wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Sebastian    0

@silva stosowaliśmy xlat wap-mag i coż zasobność w mg wysoka i bardzo wysoka zaś ph hmm tu niestety trza stosować coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy wapno tlenkowe można zastosować przed agregatem uprawowym przed sianiem pszenicy ozimej i nie będzie żadnych problemów z pszenicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No u mnie niska lub średnia magnezu. A na pH jeśli finanse pozwolą będzie tlenkowe białe wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

zalezy jaką ma reaktywność


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja zastosowałem wapno weglanowo magnezowe w ilości 3t/ha i mam pytanie czy mozna na takie pola stosować obornik lub gnojowkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja zastosowałem wapno weglanowo magnezowe w ilości 3t/ha i mam pytanie czy mozna na takie pola stosować obornik lub gnojowkę ?

 

Teoretycznie nie powinno się stosować. Chyba że są wypadki wyższe, tak jak np u mnie brak miejsca na składowanie obornika i trzeba go wywieźć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, podzwoniłem po kopalniach ale, nikt mi nie przywiezie 10 t wapna..Tylko zestaw 27 ton....A co ja z tym niby zrobię? Sąsiad żaden nie chce.

Może macie jakąś alternatywę dla mnie ? :/

 

Jestem z okolic Łodzi.

Edytowano przez ElWymiataczos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może w okolicy sa jakieś zakłady z nawozami itd i sprowadzają wapno, i dla nich przywóz takiej ilości to żaden problem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

sebastian a kiedy będziesz stosował nawozy fosforowo - potasowe????? też pod agregat?????

a pisałem gdzieś że pod agregat?

w tym roku idzie wapno pod pług a PK przed agregatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może masz na polu rędzine? Pod rędziną jest margiel. Można nim wapnować pola tylko trudno ustalić dawkę żeby nie sypnąć za dużo. Trudno też stwierdzić po jakim czasie zacznie działać a badanie w stacji chem-rol kosztuje chyba 120zł. Ale jak nie ma nic innego margiel też może być , potrzebna tylko koparka i rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Analiza gleby na PKMg pH za próbkę kosztuje 9.40 zł w lublinie. Chodziło mi o analizę marglu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Jakie polecacie wapno, które działa w pierwszym jego stosowania. Ile się go stosuje na ha oraz jak jest jego cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mam pytaniie nw wiosne wapnowalem pole wapnem weglanowo magnezowym i nadal jest taka mala lata na polu gdzie zboze nie chce rosnac czy moglbym posypac to miejsce wapnem budowlanym ?? bo wtedy moge kupic mala ilosc a nie odrazu 24 tony i czy to cos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Badałeś glebe w tym miejscu? Jesteś pewny że to wina niskiego pH lub niedobór magnezu?

Spróbuj zgłęboszować. U nas w wielu miejscach to pomogło. A jeśli nie to jeśli masz obornik to zrób sobie na łacie składowisko na jakiś czas. U nas pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

gleby nie badalem ale zauwazylem ze jest troche lepiej w tym miejscu po weglanie . bo zawsze ginelo wszytko w tym miejscu i wyrastala trawa , teraz juz bylo duzo mniej ale jeszcze chcialem posypas=c to tym budowlanym wapnem .

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Pamiętaj że dałeś węglanowo magnezowe. Więc może tu chdzić o magnez. A tym bardziej że to trawa a nie skrzyp naprzykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Co do wapna z cukrowni to bym sobie odpuścił.dawałem go dwa lata po 8-10 ton na/ha i efekt mizerny.

Znajomy wapnuję wapnem budowlanym co roku i jest zadowolony.Rozsiewa starym poznaniakiem bez redlic, po 300-500 kg na ha.przy czymś takim co jest u ciebie to bym dał z 2 tony na ha.Albo w samo to miejsce parę set kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ja w tym roku zastosowałem pierszy raz wapo wapniowe tlenkowe o zawrtości: CaO 80%, granulowane Zobacze jaki bedzie efekt Zalecenia producenta to ok 200 kg/ha co roku przed siewem Pakowane jest w tonowe big bagi a rozsiewa sie zwykłym rozsiewaczem do nawozów mineralnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A cena? Z praktyki do podniesienia pH najlepsze było wapno białe tlenkowe. Tylko trzeba mieć szczelną kabine :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj