wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grala13    7

może leżeć,nic sie nie stanie,chyba że ukradną,najlepiej przykryć,ja miałem nie przykryte to potem bryły trzeba było kłuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pilnie poszukuje namiarów do kogoś kto w przyzwoitych pieniądzach przywiezie mi wanne kredy, w okolicy nikt nawet nie wie co to tak więc mam nadzieje że wy mi pomożecie. Mieszkam w wielkopolsce, pomiedzy Koninem a Kaliszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A mam pytanie odnośnie wapnowania po łubinie. Ze względu na to że był desykowany i pole mogłoby leżeć nie ruszane do głębokiej orki to czy rozsiać teraz kredę i niech leży na polu czy zrobić po rozsianiu jednak agregatem ścierniskowym?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam , mam pytanie czy kredę pastewną można zastosować w polu

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Powinieneś zastosować wapno które najszybciej wejdzie w reakcje, czyli te które ma jak największą aktywnosc chemiczna. Ja 2 lata z rzedu dawalem krede w duzych dawkach a teraz co roku daje wapno weglanowo magnezowe od 4 lat. I mam spokój z kwasowoscia gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Powiem tak: poszukaj na tej stronie http://www.iagro.pl/ osoby która oferuje wapno w twoim regionie (województwie) i spytaj ją jeżeli nie będzie miała kredy ( w co nie wierze) o wapno które ma największą aktywność chemiczną. Kreda to dobra i w miarę ekonomiczna opcja. Jeżeli są fundusze to zastanów się nad nordkalk fast cal, osobiście nie stosowałem ale znam osoby które bardzo sobie chwalą te wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam!

odświeżę temat a mianowicie mam taki sam problem jak kolega wyżej czy nie będzie przeszkadzało rozsianie wapna na gorczyce? aktualnie gorczyca powschodziła a na jesień planuję rozsiać wapno, przyorać i zasiać pszenicę będzie dobrze czy wstrzymać się na drugi rok? na innych polach też planuję rozsiać wapno tylko na rolę i wykonać orkę jeżeli zaorze na głębokość 20-25cm będzie efekt? czy po przez głęboką orkę zmarnuje wapno? :)

Pozdrawiam..... ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Przymierzam się do rozsiania wapna na pole orientowałem się w cenach i wapno luzem kosztuje około 70zł tona a na składzie z nawozami tona wapna kosztuje 550 zł co to może być za wapno??. Mam ziemię bardzo zakwaszoną sprzedawca tego droższego wapna każe mi rozsiać 800kg na h. Za pewne do wapno droższe jest poddane obróbce co możecie mi doradzić bym zrobił ?? będę wdzięczny za podpowiedź. Które wapno uważacie że da lepszy efekt i będzie odpowiedniejsze na gleby lekkie klasa 4-5 dodam że to wapno jest w postaci granulatu.. Pozdrawiam

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam wapno mozna posiac i od razu zaorac czy najpierw musi byc podorywka dopiero potem orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wapna nie powinno się orać, zależy jeszcze jaki masz pług, bo jak taki który bardzo dokładnie orze to może słabo podziałać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

To co lepiej poczekać na drugi rok? pług Unia Tur 4x35

Czy lepiej będzie zaorać rozsiać wapno, uprawić agregatem i zasiać pszenicę? :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Wapna nie powinno się orać, zależy jeszcze jaki masz pług, bo jak taki który bardzo dokładnie orze to może słabo podziałać.

Czyli sianie wapna na ściernie a następnie orka odpada. Według Kolegi lepiej jest zaorać posiać wapno a następnie uprawić pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

witam w ofercie "osadkowski" jest wapno - baltic granulki - 46%Ca0,2%Mg0 w bb, nawoz wapniowy (weglanowy ) produkowany z kredy o duzej aktywnosci chemicznej cenna to 410 zl brutto , czy ktos z was stosowal to wapno , wasze opinie na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Nad czym tu się zastanawiać. Sam napisałeś że masz b.zakwaszoną glebę, więc tylko wapno luzem. Ps masz b.tanie wapno. Ja płacę po 82zł netto za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

przyznam się że robię to pierwszy raz więc nie wiem jak, otóż jutro zbieram próby z pola i wysyłam próbki do badania a później składam wniosek o Wapno, jestem po żniwach i nic prawie nie zrobione bo jeszcze słomę zbieram, doradźcie jak to zrobić żeby było dobrze jak uprawiać kiedy siać wapno pod ozimy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej w wapnie nie masz więcej niż 60%Cao.

Wiec jak dasz 800 kg a z 3 tony to ile dasz czystego Cao na hektar. i ile taniej to wyniesie.

Za 550 zł za tonę to z Nordcalcu dasz z 5 ton na hektar wapna 50 % gdzie samego Cao dasz 2,5t, a w tym 800kg nawet 60% dasz 480kg Cao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

granulat dla bogatych :) chwała składom z dziadowskimi marżami. wapno tylko luzem i w dużych ilościach, na zakwaszoną glebę jedno wapnowanie ni epomoże


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam. Potrzebuje pilnie opini na temat nawozu ''dolokorn''. W jakiej cenie jest ten nawoz w waszych rejonach? Jakie dawki sie stosuje, czy odkwasza glebe i ogolne opinie. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przeciez to najzwyklejszy dolomit tylko zgranulowany z melasa :)http://www.dolokorn.pl/img/dolokorn.pdf nawet tu napisane ze szybkosc dziłania zalezy od granulacji. wiec jesli jest zrobiony z dosłownie pyłu to szybciej zadziała ale jesli ta granulka to jeden odłamek obtoczony w melasie to szkoda kasy. Nie widze sensu napychania portfeli firmom granulujacym wapno to mija sie z celem. A koszt takiego wapna jest kilkakrotnie wiekszy od kupionego luzem mielonego dolomitu czy innej skały.

 

Najszybszy efekt osiagniesz siejac krede ale nie pod pług tylko przedsiewnie pod agregat jesli zalezy ci na czasie. Drugim co do szybkosci dziłnia jest czysty weglan ze skał jurajskich odmiana 04 a najwolniej działa weglanowo-magnezowe - dolomit.

Wypraktykowałem ze weglan siany pod pług dał super efekt ale w 2 roku czyli po wyoraniu przyoranego weglanu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Dziekuje kolego. Bardzo mi pomogłeś.Nie bede sie w to pchal, ponieważ cena tez nie jest mała. A co mozesz mi powiedziec o kredzie ECOGRAN? Wiesz moze jak ształtuja sie jej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj