wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582

tak + transport. tlenkowe to praktycznie to samo co budowlane.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

witam.

Gdzie w ok. Sochaczewa woj. Mazowieckie gdzie można kupić tanio wapno i jakie jak z 10 lat albo więcej nie bylo dawane gleby do IV klasy nawozy z umiarem co polecacie i ile na ha bo nigdy nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

poczytaj wczesniejsze wypowiedzi i wszytko bedziesz wiedział


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor111447    1

witam.przygode z gospodarstwem zaczynam dopiero i chciałbym sie dowiedziec co nie co o wapnowaniu pol...wziołem w dzierzawe 40ha gleby....glebda klasy 4b,5i 6 no moze z 2ha ogołem 3 sie trafi i 4a...gleba miejscami jest gliniasta...wiem ze wapnowane to tam nie było z 10 lat....obstawiam ph w okolicach 5...ale w przyszłym roku chce probki zrobic i powapnowac...(w tym roku niestety juz srodków mi nie wystarczy)chciałbym sie dowiedziec czy sa jakies dotacje do wapna...gdzie mozna kupic wapno i w jakiej cenie....jakie najlepiej zastosowac i w jakiej dawce?nigdy probek nie pobierałem...jak sie je pobiera?załozmy ze mam kilka działek to z kazdej osobno czy moge do jednego wiaderka sypac probki?z jakiej głebokosci je pobrac?i moze ktos by mi powiedział czy dałoby rade uprawic rzepak i pszenice na 5 i 4 klasie ziemi?jest to gleba lekka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Jak kolega chce robić próby glebowe, to najlepiej teraz, najprościej skontaktuj sie z przedstawicielem stacji chemiczno rolniczej z twojego terenu. Dostaniesz woreczki i laskę glebową do pobrania. Gość powie ci jak pobrać próby, prowadzą też doradztwo nawozowe. Namiarów poszukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Czy nie będzie przeszkadzać jeżeli dam pod agregat wapno węglanowe + nawozy fosforowo - potasowe ? zamierzam tak zrobić na jednym kawałku na innych planuję pod pług wapno a później nawozy pod korzeń..... zobaczymy gdzie będzie lepszy efekt ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam właśnie pytanie do znających się na wapnie a dokładnie na szybkości działania:

Mam możliwość tanio (45zł/t z transportem) kupić wapno dolomitowe węglanowe z żelatowej (chrzanów) o zawartości ok 50% wapnia ale niestety niektórzy w mojej okolicy twierdzą iż skutki tego wapna widać dopiero po dwóch latach, pomału się rozkłada.

Inni mnie namawiają na wapno z Morawicy (dużo drożej) które też jak patrzyłem ma ok 50% wapnia i jest w formie węglanowej tylko nie wiem jak dobrze jest rozdrobnione?

Co według was było by lepsze???? Dziękuje za mądre podpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam mam pytanie :

Czy mażna zrobić taki zabieg na polu że najpierw wywozi się obornik potem się zaoruje to i potem daje się wapno na to ? Czy to nie zaszkodzi ? Czy to wapno i obarnik w takiej sytuacji zadziałają normalnie ? Czy takie zmieszanie obornika z wapnem jest dobre czy nie ? Ten zabieg oczywiście byłby robiony jednego roku najprawdopodobniej w tym roku niedługo . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy też wiele od tego jakie to wapno, jeżeli węglanowe o małej reaktywności to sporo czasu minie zanim zacznie działać, ale oczywiście najlepiej jest dać w innych latach obornik i wapno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

teoria teoria praktyka praktyką :) 2 lata temu na jesinie wysypałem na sciernisko 6t/ha weglanowego 50% CaO jurajskie to było przejechane talerzówka ijakies 2 miesace póżniej pózna jesienia obornik i orka. Zsiany owies był mizerny bo to byłą swieża dziłka ph ponizej 4. W tym roku miałem żyto dankowskie diament sypneło 5,5-6t/ha :) Takze według mnie i wapno i obornik zadziałał jak nalezy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja dałem obornik potem go talerzówką potraktowałem za 2 tygodnie dałem 6t/ha wapna dolomitowego, rozsiałem gorczycę i znowu talerzówka. W tamtym roku też tak robiłem i Ziemniaczki rosły na tym jak szalone.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, powiedzcie mi coś na temat wapna z tych ofert. Gleby mam raczej cięzkie i średnie które będzie lepsze

http://orly2.pl/inde...p/site/art/3/35

http://orly2.pl/inde...p/site/art/3/37

 

Badania gleby robiłem i na dwóch kawałkach wapnowanie jest konieczne, a na pozostałych chciałbym ponieść nieco ph bo dawno już było wapnowane.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli zawartość magnezu jest w normie to lepiej to pierwsze, bo to drugie z magnezem pewnie droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Wie ktoś może z was czy w okolicach Wołowa {woj.Dolnośląskie} wozi ktoś wapno i w jakiej cenie za tone lub tira całego 26t.z transportem? Z góry dzięki bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A kiedy wapnować pod kukurydze bo bedzie pierwszy raz siana na wiosne a w tym roku było na tym polu żyto i już obornik został położony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja kupiłem w tamtym roku 12 ton tlenkowego i samochodem kierowca rozsypał mi na ściernisko pod podorywke na 1.5 ha , wapno chyba 70-80% .

Za autko z rozsiewem dałem 1000zł.

Powiem że różnica jest kolosalna widać było już na wiosne jak pszenica pięknie się krzewi a wczesniej była taka blada.

A nawożenie takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

ja pryskałem ściernie randapem ,jak to teraz zrobić ??? rozsieje wapno i co ??? chce siać na tych polach ozime a na niektórych nawet poplon muszę jeszcze zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

chcę dać wapno posodowe po zbiorze kukurydzy na kiszonkę i zgruberować.potem za ok.dwa tygodnie obornik i orka zimowa.dodam że wiosną posiana będzie kukurydza.czy jej to nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I w czy masz problem?

Posiej wapno i siej poplony.

POL1 to dałeś jakieś 8 ton/ha wapna tlenkowego. I nic ci nie spaliło.

Bo w którymś temacie napisałem że tlenkowego kiedyś dawali po 4 tony. To jeden z użytkowników napisał że jakby dał z 3 tony to nic by nie urosło przez parę lat na tym polu.Wszystko by spaliło.

A gdzie kupiłeś takie tanie wapno. Bo u mnie za tlenkowe chcą po 200 zł/t może 210 plus transport. Do mnie jest z kopalni z 40km.

W Polsce znalazłem po 60, ale transport tyle wychodzi że na samochodzie wyjdzie taniej o 400 zł niż koło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Te wapno posodowe to nie jest takie super wapno. A poza tym to niby co miałoby tej kukurydzy zaszkodzić? Na niskim pH kukurydza nie urośnie, a z drugiej strony kukurydza bardzo dobrze wykorzystuje składniki z obornika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam powiedźcie mi ile na ha dać wapna tlenkowo-magnezowego 53% [czy coś takiego],ziemia wapna b.dawno nie widziała i czy może leżeć na polu rozsiane na ściernisku bo to na zime będzie orane a wapno musiałbym rozsiać niedlugo,z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj