wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Michal014d    142
26 minut temu, RolAnonim napisał:

szczerze powiedziawszy ciężko coś dostać, za morawice mam oferte 110 brutto a  za radkowit premium cenią się najtaniej 148brutto. Trochę przy bogato 😮

Podaj telefon do radkowitu jak mozesz bo oni sami dostarczają czy prze dealerow trzeba typu agrolok? Jakby za taka cene jak podales do mnie przywiezli to bym moze sie zdecydował ale do mnie troche km wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobię po 138 brutto na Zambrów Radkowit Premium


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jak ktoś potrzebuje Radkowi standard, premium, Morawice, Bukowa czy Jazwice to zapraszam na PW lub 602 888 262


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Wystarczy rosa i już nic go nie zwieje z powierzchni ziemi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

a można przenawozić glebe  magnezem? Jeśli mam mam ph około 5 czyli wychodzi zależy od gleby ale coś około 6t np premium

Magnez na większości średni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25246

Zabużasz stosunek K:Mg. Oba pierwiastki są dla siebie antagonistyczne. Jak przegniesz z magnezem to będziesz mysiał dawać chore dawki potasu żeby był on dostępny.

 

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

dobrze wiedzieć, teraz wyczytałem że stosunek K:Mg pownien wynosić 3:1(4:1) a z tego co widze to teraz miejscami mam nawet magnez większy niż potas 🙂 

a to zasługa niskiego potasu. Mam zdjęcie zasobności w formie obrazka w galerii.

Czyli dla mnie magnezowe nie jest zbyt dobrym pomysłem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Zaorałem na jesień kawałek wieloletniej łąki i wczoraj przyszły wyniki.Na tym kawałku posiałem pszenicę i przedsiewnie poszło 200kg poli 6.Ile dać jeszcze soli? bo jak widać potas tragedia

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, RolAnonim napisał:

A miał ktoś do porównania wapno morawica i nordkalk standard? Jest jakaś różnica?

U mnie na rejonie morawica sie "przejadla" i teraz nordcalc króluje jest tez lepiej zmielony ale to zalezy jak trafisz bo i morawica "czasem" byla spoko zmielona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Ja też zauważyłem, że wapno z Morawicy to od dnia zależy. W tym roku miałem dwie dostawy i o ile pierwsza była ok to w drugiej zmielenie pozostawiało wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Gdzieś we wcześniejszych wpisach ktoś napisał ,że w morawicy frakcja grubsza mieszana jest z drobniejszą a więc może po prostu źle wymieszają/zmienią proporcje i różnie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie zależy od dnia nic nie mieszają. Tylko jest 2 zaklady i tylko na jednym jest tzw. mlyn gdzie towar zawsze jest dobry bo jest domielany.a jak zamawiacie nie wiadomo gdzie oni biorą auta spedycyjne więc nie stoja w kolejce kilka godzin do młynka tylko ładuja z haldy zwykle 0-2.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
5 godzin temu, bialy2005 napisał:

nie zależy od dnia nic nie mieszają. Tylko jest 2 zaklady i tylko na jednym jest tzw. mlyn gdzie towar zawsze jest dobry bo jest domielany.a jak zamawiacie nie wiadomo gdzie oni biorą auta spedycyjne więc nie stoja w kolejce kilka godzin do młynka tylko ładuja z haldy zwykle 0-2.

Pewnie te z młynka droższe? O ile?

Edytowano przez RolAnonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

cena taka sama tylko kwestia kolejki w sezonie nawet kilkanaście godzin

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53
Dnia 15.01.2022 o 17:03, drobny napisał:

Zaorałem na jesień kawałek wieloletniej łąki i wczoraj przyszły wyniki.Na tym kawałku posiałem pszenicę i przedsiewnie poszło 200kg poli 6.Ile dać jeszcze soli? bo jak widać potas tragedia

 

Bez tytułu.jpg

Mam ten sam problem, pH 7.2 wszystko na wysokim bądź bardzo wysokim poziomie ale potas tragedia i też po wieloletniej łące. Na jesieni poszło 200 kg 7-20-30 i jak warunki pozwolą to jeszcze w styczniu bądź luty pójdzie 150 kg soli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

u mnie potas na wszystkich łąkach bardzo niski  2-5mg. Trawy wyciągają strasznie potas.  Trzeba sypać sól po każdym pokosie. Gdybym wiedział to bym nie sypał seletry tyle (pierwszy raz badana gleba).  A trawa pobiera  taką samą ilość  azotu co potasu.

Żeby podnieść potas w całym profilu glebowym(20cm)  o 1mg  trzeba 30kg potasu czyli 60kg soli. W teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

jeżeli nie stosowałeś dolomitu to pewnie masz glebę samą w sobie zasobną  w magnez. Ja w tym roku zorałem łąkę bo słabo rosło. a na badaniu fosfor bardzo wysoki 30mg a magnez b.wys 10mg a  ph 6 a nie pamietam żeby tam ziemia wapno widziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Na tym kawałku wapnowałen 2 razy po 3 tony weglanu i weglanu z magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj