wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

KlimekPL    793

Ciężko doradzić, czy wapnować czy nie. Powinieneś zrobić badania gleby, bo przewapnować też nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Będę robił plan nawozowy tata co rok sypie granulat i tak se mysle moze by coś sypkiego sypnał ziemia 3 klasa. Polecicie cos dobrego zeby rozsiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Radkowit premium tak jaki posaliscie wczesnij jeśli ma być rozsiewany po zniwach to śmiało kupowac i może leżeć przyjdzie lato obeschnie i fajnie się rozsiewa bez pylenia. Jesli wczesna wiosna to może być błoto bo nie ma na tyle pogody zeby obeschlo po zimie. Do niedawna premium sypalem na wiatę i rozsiewaczem amazone. zmijkowym, ale ze człowiek leniwy nie chce sie zamieniac aparatow i coraz mniej sam robie to teraz sypie normalnie na pryzme bez przykrywania, już w grudniu dla siebie przywiozłem i będzie rozsiewane po zniwach zwykłymi talerzami.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 13.03.2023 o 22:02, Mecha napisał:

Jest sens rozsiać dolomit na łąki jeszcze o tej porze? Tereny czasem zalewowe, lecz nie zawsze. Nigdy nie wapnowane, badań już nie zdążę zrobić. Cześć jest pylista a część to malutkie bryłki, więc uznajmy że połowa będzie działać reszta to bonus na kolejne lata. 

Na ściernisko z qq też planuje sypnąć 

Z moich obserwacji już po fakcie siał bym bez badania gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23
bialy2005 napisał:

Radkowit premium tak jaki posaliscie wczesnij jeśli ma być rozsiewany po zniwach to śmiało kupowac i może leżeć przyjdzie lato obeschnie i fajnie się rozsiewa bez pylenia. Jesli wczesna wiosna to może być błoto bo nie ma na tyle pogody zeby obeschlo po zimie. Do niedawna premium sypalem na wiatę i rozsiewaczem amazone. zmijkowym, ale ze człowiek leniwy nie chce sie zamieniac aparatow i coraz mniej sam robie to teraz sypie normalnie na pryzme bez przykrywania, już w grudniu dla siebie przywiozłem i będzie rozsiewane po zniwach zwykłymi talerzami.

podobnie uważam, tylko ja grudniowe teraz talerzami rzucałem i najlepsze to, że te ze środka lekko się kurzyło. Premium będzie drożało czy na razie spokój? Bo nie wiem kiedy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    314

Mam pytanie czy wapniak koszelowski dostanę luzem czy Tylko w granuli bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

surówki nie ma jeszcze i prędko nie będzie bo mokro. Może być tylko granulowany bb lub luzem całe auta.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    314

No za wcześnie ale dowiedziałem się i tego wapniaka koloszewskiego i tak luzem nie ma w sprzedaży Tylko granula całym rokiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
dantur96 napisał:

No za wcześnie ale dowiedziałem się i tego wapniaka koloszewskiego i tak luzem nie ma w sprzedaży Tylko granula całym rokiem 

W złe miejsce dzwoniłeś:) odezwij się w maju lub później i ci przywiozę surówki kredy po przesianiu lub bez przesiewania. :) 602 888 262


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Jakie polecacie wapno na gleby średnie z pH okolice 5 ? Zależy mi bardziej na granuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Mam pytanie, chce kupić wapno granulowane Wapniak Koszelowski i zastosować na pole o ph 5, na którym w przyszłym roku będzie jęczmień jary. Zależy mi na tym wapnie, ponieważ jest to szybko działająca kreda (kwestie ekonomiczne schodzą teraz na 2 plan).  I teraz pytanko kiedy ten granulat zastosować, jesienią na orkę zimową czy wczesną wiosną na orkę? Nie chce dawać na ściernisko, ponieważ podobno lepiej go nie przeorywać. Pytanie jeszcze czy można go rozsiać rozsiewaczem, czy mieszadło powoduje trudności w rozsianiu bo rozwala granule? Ktoś ma jakieś doświadczenie z Wapnem Koszelowskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196

Jakie kopalnie byście polecili z dostawa w LHR - Wapno węglanowe + kreda (luz). Kolego Biały2005 czy da się zgrać termin dostawy po żniwach. Niestety wcześniej nie mam gdzie tego zrzucić (będę potrzebował 3 łódki węglanowego i 1 kredy), a po zbiorze pszenicy czasu też nie ma dużo bo potem będzie siany rzepak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196

Dzieki. Też wychodzi do mnie ponad 250km więc to samo co ze świętokrzyskiego. Już się pogodziłem że zapłacę sporo za transport więc chce coś dobrego wybrać, żeby się nie naciąć na wynalazek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
19 godzin temu, odrion napisał:

Jakie kopalnie byście polecili z dostawa w LHR - Wapno węglanowe + kreda (luz). Kolego Biały2005 czy da się zgrać termin dostawy po żniwach. Niestety wcześniej nie mam gdzie tego zrzucić (będę potrzebował 3 łódki węglanowego i 1 kredy), a po zbiorze pszenicy czasu też nie ma dużo bo potem będzie siany rzepak. 

Wywala się w zboża czy rzepak i tyle, nie zbankrutujesz od tego. 

Kreda tylko Mielnik albo Kornica kopalnie obok. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    196
2 minuty temu, Tomek90 napisał:
19 godzin temu, odrion napisał:

Jakie kopalnie byście polecili z dostawa w LHR - Wapno węglanowe + kreda (luz). Kolego Biały2005 czy da się zgrać termin dostawy po żniwach. Niestety wcześniej nie mam gdzie tego zrzucić (będę potrzebował 3 łódki węglanowego i 1 kredy), a po zbiorze pszenicy czasu też nie ma dużo bo potem będzie siany rzepak. 

Wywala się w zboża czy rzepak i tyle, nie zbankrutujesz od tego. 

Kreda tylko Mielnik albo Kornica kopalnie obok

Może i racja z tym wywaleniem w pszenicę, bo zgranie terminu to bedzie wyzsza szkola jazdy. A kopalnia miedzianka i nordcalk dla węglanowego? Rozważam jeszcze chwalonego Radkowita. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Ja biorę Morawica i nie narzekam dobrze zmielone, ale tutaj daja radkowit i chwała sobie, wybierz co tańsze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj