wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

garek    155

zamówiłęm tira wapna granulowanego 350 netto za tone


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

Witam chciałbym zapytać co lepiej stosować czy wapno firmy wap mag czy Luboplon, czy ktoś stosował i może się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś dostałęm wyniki próbek ziemi i wyszło że mam wszytkie działki zakwaszone:( ph od 4.05 najgorasza do 5.50 najlepsza. Jakie mi polecicie wapno? na allegro znalazłem węglanowe po 15 zł i w miarę nie daleko bo z Kielc będzie do mnie ze 120km,chyba że ktoś wie gdzie jeszcze jest w małopolsce niedaleko Tarnowa?

 

 

Kiedyś gadałem z kolesiem który zajmuje sie dystrybucja wapna i powiedział mi ze jak mam ph 4-5 to zaden dolomit tylko dobrze zmielony wapień o wysokiej reaktywności.Dopiero jak odkwasze glebe wtedy zastosowac dolomit który bedzie podtrzymywał Ph poprzez powolne jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym zapytać co lepiej stosować czy wapno firmy wap mag czy Luboplon, czy ktoś stosował i może się wypowiedzieć na ten temat?

Szczerze, to nigdy go nie stosowałem. Ale słyszałem, ze ten nawóz nic nie daje, a jest droższy od wapna tradycyjnego. Szkoda kasy, bo za tą cenę miałbyś dobrej jakości wapno do rozsiewu po żniwach. Jeśli ziemia nie jest aż tak kwaśna, to się wstrzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

@jerry193 nie stosuj ani tego ani tego.Moi zdaniem zadnych dobrych efektow po tym nie ma.Kiedys zastosowalem wap mag i nic mi to nie dalo.Tylko kase wyrzucilem w bloto ;[ Najlepiej zastosuj jakies wapno tlenkowe lub weglanowe.Po tym sa efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam panowie ja mam takie pytanko czy jak dam wapno z gnojem kurzym to tak można czy lepiej wapno dać za rok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Wapna nie stosuje sie razem z obornikiem.Ale mozna zrobic tak, ze wapno dajesz np. pod podorywke, a obornik pod orke.Ja tak robilem i nic zlego sie nie stalo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

Czy można wapnować pole w okresie zimowym na śnieg ? Pole jest na równym terenie a danie wapna na wiosnę nieco by cały proces jego wchłaniania przez glebę opóźniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam ma moze ktos nr do'' Waprol Sp. z O.o. Kopalnia Wapna Nawozowego'' ten nr co na ich stronie jest podany nie jest dobry a nie mam do nich daleko i po wapno mógłbym sam podskoczyć tylko jak sie do nich dodzwonic :(a moze wiecie tez gdzie sprzedaja wapno węglanowe ale w big bagach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A czy ktoś sprzedaje wapno luzem w Lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ten waprol jest w chrustowie około obornik. tak dla skojarzenie firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy można wapnować pole w okresie zimowym na śnieg ? Pole jest na równym terenie a danie wapna na wiosnę nieco by cały proces jego wchłaniania przez glebę opóźniło.

Działanie wapna jest tym skuteczniejsze im lepiej jest wymieszane z ziemią.Pierwsze słyszę, jak żyję o działaniu wapna na glebę poprzez wchłanianie, a żyje dość długo.

Pozostawienie rozsianego wapna na polu wiąże się ze stratami, które dotyczą najlepiej zmielonych frakcji, a więc tych najbardziej efektywnych w działaniu.

Wapno węglanowe możesz zastosować bezpośrednio przed zasiewem i lepiej wstrzymaj się do wiosny gdyż wilgotność ziemi umożliwi dokładne wymieszanie z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

koledzy gdzie można kupic na podkarpaciu dobre wapno

ph od 4,75 do 5,5 aby odkwasic czesciowo ziemnie mi chodzi cały tir bym zamówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

koledzy czy ktos orjętuje sie w jakiej cenie jest teraz wapno

np wapno magnezowe

wapno węglanowe

wapno tlęnkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Zobacz sobie na allegro.Tylko ze nie sugeruj sie zbytnio tymi cenami bo do tego dochodzi cena transportu.Najlepiej zadzwon sobie do jakiejs firmy i oni ci wylicza mniej wiecej koszta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0
Napisano (edytowany)

Witam Marcin

jakie to macie wapno w ofercie

-jaka cena i skąd jestes

Edytowano przez lulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj