wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Ja odpadam


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
daro189 napisał:

Cześć, 

Pytanie do bialy2005 i damianskuprolnik - 

Czy macie możliwość dostarczenia radkowit premium na wywrotce 3 lub 4 osiowej?

Kod pocztowy 22-437 

Potrzebowałbym jakieś 12 - 14 ton bo wpadła mi nowa dzierżawa, ale teren jest na tyle niekorzystny że zwykła naczepa tam nie dojedzie 

To wysyp gdzieś na twardym i sobie dowieziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dostawy tylko naczepy 25-26t. Lokalnie możliwość zakupu u mnie na placu z własnym odbiorem 21-411


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Opłaca się brać tylko tira, nawet jak znajdziesz transport na własną rękę to te 14 ton wyjdzie cie tyle co cały tir. Wysyp sobie tam gdzie samochód dojedzie i przyczepami sobie dowieziesz na pole.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
4 godziny temu, bialy2005 napisał:

Dostawy tylko naczepy 25-26t. Lokalnie możliwość zakupu u mnie na placu z własnym odbiorem 21-411

W jakiej cenie masz na placu Radkowit P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U mnie szykuje się po żniwach wapnowanie. Może jakiś nowy program wejdzie hehe. Bo mam wszystko po wapnowane z tego co w ostatnich latach było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 8.01.2023 o 11:57, boogie7 napisał:

Kupił ktoś ? 😎

20221230_221023_HDR(1).jpg

też to widziałem, kiedyś brałem wapniak jurajski i babaka mi wciskała że jest to kreda. To co na przeprosinach sie skończy?  Pewni ktoś im sprawe założył i teraz pewnie ładne odszkodowanie dostanie.

W sumie jest chyba jeszcze kilka takich mniejszych firm które wskazują ze mają krede, a to zwykły węglan 

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
Dnia 8.01.2023 o 21:15, Bercik92 napisał:

ewentualnie przykryje plandeką i zostawi na drugi rok na drugą dawkę

Maźź się zrobi ze rcw nie rozsiejeeee

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Dnia 11.01.2023 o 11:20, MatiRol92 napisał:

też to widziałem, kiedyś brałem wapniak jurajski i babaka mi wciskała że jest to kreda. To co na przeprosinach sie skończy?  Pewni ktoś im sprawe założył i teraz pewnie ładne odszkodowanie dostanie.

W sumie jest chyba jeszcze kilka takich mniejszych firm które wskazują ze mają krede, a to zwykły węglan 

Kretyństwo z tą manią nazywania wapna "kredą".

Wapno granulowane wyprodukowane z dobrego, mielonego węglanu wapnia czyli z mączki wapiennej na ogół ma reaktywność lepszą niż kreda.

Granulki wyprodukowane z mączki wapiennej (ale bez żadnego sklejacza typu melasa) będą oczywiście lepsze niż kreda, po wysianiu rozpadną się szybciej niż kreda i pokryją bardziej równomiernie większą powierzchnię.

Jak sprawdzić czy wapno granulowane zostało wyprodukowane z mączki wapiennej? Rozpuścić odrobinę w szklance wody, wystarczy max minuta w wodzie. Na dnie szklanki nie ma prawa być żadnych kamieni, ma być tylko biała mazista masa.

Jeżeli są kamienie (takie 1-milimetrowe lub 2-milimetrowe ziarenka) , tzn., że oszust kupił zwykłe, grube wapno nawozowe na kopalni i je "zgranulował".

Takie wapno powinno kosztować ok 40 zł za tonę, tak samo jak te z kopalni. Bo faktycznie będzie działać znacznie wolniej niż kreda, tak samo jak wapno luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601

Każde znane mi wapno granulowane to nic innego jak gruz.Po wsypaniu do słoika nawet woda nie chciała się zabrudzić😄, dopiero gdy mu pomogłem to co kolwiek się rozwarstwiło. Wspominana białą, mazistą mase zaobserwowałem tylko w kredzie 

Kredy nie da się zj***ć przy granulowaniu, kreda to kreda i koniec.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Każde znane mi wapno granulowane to nic innego jak gruz.Po wsypaniu do słoika nawet woda nie chciała się zabrudzić😄, dopiero gdy mu pomogłem to co kolwiek się rozwarstwiło. Wspominana białą, mazistą mase zaobserwowałem tylko w kredzie 

Kredy nie da się zj***ć przy granulowaniu, kreda to kreda i koniec.

 

Masa oszustów granuluje te zwykłe grubomielone wapno z kopalń, dodają jakichś klejów typu melasa i naciągają rolników.

Dobre wapno musi się w szklance błyskawicznie samo rozpuszczać no i oczywiście nie ma prawa być w nim kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Miał ktoś z was kontrole odnośnie programu wapnowania?  U mnie była w tym tygodniu pobierano z jednej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
18 minut temu, michal_19 napisał:

Miał ktoś z was kontrole odnośnie programu wapnowania?  U mnie była w tym tygodniu pobierano z jednej działki.

U mnie byli, jak dobrze pamiętam to chyba w listopadzie.  Na pytanie czy przedstawia mi wyniki badań powiedzieli żeby dzwonić w styczniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Miał ktoś z was kontrole odnośnie programu wapnowania?  U mnie była w tym tygodniu pobierano z jednej działki.

A co z lasu próbki brałeś?? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Miał ktoś z was kontrole odnośnie programu wapnowania?  U mnie była w tym tygodniu pobierano z jednej działki.

Miałem ze dwa lata temu. Zbadali jedną działkę. Jak mówili to żeby nie było problemu to wynik ph musi być wyższy lub choć równy temu z próbki którą oddawało się do badań do dotacji. Powiedzieli że będą się kontaktować jedynie jak coś wyjdzie nie tak.  Od tego czasu cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

A co z lasu próbki brałeś?? 

O wynik się nie martwię 😁 tylko jestem ciekaw czy ktoś miał już kontrolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Są kontrole odnośnie programu wapnowania i niektórzy mają problem, bo brali glebę od największych papudraków w okolicy, a później się okazuje, że w rok pH na papierze skoczyło z 4,5 na 6,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

widocznie wapno dobrej jakości, wysoko reaktywne, nikt im nie udowodni że to niemożliwe. większy problem jak wyjdzie poniżej deklarowanego na początku pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Są kontrole odnośnie programu wapnowania i niektórzy mają problem, bo brali glebę od największych papudraków w okolicy, a później się okazuje, że w rok pH na papierze skoczyło z 4,5 na 6,5.

no i co z tego, ja wapnowałem w zeszłym roku weglanowym wapnem z programu do wapnowania i teraz kiedy tylko mróz złapie jade kredą granulowaną (bez dofinansowania) nie mogą nic zrobić. 

przykładowo w próbce znają sie granulki kredy i myślisz, ze pH nie bedzie zafałszowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Robiłem drugie badania ziemi pobranej mnie więcej w tym samym miejscu (potrzebowałem pod plan nawożenia) i na jednej działce raz wyszłto ph 5.8 a za drugim razem 4.3. 

W laboratorium od razu tłumaczyli się ze próbki swierzo po wapnowaniu mogą być zafałszowane, tak samo próbki zawierające dużo piasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj