wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
black08    4

u nas wapno jest od 0,50zł za tone do 5 zł skład ok 30%Ca 8%Mg wada mokre do 40% wody u nas sieją to rozrzutnikami i jest miodzio wapno posodowe


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@black08 sprawdź tylko ile to wapno ma chloru (z inowapu). Jak siejesz same zboża to ok. Daj 2 t/ha i zobacz jakie po nim bedą wschody buraków, warzyw, QQ.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ma od 0,3% do 1,39% CL zaleznie od partii. u mnie leży rok na pryzmie poźniej na pole. jesli pod warzywa o idzie pod przedplon w tym roku na jesien poszło i to poszło dużo więcej niż 2 tony. wapno ma dodatowo w kg 20mg boru

10.6 miedzi

560mangamu

0,05% k20

0,14 p205

siarki ponad 1,1%

nie jest idealne ale za ta cene tez nie takie złe.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A orienujecie się która z kopaln ma najlepsze wapno dolomitowe?chodzi mi o rozdrobnienie.Ogłoszeń tego wapna jest pełno ale ocena praktyków jest najbardziej wartościowa

 

A może ktoś korzystal z pomocy de minis do wapnowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

To jak wygląda ta sprawa z dopłatą do wapna??czy są jakieś wymagania hektarowe albo coś?opłaca się składać taki wniosek jak to wygląda cenowo ile wyjdzie za tonne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli w De minis samemu się wybiera wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Wie ktoś może gdzie tanio można dostać wapno w Wielkopolsce albo okolicach?I jak to cenowo wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

witam wapno u mnie sprzedaje gościu to jest wapno tlenkowe które się bardzo szybko rozkłada i siejesz rozsiewaczem jest bardzo skuteczne tzn.szybko zmienia ph gleby a jest w big-begach 600kg tel do niego 603040713 jak cos pisz na PW

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

gostyn, krobia wlkp, gościu to wozi

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszol    0

moge sprzedac nawoz mapniowo magnezowy (45%wapna,15%magnezu)dosyc tanio po 380 zlza tone z transportem w workach 30 kg chetnych prosze by pisali na gg pod nr 5315295 ( tarnsport na cala polske )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Pytanie do mieszkańców okolic Świdnicy. Gdzie można zakupić wapno tlenkowe. Potrzebuje około 500kg.

Czy jest możliwość załadowanie na busa z budą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli potrzebujesz taką małą ilość to kup budowlane, worek 30 kg widziałem za ok 9 zł.Wapno tlenkowe rolnicze to odpad przy produkcji budowlanego.15 worków spokojnie wejdzie na busa z budą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

dokładnie tak jak napisał xemit,albo pojedź do Wojcieszowa przed Jelenią Górą i sobie kup ile chcesz.Tam jest zakład produkcyjny,masz tysiące ton na pryzmie.jak się nie mylę to 160 tona.Ale pamiętaj wapno luzem niesamowicie się kurzy,tak se zabrudzisz busa że nie będziesz go mógł domyć i musisz mieć maski przeciw pyłowe i okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

No ok. Dajmy, że kupie to budowlane. Ale po:

1 - Czy działanie jest takie same jak wapna rolniczego

2 - Jaka jest dawka na ha. Bo na 75arów chciałem wysypać 500kg ile wtedy musze dać budowlanego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest mocne wapno i musisz je przeorać.2 tony na hektar powinno wystarczyć ale w tym roku przeorać i za rok tak samo.Powinno się je zaorać bo jak nie to może uszkodzić rośliny.Budowlanego tak samo.Możesz zrobić tak jak piszesz ale najlepiej rok po roku.też będzie dobrze.Znajomy sieje budowlane co roku coś koło 350-500kg/ha siewnikiem do zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

chodzi o to ze juz jest zaorane i teraz an wiosne chce sypac. Czy rozsiewacz do wapna nie bedzie gubil wapna i czy nei poleci gdzies w pola ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

na pewno nie zaszkodzi, a kurzy się strasznie. Ja mam siewnik napędzany olejem to go zapinam na górny zaczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ile dni przed siewem kukurydzy wapnować glebę?? i jaka najlepiej gleba ma być wilgotna czy sucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj