wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

migacz    317

Mi też nie chce się latać koło tej całej dotacji. Jakoś tak olałem temat i wapnuje co tam się gdzieś trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

 Co nazywacie lataniem? Chodzenie żeby zebrać próbki? Czy wypełnienie wniosku które będzie kosztować 100 zł jeśli da się komuś kto się zna.

Mi się najczęściej wydaje że to przez badanie gleby bo to trzeba zebrać i zapłacić. co przy tych cenach nawozów jest tyle co nic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
5 godzin temu, yacenty napisał:

fajnie, ja mimo wszystko już mam duży niesmak. a pH w granicach 6 więc i tak bym nie dostał grosza

Bo ten program wspiera tylko słabsze pola, powinno być równo dla każdego bo np 5,5 pH dla piachu jest do przyjęcia, a dla ciężkiej ziemi to mizerny wynik.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak byś umiał pobrać próbki to też byś dostał dofinansowanie, oczywiście nic nie sugeruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
30 minut temu, poosa21 napisał:

Bo ten program wspiera tylko słabsze pola, powinno być równo dla każdego bo np 5,5 pH dla piachu jest do przyjęcia, a dla ciężkiej ziemi to mizerny wynik.

A z drugiej strony czemu wspierać dobre gleby gliny itp jak na nich i tak sie dobrze rodzi i tam trzeba być mistrzem żeby zbić ph do 5 przykładowo. Ty nie stracisz a rolnicy na 5-6klasach m.in ja milionów z tego też miec nie beda a plonowanie nigdy nie dorówna lepszym glebom...  pozatym na piachu to efekt tez nie bedzie dlugofalowy według glin wiec czego ci szkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

Jak byś umiał pobrać próbki to też byś dostał dofinansowanie, oczywiście nic nie sugeruję

3 ostatnie lata korzystałem z dofinansowania. 

Dlaczego jeden który dba o swoje pole ma nie dostać dofinansowania a drugi co do tej pory olewał wapnowanie dostanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To jak korzystałes to o co ci chodzi swoje wyjąłeś i po temacie cały czas nikt nie będzie sponsorował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Nie skorzystałem, jestem w trakcie zakupu a po badania. Jestem młody, gospodarstwo jeszcze nie na mnie.

Ale wiem jak to jest i jak myślą starsi ludzie😉

badanie: "bo to kosztuje"

Wapno i zwrot :"przecież się wapnowało tu i tam" ," a to papierologi tyle"

No i wyszło 32t CaO na 13 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
20 minut temu, RolAnonim napisał:

Nie skorzystałem, jestem w trakcie zakupu a po badania. Jestem młody, gospodarstwo jeszcze nie na mnie.

Ale wiem jak to jest i jak myślą starsi ludzie😉

badanie: "bo to kosztuje"

Wapno i zwrot :"przecież się wapnowało tu i tam" ," a to papierologi tyle"

No i wyszło 32t CaO na 13 ha

E tam lepsze teksty ma moj staruszek "a po co to wapnować, cale życie ja tego nie robił i jakoś rosło" tylko pieniądze wywalasz nie wiadomo na co... i weź tu sie nie denerwuj a nic nie przetlumaczysz ojciec na czasach komuny sie zatrzymał.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
35 minut temu, Michal014d napisał:

E tam lepsze teksty ma moj staruszek "a po co to wapnować, cale życie ja tego nie robił i jakoś rosło" tylko pieniądze wywalasz nie wiadomo na co... i weź tu sie nie denerwuj a nic nie przetlumaczysz ojciec na czasach komuny sie zatrzymał.

Dokładnie, mój ma 63 i podobnie można usłyszeć

Lepiej sypnąć 3t wapna niż pół tony nawozu na ziemię co ma 4ph

Edytowano przez RolAnonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
8 minut temu, sznajdik napisał:

W tamtych czasach to chyba odgórnie przyjeżdżali i wapnowali ludziom

Wtedy darmo rozdawali a ludzie i tak w większości nie wapnowali... z tego co ojciec mówił to te wapno to jakoś dobre tez nie bylo tylko bryly jak kamień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

A ja nie wiem czy nie poczekać, Ziemia i tak zamarznięta.

Może w lutym stanieje wapno no bo niby VAT zero, paliwo tańsze 60gr to i transport tańszy. Dobrze myślę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

juz widze jak transport bedzie tanszy hahah. Czkawką sie odbije za kilka miesiecy jak vat powroci i dopiero bedzie placz i lament.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, 6465 napisał:

@Pafnucy i jak warto było w nocy wstawać?

no za darmo bym się nie zrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jak sobie sam przywieziesz to Ci transport stanieje...

Dla firmy transportowej cena paliwa sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
9 minut temu, Agrest napisał:

Wczoraj zamówione, dziś na placu. 

20220112_122028.jpg

Fajne wapienko. Na moje oko cos z premium strzelam nordcalc fast cal. Zgadlem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większość firm, która korzysta z transportu i sam transport jest na vat, cena netto dalej jest ta sama to skąd te 60 gr znalazłeś ?

Ludzie nie rozumieją podstaw ekonomii i będą zachwalać to gówno, które wyniszczy przedsiębiorstwa i ludzi którzy będą w tym się babrać


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj