wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

kkk2006    0

O dzięki za odp a nie wiesz czy mozna mieszac wapno z popiołem ze słomy? bo znajomy opala dom słomą i nie ma co z tym zrobić.o widze ze kolega z moich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1987    0

Przedstawiam poniżej ceny dla powiatu Radziejowskiego

 

Węglanowo – magnezowe - DOLOMIT (min. 15% MgO i min. 30% CaO) = 88 zł/t

Węglanowo – magnezowe – DOLOMIT (8-15% MgO + 32-40% CaO) = 82 zł/t

Węglanowe (min. 50% CaO) = 82 zł/t

Tlenkowe (min. 50% CaO) = 140 zł/t

Tlenkowe (min. 60% CaO) = 165 zł/t

Tlenkowe z magnezem (min. 20% MgO + min 40% CaO) = 186 zł/t

 

W cenę wliczony jest transport. Zamówienie min. 24 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1987    0

Podaje ceny wapna dla powiatu radziejowskiego

 

Węglanowo – magnezowe - DOLOMIT (min. 15% MgO i min. 30% CaO) = 88 zł/t

Węglanowo – magnezowe – DOLOMIT (8-15% MgO + 32-40% CaO) = 82 zł/t

Węglanowe (min. 50% CaO) = 82 zł/t

Tlenkowe (min. 50% CaO) = 140 zł/t

Tlenkowe (min. 60% CaO) = 165 zł/t

Tlenkowe z magnezem (min. 20% MgO + min 40% CaO) = 186 zł/t

 

W cenę wliczony jest transport min. 24t

 

Chętnych zapraszam do współpracy

tel. 509 063 042

dawidlewandowski23@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

@wlascicielziemski z wapnem na wiosne nie kombinuj. Najlepiej po żniwach na rżysko i gruberem lub talerzówką przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam mam pytanie dziś otrzymałem wyniki analizy gleby( V klasa ziemi ph 7,3 fosfor 18,5 potas 17,5 magnez 6,8 oraz łąka IV klasa ziemi ph 6,7 no i fosfor 20,0 potas 21,4 magnez 6,2mg/100g gleby)i mam pytanie czy te parametry są dobre dla tych klas ziemi? jeśli nie to jakie powinny być i co zrobić aby to zmienić?za odp z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

mala poprawka do stosowania wapna z obornikiem nie mozna tego robic poniewaz fosfor i potas z obornika zamiast dzialac sie uwsteczni i bedzie niedostepny dla roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa    0

To gdzie tyle można dostać tych wytłuczek ;)? Ja w tym roku chce kupić wapno z cukrowni. Dowiadywałem się i chcą 10zł za tonę.

a gdzie kupujesz to wapno?tzn z jakiej cukrowni .mi przywozili w tam tym roku z cukrowni Dobrzelin to wyszło 11zł/t razem z transportem.zawartosc CaO - 30%... szczerze mowiac tak srednio mi sie ono podobało na sam wyglad.wydaje mi sie ze magnezowe jest o wiele lepsze ale tez duzo duzo drozsze . Takie wapno od kilku lat przywozi mi sasiad i wapnuje pola tak co 4 lata w ilosci około 1200kg /ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

No właśnie zaje...te tylko że te pola nie były z 15 lat wapnowane(co roku są dokarmiane obornikiem) i teraz niewiem co zrobić bo na wynikach mam napisane że wapnowanie zbędne.Ale czy ph jest dobre dla tych klas ziemi to już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam 5 klasę a ph 6,1 i w wynikach też mam że zbędne wapnowanie

ale to zależy bo kawałek mam lekka i tam jest zbędne a drugi kawałek średnia i tam jest ograniczone

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Czy używał ktoś wapna Eko-calcium z Bełchatowa? Jest to kreda jeziorna mielona z zawartością tlenku wapnia ~35%, reaktywnośc na poziomie ~65%. Cena tego jest naprawdę przyzwoita jak na kredę. Dla odmiany 07a, norma dopuszcza zawartośc do 30% wody, więc to jest całkiem sporo. Szukam opinii kogoś, kto stosował.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja stosuję z dalgety. Wapno 50% rzucone we wrześniu 2009 w dawce 3 tony czyli 1,5 cao. Ph w marcu 2010 z 4,7 podskoczyło na 5,7. Teraz dawałem 4 tony czyli 2 cao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U siebie ostatnio zauważyłem ciekawe zjawisko. Równałem stanowisko po pryzmie kiszonki z qq(pryzma była na polu). Badanie pH wykazało ok 7, a w dalszej części pola gdzie kiszonki nie było pH 5. Jak to możliwe? Myślałem że po kiszonce pH spadnie jeszcze bardziej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Witam, podpowiedzcie koledzy jakie wapno dać na gleby kl 3 i 4, pH niestety nie znam, ale raczej odczyn kwaśny, pole nie było wapnowane przez ok 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja pod pszenice na jesien przed siewem na zaoraną role dawałem 8 ton na hektar wapna tlenkowego . I pszenica jak "bandyt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Witam, podpowiedzcie koledzy jakie wapno dać na gleby kl 3 i 4, pH niestety nie znam, ale raczej odczyn kwaśny, pole nie było wapnowane przez ok 10 lat :)

próba do 4 ha kosztuje ok 9 zł. To majątek? I w dodatku potas fosfor magnez ci zbadają. I jaka to gleba też. I jakie wapno masz posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@saszeta - majątek to nie jest ale zawsze problem, ale tak czy tak trzeba będzie badanie zrobić. A co do 9 zł to cena za próbkę, a tych próbek to z 4 ha to kilka jak nie kilkanaście trzeba wziąć, chyba że jest to cena za tzw próbkę zbiorową.

 

Ciekawe jak wyniki takiego wynalazku mają się do rzeczywistości :D

http://allegro.pl/ag146-kwasomierz-glebowy-ph-metr-wilgotnosciomierz-i1509320774.html

 

Porównywał ktoś wyniki z tego do wyników z oschr? Chyba kupię takie cudo i zobaczę z czystej ciekawości, w końcu to nie majątek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jedna próbka to jest z powierzchni do 4 ha. Po prostu bierzesz z kilku miejsc, mieszasz i robisz jedną próbkę. Chyba że masz mozaikę to lepiej kilka próbek z mniejszej powierzchni.

Z tym wynalazkiem daj sobie spokój. Lepiej taki kwasomierz z płynem helliga. Jest dokładniejszy. A cena podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja w sobotę przywiozłem 10 ton kredy nawozowej, jutro jak się wyrobie to sypię pod kapuche ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

No właśnie, jaka cena ? I oczywiście czy kreda to nie wapno działające intensywnie lecz krótko ? Podzielcie się własnymi doświadczeniami z wapnowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ja mieszkam niedaleko Tczewa i do mnie wapno przyjechało z Kruszwicy.

Ile płaciłeś za tonę/samochód?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

po mnie miało przyjechac chyba z radomia tzn od tamtad mi liczyli km to za tone wyszo mi 75 zł chyba lub 85zł/t wiec to nie tak duzo wydaje mi sie ale transport min 24 tony a mieszkam miedzy piła a poznaniem do was w granicach 120 zł/t powinno wyjśc nie drozej tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Dzisiaj dostałem propozycję z kopalni dolomitów "Chrzanów": 85zł/t + 8%vat-u z transportem do powiatu Świeckiego w kujawsko-pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj