wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

Wszystko ładnie pieknie ale gdzie bym nie pytał to w gre wchodzi cały transport czyli 24 tony a to jest 10 tys. zł a nikt nie bedzie mi wiózł 2 ton na spróbowanie.Gdzieś tu na AF ktos pisal ze wcale tak łatwo to się nie rozsiewa rozsiewaczem do nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja własnie dzisiaj nabylem wapno z kzk, nie granólowane, tylko zmieloną kredę, rcw bedzie ladnie szło, cena jaka zaplacilem za 1 tone to 150 zł netto, plus 20 zł od tony transport,brałem cały skład 24 t. ale mieszkam blisko koszelówki jakies 60 km. wapno granólowane kosztuje tam na miejscu 300 zł netto. Rozmawiałem z włascicielem kzk, i mówił ze niema róznicy miedzy tym granulowanym a kreda mielona, jedyna roznica to wilgotnosc, gdyz kreda przed granulacja musi przejsc przez piece. Ale ta moja jest naprawde suchutka bo niezle z niej pyli. Wiec uwazam ze kreda granulowana to marnacja pieniedzy, kogo na to stac by placic 2 tyle za granule. Alternatywa jest kreda jeziorzana np z bełchatowa, cena 20 zł/t reaktywnosc dokładnie nie pamietam ale cos w granicach 70 %. Fakt jest taki ze kreda jest najlepszym wapnem, dziala szybko, ale nie gwałtownie.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

big bag, 1 tona w bigu, big bagi te maja otwarta gore wiec trzeba je wstawiac pod dach, ale sa dosc ze tak powiem pasowne w ukladaniu, mozna klasc trzy do gory i spokojnie sobie stoja.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Ja w tamtym roku brałem wapno nie granulowane z koszalówki pod rzepak to musze przyznać że widać poprawe bo plon miałem troche lepszy .

Teraz kupuje wapniak kornicki granulowany tylko że z wólki nosowskiej (to chyba to samo co w koszalówce)tylko że rozsiewam go w małych ilościach ok 500 kg na ha ale i tak to powinno coś dać .

LUKARD a ty skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

320zł brutto tylko że sam ją odbieram

 

turbogrocho49 Miałeś jakieś trudności z rozsianiem tego wapna nie granulowanego bo u mnie to troche ciężko .Suche to wcale nie było bo trzeba było szpadlem szturchać .Jak leciało to miejcami drobno a miejscami wielkimi kupkamki .Te granulowane to super się rozsiewa .Rozsiewam go normalnym rozsiewaczem do nawozu i nic się nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

Powiat Sochaczew, Mazowieckie


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynio    0

mam pytanie...- kupiłem wapno pół granulowane WAPNOMAG ok 16 %Mg i ok 40% CaO w workach 30 kg po 300 zł/tona - chyba duuużo przepłaciłem co???? i WAPNOVIT ok 52 % CaO po 280 zł / tona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

3t/ha CaCO3 (węglan wapnia) wysiane na glebie średniej, a karzą 4,5t/ha. Mogę poprawić (0,5t/ha) tlenkiem wapnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Popraw za rok, bo efekty działania i tak są rozłożone w czasie i tak dawka nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Witam.

Mam jedno pytanko.. ojciec jak byl na zebraniu z cukrowni to jak co roku zamawia tam wapno i inne pierdoly... i teraz mowi ze zamowil jakies wapno z cukrowni gdzie na hektar daje sie go minimum 8 ton... i ja nie wiem czy sobie zartuje ze mnei czy powaznie takie wapno faktycznie istnieje?? 8 ton na hektar to dość sporo.. słyszął ktos o takim wapnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

i teraz mowi ze zamowil jakies wapno z cukrowni gdzie na hektar daje sie go minimum 8 ton... i ja nie wiem czy sobie zartuje ze mnei czy powaznie takie wapno faktycznie istnieje?? 8 ton na hektar to dość sporo.. słyszął ktos o takim wapnie??

Wapno defekacyjne, oprócz Cao posiada w składzie PKMgS, dawka na ha od 6 do 15-20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Własnie ja takie wapno sieję juz 3 lata.

Po 1zł za tonę w Cukrowni Werbkowice.

Ja sypie około 20 ton na ha.

Super efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja siałem te wapno[z cukrowni] przez 3 lala w dawce 8-10 ton.Więcej tego nie chce widzieć na polu.

Efekty marne.

Miałem skrzyp na polu [z 30 metrów kwadratowych] i specjalnie dałem tam z 2 tony, to skrzyp na drugi rok też sobie był.

Jak dałem z Nord calcu po 2,5 tony na ha a w to miejsce z 5 ton na ha, to na drugi rok skrzypu już nie było.

W tamtym roku na pól pola rozsiałem z cukrowni a drugie pół z Nord calcu to po Nord calcu ukosiłem z 1,5 tony zboża więcej na ha.

Ja kupowałem je po 10 zł za tonę plus transport drugie 10 zł.Czyli wychodziło ok 200 zł/ha i do tego z 4 razy jazda rozsiewaczem po polu.Czyli to nie jest tanio,bo z Nord calcu kupiłem po 68 zł X 2,5 tony to wychodzi 150 zł i jeden wyjazd rozsiewaczem w pole.W top agrze czytałem kiedyś artykuł o tym wapnie to są tam jakieś ilości mikroelementów, a co do makro to [ale nie pamiętam gdzie to czytałem]to jest to bujda.

Jak jaszcze odbierałem je z cukrowni to spotkałem tam rolnika z pod Dzierżoniowa i właśnie mi mówił że tam też rolnicy stosowali te wapno a teraz nie chcą go widzieć na polu.

Ja w tym roku też się do tego przekonałem.

Po prostu dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zadzam sie nie wszystko tanie jest dobre liczy sie efektywnosc stosowania ja sialem posodowe co z tego ze bylo tanie i nic poza tym po dwoch latach kopiac ziemniaki na tasme cale brylki wapna szly tzn. ze sie nie rozpuscily szkoda kasy i rozwozenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

a ja sieje wapno budowlane.90% wapnia.drogo wychodzi ale efekt b dobry... stosuje corocznie pod warzywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wapno defekacyjne może w super szybkim tempie nie odkwasza ziemi ale daje sporo innych efektów.

http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/nawozy/wyjatkowe_wapno,5a082c0bf408bb9915c1.html

W cukrowni Dobrzelin sprzedają po 11zł/T dla plantatorów, transport mam własny więc chyba trochę tego przywiozę.

Tylko zastanawiam się ile później wysiewać bo gleb kwaśnych nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Można coś dowiedzieć się o tym wapnie budowlanym? Jakie dawki dajecie itp. Bo słyszałem że niezłe efekty. Ale w okolicy gość dał za dużo że wypalił wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

A orientuje się ktos ile teraz kosztuje ta kreda granulowana i czy faktycznie jest z nia tak kolorowo jak zachwalaja ??? dzieki za odp.

Wczoraj sie orietowałem i w bb wychodzi ok.450zł t. w detalu, przy całym zestawie ponizej 400 mi powiedzieli tak wstepnie.

Edytowano przez farmkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj