletrę i wapno granulowane dolokorn 90 na pszenicę , a tutaj teraz czytam ze powinno się odczekać parę tygodni

Edytowano przez Mcfarmeros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Nic nie będzie, ja w tamtym roku sypałem wapno kredowe, polifoskę8 i saletrę jednego dnia i ładnie rosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

dzieki kolego. Robiłem test czy to ustrojstwo wogule jest coś wart i na połowę działki dałem samą saletrę a na drugą dodatkowo ten dolokorn90 , teraz tylko czekać i patrzeć jak rośnie . Szkoda że na efekt do żniw trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dziś sie dowiedziałem, od człowieka "podobno" mającego pojecie o wapnowaniu pól, iż kreda (np koszelowska) stosowana zbyt często i w dużych ilosciach zakwasza ziemię - powiem wam że usiadłem jak usłyszałem taki rewelacje.

ja u siebie zauważylem tylko pozytywne efekty zastosowania kredy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedział bo powiedział i na tym się skończyło czy jakoś to uargumentował? Ludzie często różne bzdury opowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

agumentacja: "bo kreda zawiera w swoim składzie coś co zakwasza ziemie" - ale nie dowiedziałem sie co konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Jeżeli to jest kreda to nie może mieć w składzie nic co zakwasza ziemię.Kredy mają od 90 do 98 % CaCO3 czyli węglanu wapnia i z tego co wiem raczej odkwaszają.Żeby zakwaszała to musiał to opowiadać jakiś zdesperowany sprzedawca czegoś innego.

 

panowie mam takie pytanie co z tego będzie? jednego dnia sypnołem saletrę i wapno granulowane dolokorn 90 na pszenicę , a tutaj teraz czytam ze powinno się odczekać parę tygodni

Kolego, dolokorn według informacji na ich stronie to zwykły dolomit granulowany.Nic się nie stanie, poza tym że pewnie grubo przepłaciłeś jak za dolomit.To się nie zacznie rozkładać przez parę tygodni tak że spokojnie.Efekt może będziesz miał w przyszłym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Zaukupilem krede z polcalc-u z zamiarem rozsiania na kukurydze w ilosci 0,5t/h. Nie mozna jednak stosowac jej z nawozami fosforowymi, wiec pod agregat razem z polifoska dac jej nie moge.. Czy rozsiac ja poglownie zaraz po siewie? Czy bedzie to najlepsze rozwiazanie? Czy kreda tak rozsiana zdazy wgl zadzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

0,5 tony na ha ? Wysiewając 0,5 tony kredy na ha wysiewasz 250 kg czystego CaO. Jak masz niskie ph to wątpię aby taka ilość pomogła.Coś tam zawsze zadziała, i na pewno placebo zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

jest to granulat i chodzi mi o bierzace zapotrzebowanie na CaO(na jesien bede rozsiewal krede z mielnika nie 0,5 a 5t/h), tylko czy rozsiana poglownie zdarzy sie rozpuscic... czy lepiej pod agregat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj